REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak Polka radzi sobie w e-biznesie?

Subskrybuj nas na Youtube
Polka w e-biznesie
Polka w e-biznesie
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Są wykształcone, niezależne, młode i nie chcą dzielić swojego czasu między pracę a rodzinę. Same są sobie szefami, ich biuro to przestrzeń domowa. Realizują się zawodowo, będąc na swoim, a ich naturalną przestrzenią działalności jest Internet.

Wiele współczesnych kobiet, po skończeniu studiów wyższych, nie wysyła CV w nadziei na znalezienie intratnej posady, ale decyduje się otworzyć własną działalność. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku świeżo upieczonych mam, które nie chcą zostawiać swojego malucha na osiem godzin dziennie w żłobku lub pod opieką niańki. Po skończonym urlopie macierzyńskim, nie wracają już na etat i zakładają własną działalność gospodarczą. Nie potrzebują kosztownych biznesplanów, pomieszczeń biurowych i wyspecjalizowanego sprzętu. Pracują we własnych domach, wykorzystując potęgę Internetu.

REKLAMA

Polka blogująca

Rozwój sieci społecznościowych sprawia, że w niezwykle łatwy sposób można dotrzeć z własnym przekazem do niemal każdego użytkownika Internetu. Jak to zrobić? Wystarczy zgromadzić wokół siebie społeczność i angażować ją, skupiać jej uwagę.  – Sprawdzonym rozwiązaniem służącym do tego celu są platformy blogowe. Kobiety doskonale odnajdują się w takich działaniach i zakładają blogi o tematyce lifestylowej, parentingowej, kulinarnej, modowej, wnętrzarskiej – mówi Łukasz Tabin, specjalista ds. wizerunku i komunikacji.  Jeśli są aktywne, zgromadzą stałych czytelników, otrzymają propozycję współpracy z różnymi firmami, które będą chciały płacić za reklamę, przeprowadzenie konkursu lub recenzję produktu w ich serwisie, by zwiększyć zasięg dotarcia do potencjalnych klientów.

Zobacz: Zdjęcia młodej mamy ocenzurowane przez Facebook

Pomysł na biznes w postaci prowadzenia własnego blogu jest o tyle wart polecenia, gdyż nie wymaga on żadnego nakładu finansowego. Wystarczy założyć swoje konto na jednym z popularnych serwisów i pisać. Jest to jednak długotrwały proces, gdyż budowanie własnej społeczności nie następuje z dnia na dzień.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapisz się na nasz Newsletter!

Polka sprzedająca

REKLAMA

Dla tych pań, które nie chcą blogować, Internet również niesie rozwiązanie. Polega ono na działaniu w e-commerce, czyli założeniu i prowadzeniu sklepu online. Jak to dziala? Wystarczy kupić własny serwis, domenę internetową oraz zaprojektować szablon sklepu internetowego. W takim miejscu można sprzedawać wszystko. Od kosmetyków, asortymentu wnętrzarskiego, poprzez elektronikę, na bieliźnie i odzieży kończąc.  

By zwiększyć obroty takiego sklepu, nie należy zapomnieć o promocji. Najlepiej połączyć wówczas promocję internetową z tradycyjną formą reklamy. Przedmioty dostępne w wirtualnym sklepie można reklamować za pomocą bannerów na stronach internetowych, a na Facebooku założyć fanpage swojej firmy. Tam opcjonalnie można kupić reklamę i sponsorowane posty, ale przede wszystkim trzeba na co dzień komunikować się z potencjalnymi klientami.

Jak być bezpiecznym w sieci - najczęściej popełniane błędy

Polka utalentowana

Sprzedawać w Internecie można też na mniejszą skalę, bez zakładania sklepu internetowego i inwestowania pieniędzy w towar, który – przy założeniu czarnego scenariusza – może się nie sprzedać. Wyjściem, które nie niesie dużego obciążenia finansowego, może być sprzedaż produktów własnoręcznie wykonanych. Takie domowe manufaktury cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ są unikatowe i z reguły solidnie wykonane. W ten sposób można stworzyć różnego rodzaju zabawki dla dzieci, ozdoby decoupage czy oryginalną biżuterię i sprzedawać ją na przykład na Allegro.

Dlaczego warto dzielić się treściami na Twitterze?

Żeby dobrze wypromować swoje produkty, można je odpowiednio oznaczyć i sprawić, by klienci nas rozpoznawali. W tym celu wystarczy użyć różnego rodzaju etykiet na woreczki, zawieszek na przykład na kolczyki, przezroczystych etykiet na butelki. Główną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie niesie on za sobą dużych wydatków. Nie trzeba płacić grafikowi za projekt logo, ani drukarni za wydruk materiałów promocyjnych. – Za pomocą oprogramowania dostępnego na stronie online można samodzielnie zaprojektować swój znak rozpoznawczy, a następnie wydrukować go w drukarce – mówi Zuzanna Lewandowska-Piec z firmy Avery Zweckform, producenta wysokiej jakości etykiet. Zakupione etykiety można wykorzystać nie tylko do ozdoby produktów. Można też użyć specjalnych etykiet do korespondencji, na których poza logotypem firmy wydrukujemy adres odbiorcy lub poinformujemy kuriera, że przesyłka zawiera delikatny materiał, na przykład szkło. Tego typu etykiety są odporne na warunki pogodowe. Dzięki takim przemyślanym rozwiązaniom zyskamy w oczach klienta opinię wytwórcy, który dba o swoich odbiorów w wyjątkowy sposób.

Jak zarobić na rejestracji domen internetowych?

Źródło: Avery Zweckform

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

REKLAMA

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

REKLAMA