REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Korzyści z posiadania firmowej strony

Beata Masór
NetArt

REKLAMA

REKLAMA

Niemal 60% polskich przedsiębiorstw posiada stronę WWW, a liczba firmowych stron stale rośnie wraz z liczbą nowopowstałych firm. Strona WWW to często podstawowe źródło informacji na temat działalności firmy. Jakie zatem są korzyści z posiadania firmowej www?

REKLAMA

Z punktu widzenia klienta korzystanie z strony WWW podczas złożenia zamówienia to przede wszystkim oszczędność czasu. Klient bez wychodzenia z domu może zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa, specyfikacją produktów, a także skontaktować się z dostawcą i złożyć zamówienie. Dla firm to oszczędność zasobów finansowych oraz personalnych. Dzięki stronie WWW do obsługi klienta może być delegowana mniejsza liczba osób, nie jest także konieczne tworzenie wielu siedzib firmy w danym mieście, gdyż strona WWW pełni funkcję wirtualnej siedziby w Internecie. Przedsiębiorstwo może także zaoszczędzić na druku materiałów reklamowych (książeczek, ulotek, folderów) – strona WWW w znacznym stopniu pełni rolę materiału reklamowego, który dostępny jest dla klienta całą dobę 7 dni w tygodniu przez cały rok, a który firma może dowolnie aktualizować bez ponoszenia wysokich kosztów.

REKLAMA

Koszt przygotowania firmowej strony WWW nie musi być wysoki, a korzyści z profesjonalnie przygotowanego serwisu internetowego są ogromne. Oszczędność czasu pracowników, zmniejszenie kosztów funkcjonowania firmy, a także budowa korzystnego wizerunku w oczach klientów – to wszystko powoduje, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na tworzenie firmowego serwisu internetowego.

Jaki wygląd strony WWW

Oczywistym jest, że aby strona WWW stała się atutem firmy, musi być przygotowana w odpowiedni sposób. Powinny na niej znaleźć się wszelkie informacje na temat przedsiębiorstwa: dane identyfikacyjne, kontaktowe, profil działalności, historia firmy, zdobyte certyfikaty, a także rekomendacje zadowolonych klientów. Strona WWW nie powinna jednak zawierać zbędnych informacji, które zakłócą jej czytelność. Podczas tworzenia serwisu warto więc zastanowić się lub przeprowadzić badanie wśród klientów (np. ankietę), jakie informacje powinny znaleźć się na stronie WWW, a które wg nich są bezużyteczne.

Wygląd strony powinien być dopasowany do branży, w której funkcjonuje firma. Niezmiernie ważna jest także to, by serwis internetowy był zgodny z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj również: Jak zarejestrować domenę przed założeniem firmy

Spójność wszystkich materiałów promocyjnych firmy począwszy od strony WWW, poprzez wizytówki, papier firmowy czy ulotki, a skończywszy na reklamach outdoorowych, jest istotna dla identyfikacji przedsiębiorstwa przez klientów. Zgodność taka zwiększa rozpoznawalność firmy. W przypadku, gdy logo serwisu internetowego firmy jest odmienne od logotypu używanego zwyczajowo przez nią na innych materiałach, warto zadbać by zachowana została korelacja między obydwoma znakami graficznymi. Ułatwi to klientom powiązanie strony WWW z firmą.

Pamiętaj o dopasowaniu

REKLAMA

Związek miedzy wyglądem a treścią strony powinien być jasny. Warto pamiętać, że pierwsze wrażenie jakie zrobi na klientach strona WWW, zostanie w ich pamięci. Na pierwszy rzut oka klient powinien móc ocenić, czym zajmuje się firma, w jakiej branży prowadzi swoją działalność. Poszczególne branże podczas tworzenia stron WWW korzystają z określonych schematów kolorystycznych.

Przykładowo firmy medyczne oraz farmaceutyczne często budują firmową stronę WWW w oparciu o kolory: zielony, niebieski, biały, a firmy związane z logistyką oraz transportem o kolor żółty, brązy, czerń.

Polecamy telefony firmowe

Tworząc firmową stronę WWW nie zawsze należy kierować się utartymi schematami, warto jednak zwrócić uwagę, by wygląd strony był w odpowiedni sposób dopasowany do profilu działalności firmy. Podobnie jest w przypadku materiałów, które znajdą się na stronie internetowej firmy. Ważne jest zwrócenie uwagi na ich użyteczność dla odbiorców.

Przykładowo na stronie producenta sprzętu medycznego powinny znaleźć się dokładne specyfikacje techniczne poszczególnych produktów oraz zdjęcia z opisem funkcjonalności urządzeń. Tak obszerna specyfikacja nie jest konieczna natomiast w przypadku producenta długopisów reklamowych, ważniejsza w jego przypadku będzie informacja na temat dostępności poszczególnych produktów oraz czasu realizacji zamówień. Niezbędny wydaje się także kalkulator cen.

Tworząc stronę WWW warto pamiętać, o roli jaką ona będzie pełnić.

Pamiętaj o funkcjonalności

Atrakcyjny wygląd firmowej strony WWW to podstawa. Łatwo jednak zaburzyć czytelność serwisu internetowego poprzez nagromadzenie niepotrzebnych elementów graficznych. Układ strony WWW powinien być jak najbardziej intuicyjny dla użytkowników, a wszystko co znajdzie się na stronie powinno wnosić do niej informacje przydatne dla klientów. Oczywiście aspekt wizualny strony jest niezmiernie ważny, jednak przerost formy nad treścią serwisu może wpłynąć negatywnie na wizerunek firmy w oczach odbiorców (klientów, kontrahentów, współpracowników).

Przykładowo: strony WWW tworzone w technologii flash zazwyczaj są bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Często jednak czas oczekiwania na wgranie się serwisu jest dość długi, nawigacja strony WWW nie jest skompilowana z przeglądarką, a dotarcie do poszczególnych podstron jest utrudnione. W przypadku firm działających w branży reklamowej, medialnej – atrakcyjność strony WWW jest priorytetem, dlatego zastosowanie większej ilości „fajerwerków graficznych” jest usprawiedliwione. Natomiast w przypadku firm o innym profilu, dla których ważniejsza jest treść strony, najlepszym rozwiązaniem jest zamieszczeniu jednego charakterystycznego motywu graficznego, który będzie stanowił uzupełnienie treści. Firma może zdecydować się także na zamieszczenie kilku ciekawych animacji (na różnych podstronach), które wzbogacą lub zobrazują treść serwisu, ale nie zaburzą jego czytelności.

Stworzenie firmowej strony WWW wydaje się być proste, warto jednak dokładnie przemyśleć jej budowę, funkcjonalność czy wygląd, gdyż cechy te znacząco wpływają na odbiór firmy przez klientów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA