Pierwszy sklep internetowy – jak poczynić pierwsze kroki?
REKLAMA
REKLAMA
Oczywiście każdy ma swoją receptę na otwarcie sklepu internetowego. Każdy doświadczony posiadacz e-sklepu będzie miał własne doświadczenia i wianuszek porad dla nowych przedsiębiorców w tym wirtualnym świecie. Oczywiście warto ich słuchać, jednak przede wszystkim należy korzystać z porad profesjonalnych doradców, którzy są w stanie pokierować każdym przedsiębiorcą.
REKLAMA
Jeśli jesteśmy całkowicie nowi w biznesie i nie posiadamy firmy, musimy ją założyć według ogólnych zasad. Jeśli jednak posiadamy już firmę i chcemy rozszerzyć jej działalność o kanał internetowy, musimy uruchomić sklep internetowy jako projekt w istniejącej już firmie. Jeśli przebrniemy już przez pierwszy etap papierkowej roboty należy określić warunki dostawy produktów oferowanych w naszym sklepie. W tym wypadku należy przemyśleć cenę zakupu towarów, minimalne ilości zamówień, określić terminy i koszty dostaw.
Zobacz także: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?
REKLAMA
Powyższe ustalenia są niezbędne do tego, aby określić najkorzystniejszych dostawców naszych towarów. Następnie należy przemyśleć strategię magazynowania towarów określają ilość produktów, które będziemy składować w naszym magazynie. I w tym momencie należy zastanowić się nad samym magazynem lub miejscem przeznaczonym na składowanie towaru. Zbyt duży magazyn, w którym wykorzystamy 10 procent miejsca będzie generował ogromne straty. Z drugiej jednak strony mały magazyn wypełniony towarem po dach nie będzie w stanie sprostać tak dużym obrotom.
Musimy pamiętać, że oferując towary w swoim sklepie powinniśmy mieć je na stanie. Jeśli konkretne towary musimy sprowadzać, należy umieścić odpowiednią informację w ofercie. Na przykład, prowadząc sklep rowerowy w sieci, możemy nie sprostać własnej ofercie. Posiadając niewielki magazyn nie jesteśmy w stanie mieć na stanie wszystkich rowerów w ofercie. Wtedy należy poinformować klienta o tym, że rower jest na zamówienie a termin jego realizacji wydłuży się do kilku dni. Taką informację należy umieścić w opisie danego towaru.
Warto przeczytać: Jakie są największe zalety handlu internetowego?
Jeśli w ogólnych zasadach naszego sklepu umieścimy informację o terminie realizacji zamówienia na poziomie 24/48 godzin, musimy tej obietnicy sprostać za wszelką cenę. W dzisiejszych czasach zaniedbany i niezadowolony klient z pewnością przejdzie do konkurencji, która sprosta jego wymaganiom. Pamiętajmy, że zadowolony klient przyprowadzi kolejnego, niezadowolony zaś zniechęci kilkunastu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.