REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rozdzielczości, wejścia i wyjścia – ważne parametry firmowego telewizora

Kamil Rogala
Obok przekątnej ekranu niezwykle ważna jest sama rozdzielczość.
Obok przekątnej ekranu niezwykle ważna jest sama rozdzielczość.

REKLAMA

REKLAMA

Kolejne kwestie związane z wyborem telewizora dotyczą jego rozdzielczości oraz wyposażenia w odpowiednie wejścia i wyjścia. Mogłoby się wydawać, że wybór telewizora jest niezwykle trudny. Owszem, nie wystarczy wejść do sklepu, kupić pierwszy lepszy telewizor i wyjść, gdyż taki wybór w większości przypadków okaże się chybiony. Na co więc jeszcze warto zwrócić uwagę kupują telewizor do firmy?

Obok przekątnej ekranu niezwykle ważna jest sama rozdzielczość. Tutaj na szczęście nie istnieje wielkie zamieszanie, gdyż na dobrą sprawę wybieramy między dwiema rozdzielczościami – HD  Ready oraz Full HD. HD Ready, czyli 720p (1280 x 720 pikseli) to rozdzielczość idealna dla ekranów mniejszych. Full HD zaś oferuje rozdzielczość 1080p (1920 x 1080 pikseli), która sprawdzi się w większych telewizorach. Obecnie na rynku większość telewizorów oferuje tę wyższą rozdzielczość, ale mało kto wie, że jest ona sensowna tylko w przypadku większych ekranów. Dlaczego więc Full HD nie sprawdza się w przypadku telewizorów o przekątnej 32 cali?

REKLAMA

Zobacz również: Jakie są największe zalety handlu internetowego?

REKLAMA

Oczywiście kupno takiego telewizora nie jest błędem, ale prawda jest taka, że na małym ekranie nie docenimy w pełni wysokiej rozdzielczości. O ile nie wykorzystujemy takiego telewizora jako monitora do komputera (wtedy wysoka rozdzielczość się przydaje), to kupno modeli 32-calowego w rozdzielczości Full HD jest praktycznie nieopłacalne. Z większej odległości bardzo trudno dostrzec różnicę w rozdzielczości HD Ready i Full HD. Dopiero po przyjrzeniu się z bliska widać poprawę obrazu, ale nikt nie ogląda telewizji z odległości 30 cm. Mówimy oczywiście o przekątnej obrazu na poziomie 32, a nawet 37 cali.

W przypadku większych ekranów, rozdzielczość Full HD sprawdza się o wiele lepiej, a różnica w jakości między HD Ready a Full HD jest odczuwalna nawet z większej odległości. Tu panuje zasada odwrotna, nie warto kupować dużego ekranu w rozdzielczości HD Ready. Podsumowując, kupując niewielki ekran o przekątnej do 37 cali nie warto dopłacać do Full HD, gdyż nie odczujemy znaczącej poprawy obrazu. Jeśli jednak decydujemy się na większy telewizor, unikajmy ekranów HD Ready i zainwestujmy w Full HD.

Sprawdź też: Przyspieszanie systemu – wymiana dużych aplikacji na mniejsze

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kolejną niezwykle ważną cechą telewizorów, choć tak bardzo często pomijaną, jest czas reakcji matrycy. Na czym to polega? Otóż czas reakcji matrycy określa czas przejścia pikseli ze stanu zapalonego do zgaszonego i ponownego zapalenia. Od tej wartości zależy również tak znienawidzony efekt smużenia matrycy, który daje się we znaki głównie w przypadku szybszych przejść kolorów na ekranie (sceny akcji, przewijanie ekranów o różnych kolorach etc.). Na szczęście najnowsze ekrany są już niemal całkowicie pozbawione tej przypadłości. Tak czy inaczej, warto sprawdzić jakość ekranu pod tym względem osobiście.

Kupując telewizor do firmy nie możemy przegapić tak ważnej kwestii jak ilość wejść i wyjść. Jeśli zamierzamy do komputera podłączyć dodatkowy sprzęt taki jak komputer, laptop, dekoder, kino domowe, odtwarzacz DVD czy Blu-ray, to musimy się upewnić, że nie zabraknie nam żadnego gniazdka. Jedno wejście HDMI w telewizorze to pomyłka. Szukajmy urządzeń z jak największą ilością dodatkowych złącz. Przydaje się również wyjście audio do bezpośredniego podłączenia dodatkowych głośników.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA