| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > Pierwszy sklep internetowy – jak poczynić pierwsze kroki?

Pierwszy sklep internetowy – jak poczynić pierwsze kroki?

Wystartowanie z własną firmą nie jest łatwe. W świecie e-biznesu również nie jest tak różowo, jakby mogło się to wydawać. W świecie wirtualnym również musimy przejść przez sito formalności i biurokracji, ale stosując się do odpowiednich zasad i wskazówek wszystko jest osiągalne i realne. Jak więc uruchomić sklep internetowy? O czym należy pomyśleć na początku?

Oczywiście każdy ma swoją receptę na otwarcie sklepu internetowego. Każdy doświadczony posiadacz e-sklepu będzie miał własne doświadczenia i wianuszek porad dla nowych przedsiębiorców w tym wirtualnym świecie. Oczywiście warto ich słuchać, jednak przede wszystkim należy korzystać z porad profesjonalnych doradców, którzy są w stanie pokierować każdym przedsiębiorcą.

Jeśli jesteśmy całkowicie nowi w biznesie i nie posiadamy firmy, musimy ją założyć według ogólnych zasad. Jeśli jednak posiadamy już firmę i chcemy rozszerzyć jej działalność o kanał internetowy, musimy uruchomić sklep internetowy jako projekt w istniejącej już firmie. Jeśli przebrniemy już przez pierwszy etap papierkowej roboty należy określić warunki dostawy produktów oferowanych w naszym sklepie. W tym wypadku należy przemyśleć cenę zakupu towarów, minimalne ilości zamówień, określić terminy i koszty dostaw.

Zobacz także: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Powyższe ustalenia są niezbędne do tego, aby określić najkorzystniejszych dostawców naszych towarów. Następnie należy przemyśleć strategię magazynowania towarów określają ilość produktów, które będziemy składować w naszym magazynie. I w tym momencie należy zastanowić się nad samym magazynem lub miejscem przeznaczonym na składowanie towaru. Zbyt duży magazyn, w którym wykorzystamy 10 procent miejsca będzie generował ogromne straty. Z drugiej jednak strony mały magazyn wypełniony towarem po dach nie będzie w stanie sprostać tak dużym obrotom.

Musimy pamiętać, że oferując towary w swoim sklepie powinniśmy mieć je na stanie. Jeśli konkretne towary musimy sprowadzać, należy umieścić odpowiednią informację w ofercie. Na przykład, prowadząc sklep rowerowy w sieci, możemy nie sprostać własnej ofercie. Posiadając niewielki magazyn nie jesteśmy w stanie mieć na stanie wszystkich rowerów w ofercie. Wtedy należy poinformować klienta o tym, że rower jest na zamówienie a termin jego realizacji wydłuży się do kilku dni. Taką informację należy umieścić w opisie danego towaru.

Warto przeczytać: Jakie są największe zalety handlu internetowego?

Jeśli w ogólnych zasadach naszego sklepu umieścimy informację o terminie realizacji zamówienia na poziomie 24/48 godzin, musimy tej obietnicy sprostać za wszelką cenę. W dzisiejszych czasach zaniedbany i niezadowolony klient z pewnością przejdzie do konkurencji, która sprosta jego wymaganiom. Pamiętajmy, że zadowolony klient przyprowadzi kolejnego, niezadowolony zaś zniechęci kilkunastu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

pracujwunii.pl

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »