Czy znasz elementy mailowej etykiety?
REKLAMA
REKLAMA
1. Kiedy już jakiś czas pracujesz w jednym miejscu, a twoje kontakty z przełożonym są koleżeńskie, czy możesz sobie pozwolić na mniej formalny mail do przełożonego?
REKLAMA
2. Podpis zawierający twoje imię, nazwisko, stanowisko, nazwę firmy i telefon kontaktowy może być stosowany w korespondencji mailowej, ale nie musi.
3. Jeśli wymiana maili dotyczy przez jakiś czas jednego tematu, nie potrzeby wpisać za każdym razem tytułu maila.
4. Pisząc maile należy dbać o język – wiadomość powinna być ciekawa, interesująca i na długo przykuwać uwagę odbiorcy – nie należy pisać zbyt lakonicznie.
5. Wystarczy, że raz w tygodniu sprawdzisz swoją skrzynkę mailową.
Zobacz: Stosowne ubranie w każdej sytuacji
6. Jeden czy dwa maile w sprawach służbowych, podobnie jak krótka rozmowa z rodziną wykonana z telefonu służbowego nie jest niczym złym.
7. Wysyłanie klientom dowcipów i linków do twoim zdaniem ciekawych stron, których treść powinna rozbawić adresata, pozwala zacieśnić relacje i utrzymać dobre kontakty z klientem.
8. Wiadomości mailowe to najlepszy obecnie sposób przesyłania danych, jeśli ktoś go nie uznaje lub stosuje w szczątkowej formie – nie warto zawracać sobie nim głowy.
9. Zwroty grzecznościowe zaczynające i kończące maila są mało znaczącym elementem wiadomości elektronicznej.
10. Stosowanie emotikon sprawia, że mail jest przyjemniejszy w odbiorze i zyskuje „ludzką” twarz.
Jeśli nie zgadzasz się z powyższymi stwierdzeniami, pozostaje mieć nadzieję, że istotnie nie postępujesz tak na co dzień. Gratuluję! Twoje maile są przejrzyste, na temat, pełnią dokładnie tę rolę jaka jest im przypisana – informują. Jesteś też dobrym pracownikiem, który potrafi oddzielić życie zawodowe od prywatnego, nie nadużywasz zaufania przełożonych i nie załatwiasz spraw prywatnych za pomocą służbowych narzędzi.
Zobacz też: Uważaj w korespondencji mailowej
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA