3D i Internet w telewizorze – czy to się przyda w firmie?
REKLAMA
REKLAMA
Jeśli pragniemy oglądać filmy w trójwymiarze powinniśmy zdecydować się na odpowiedni telewizor. Niestety technologia ta dziś nadal raczkuje, a efekt trójwymiaru nawet na sprzęcie najwyższej klasy nadal jest mizerny. Ponadto decydując się na taki telewizor musimy zadbać o odpowiednie okulary do oglądania trójwymiarowego obrazu. Producenci w większości przypadków dodają jedną parę do swoich telewizorów, kolejne zaś należy dokupić osobno. Koszt takich okularów często przekracza 200 złotych. Wyobraźmy sobie, że chcemy zrobić w firmie prezentację w 3D dla 30 osób. Kupno wszystkim okularów 3D to ogromna inwestycja.
REKLAMA
Zobacz również: Operacje zbliżeniowe NFC – na czym to polega i jak działa?
Kolejną wadą jest również sam fakt, że ilość obrazów, filmów czy programów w 3D jest bardzo niewielka. Ponadto koszt takiego telewizora, nie wspominając o okularach, jest o wiele wyższy od swoich normalnych odpowiedników. Podsumowując, 3D w firmie to bardzo ciekawa alternatywa i synonim nowoczesności, ale o wiele lepiej zainwestować w lepszy telewizor LCD LED lub plazmowy, a nawet w odpowiednie nagłośnienie, niż na telewizor 3D, który i tak przez 99% czasu będzie pełnił rolę zwykłego odbiornika.
Polecamy: Nowy Office w firmie – jak uniknąć problemów?
Ostatnio bardzo często mówi się o możliwości podłączenia Internetu do telewizora. Czy to się w ogóle przydaje i do czego służy? Otóż telewizory wyposażone w funkcję Internetu posiadają specjalną przeglądarkę, które pozwala na połączenie się z kilkoma odgórnie zdefiniowanymi serwisami. Mówiąc w skrócie, siedząc przed telewizorem możemy sprawdzić najnowsze informacje ze świata, sprawdzić prognozę pogody, pooglądać filmy w sieci czy porozmawiać ze znajomymi na portalu społecznościowym. Jest to dość ciekawa opcja, ale jej przydatność w firmie może być znikoma. Poza tym korzystanie w ten sposób z Internetu za pomocą zwykłego pilota jest mało komfortowe.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.