REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co to jest chmura obliczeniowa?

Co to jest chmura obliczeniowa?
Co to jest chmura obliczeniowa?

REKLAMA

REKLAMA

Przewiduje się, że w przyszłości z chmury obliczeniowej będą korzystały praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa działające na świecie. Czym jest chmura obliczeniowa? Kto może z niej korzystać i ile to kosztuje?

Chmura dla firm

Ten rodzaj chmury został oparty o przechowywanie różnych danych, plików i aplikacji w serwerach, mieszczących się na całym świecie, włączając lokalną sieć firmową. Warto dodać, że ta chmura dla firm określana mianem cloud computing posiada nieograniczone zasoby danych, dzięki czemu nie trzeba martwić się o koszty zakupu serwerów. Wykorzystanie chmury w biznesie staje się coraz bardziej oczywistym i powszechnym zjawiskiem. Nie jest już czymś co budzi niepewność, a wręcz przeciwnie - cechuje ją mobilność, bezpieczeństwo, oszczędność i skalowalność.

REKLAMA

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Całkowita skalowalność

Chmura obliczeniowa pozwala na dopasowanie właściwej ilości zasobów do konkretnej sytuacji. Jeśli jest się młodą firmą, dopiero co rozwijającą się to nie potrzeba jej aż tylu dużych mocy obliczeniowych. Każdy w chmurze wykorzystuje tyle zasobów ile aktualnie potrzebuje. W przypadku szybkiego rozwoju nie ma żadnych problemów ze zwiększeniem objętości chmury. Cecha jaką jest skalowalność chmury obliczeniowej sprawdza się w momencie zróżnicowania zużycia mocy obliczeniowej w różnych przedziałach czasowych. Korzysta się jedynie z potrzebnych przestrzeni serwerowych. Jest ona elastyczna, czego nie dają tradycyjne serwery.

Obniżenie kosztów

Chmura obliczeniowa zapewnia obniżenie kosztów na przechowywanie danych, gdyż odpadają koszty na infrastrukturę serwerową i jej obsługę. Przy chmurze wszelkie zadania zostają przeniesione na dostawcę usług. Chmura obliczeniowa pobiera pieniądze tylko i wyłącznie za wykorzystane zasoby. Nie pobiera opłat za zasoby niewykorzystane. Wdrożenie chmury jest błyskawiczne i nie wymaga ogromnych inwestycji. Koszty początkowe są naprawdę niskie.

Powszechna dostępność

Do chmury obliczeniowej ma się dostęp z wielu urządzeń, niezależnie czy są mobilne czy też nie. To wpływa na lepszą komunikację, współpracę i przepływ pracy w danej firmie. Chmura posiada bezgraniczną moc. Dzięki niej prowadzone prace postępują znacznie płynniej i jeszcze bardziej efektywniej. Chmura obliczeniowa chroni przed koniecznymi instalacjami w momencie aktualizowania aplikacji. Ma ona ogromny wpływ na rozwój prowadzonej działalności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Trzeba jasno określić, że chmura obliczeniowa jest całkowicie bezpieczna, ponieważ wszelkie dane umieszczane w niej są odpowiednio szyfrowane. Dzięki temu kluczowe dane firmy nie trafią w nieodpowiednie kręgi. Dostęp do chmury posiada jedynie właściciel firmy i to od niego zależy komu i na jak długo udostępni określone dane. Bezpieczeństwo danych dotyczy także ochrony ich w trakcie przypadkowego ich usunięcia - backup bez problemów przywraca je z powrotem. W momencie kradzieży urządzenia zaleca się zdalne wyczyszczenie komputera.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Dziennik Internautów

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA