REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sklep internetowy – jak wymyślić nazwę i przebrnąć przez formalności?

Kamil Rogala
Każdy sklep, a w szczególności ten internetowy powinien posiadać swoją nazwę oraz odpowiednio dobraną domenę
Każdy sklep, a w szczególności ten internetowy powinien posiadać swoją nazwę oraz odpowiednio dobraną domenę

REKLAMA

REKLAMA

Otwarcie sklepu internetowego to dość skomplikowany proces. Nikt nie jest w stanie w ciągu jednego dnia załatwić wszystkich formalności i dopilnować wszystkich spraw. Oprócz określenia źródeł dostaw i miejsca magazynowania towarów musimy przecież zadbać o sam sklep, a przede wszystkim wymyślić do niego nazwę. Oprócz tego należy załatwić sprawy formalne i zakupić odpowiednie oprogramowanie. O czym należy przy tym pamiętać?

Oczywiście każdy sklep, a w szczególności ten internetowy powinien posiadać swoją nazwę oraz odpowiednio dobraną domenę. Wybierając nazwę domeny musimy określić, czy w jej nazwie umieścimy nazwę firmy, czy może słowa kluczowe kojarzące się branżą. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór domeny związanej z nazwą firmy, ale tu może pojawić się problem. Obecnie wybór wolnych domen jest niezwykle ograniczony, a szansa, że nazwa naszej firmy będzie unikalna jest dość znikoma.

REKLAMA

Wybierając domenę ze słowami kluczowymi musimy skupić się na tym, z czym kojarzy się nasza firma i towar, jaki oferujemy. Odpowiednia domena znacznie ułatwi późniejsze pozycjonowanie strony. Wracając do nazwy sklepu, nie może być ona przypadkowa. Czasy, w których sklepy oferujące na przykład materiały budowlane układane były z inicjałów lub pierwszych liter nazwiska założyciela bezpowrotnie minęły. Dziś liczą się chwytliwe nazwy, które można łatwo zapamiętać.

Zobacz również: Czy jeden dobry pomysł na e-biznes wystarczy na kilka lat?

REKLAMA

Po wybraniu nazwy i domeny należy przejść do spraw formalnych, w których ustalimy z biurem rachunkowym lub księgowością zasady wystawiania faktur i paragonów. Jest to niezwykle ważne, gdyż obecnie na każdy sprzedany towar należy wystawić paragon, a na życzenie klienta odpowiednią fakturę. Niedotrzymanie tych warunków może stworzyć w przyszłości bardzo poważne problemy, dlatego też do tego tematu należy podejść z rozsądkiem.

Następnym krokiem jest zakup oprogramowania do fakturowania oraz co oczywiste, kasy fiskalnej. Bez tego nie można nawet myśleć o starcie z e-biznesem. W kolejnym kroku należy zakupić oprogramowanie sklepu internetowego. Jeśli dopiero zaczynamy w tej branży i zamierzamy w przyszłości rozwinąć naszą ofertę możemy zakupić oprogramowanie z miesięcznym abonamentem, co przyniesie nieco oszczędności, lub skorzystać z darmowych platform dla sklepów internetowych. Na dłuższą metę jednak takie rozwiązania są niekorzystne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sprawdź też: Czy w e-biznesie wystarczy zwabić klienta na stronę internetową?

W następnych krokach należy opracować odpowiednie opisy do towarów oraz co oczywiste, ułożyć stosowny regulamin sklepu. Na początku możemy poprosić znajomych o to, by pomogli nam w testowaniu nowej platformy. Nie zapominajmy również o założeniu konta w AdWords oraz w popularnych porównywarkach cen takich jak Nokaut, Skąpiec czy Ceneo. Jeśli wszystko zapniemy na ostatni guzik, możemy otworzyć sklep i czekać na pierwszych klientów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

REKLAMA

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

REKLAMA

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA