Bankowość elektroniczna, a papierowe pieniądze - jak nimi operować?
REKLAMA
REKLAMA
Dziś każdy szanujący się bank ma sieć bankomatów w każdym mieście czy nawet wsi. Zapewniają one dostęp do gotówki przez 24 godziny na dobę bez względu na dzień tygodnia. Kiedyś należało stać w kolejce do kasy po pieniądze, dziś wystarczy wcisnąć kilka guzików i po chwili nasze pieniądze są w portfelu.
REKLAMA
Można wypłacić pieniądze nie stojąc w kolejce, ale jak sprawa wygląda w drugą stronę? Otóż od niedawna funkcjonują już wpłatomaty. Są to urządzenia do przyjmowania wpłat na konto w banku. Klient chcąc wpłacić na swoje konto środki wkłada kartę, którą otrzymuje do konta. System na podstawie numeru karty identyfikuje powiązany z nią numer rachunku, i przyjmuje plik banknotów, które klient wsuwa do specjalnej szczeliny. Środki na koncie klienta pojawiają się z reguły do kilkunastu minut po dokonaniu transakcji. Wpłatomat działa na zasadzie odwrotności bankomatu.
Zobacz również: Jak zarejestrować nowe biblioteki DLL w systemie Windows?
Bankomaty, wrzutnie, wpłatomaty, bankowość internetowa. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pozycja człowieka w banku jest stracona skoro wszystkie operacje na koncie można przeprowadzić samodzielnie w zaciszu swojego domu lub przy okienku bankomatu. Może się wydawać, że wszystkim może dowodzić maszyna, komputer. Jest przecież niemal nieomylny, nie oszuka nas i zawsze wszystko dokładnie obliczy. Niestety komputer nie jest jeszcze w stanie z nami porozmawiać przy stoliku w placówce banku, nie uśmiechnie się do nas ani nic nie doradzi. Dlatego też, zarówno przyszłość człowieka jako łącznika między klientem a bankiem oraz komputera, bankowości elektronicznej jako narzędzia jest pewna i niepodważalna.
Zobacz również: Jak stworzyć firmową witrynę WWW?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.