| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > Jak założyć e-sklep? - kapitał na start

Jak założyć e-sklep? - kapitał na start

Chcąc założyć własny sklep internetowy powinniśmy dysponować kwotą rzędu 20 tysięcy złotych. Dla jednych jest to niezbyt wygórowana suma, a dla innych wręcz nieosiągalna. Jednak nawet jeżeli znajdujemy się w drugim położeniu i nie dysponujemy odpowiednimi środkami nie powinniśmy się poddawać. Obecnie istnieje wiele możliwości pozyskania kapitału na start i rozwój naszej działalności.

Dofinansowanie z Unii

Szukając pieniędzy na swój biznes powinniśmy zwrócić uwagę na możliwości jakie oferuje Unia. Programów, w ramach których można uzyskać dofinansowanie jest kilka, jednak w naszym przypadku powinniśmy skupić się na dwóch: Działanie 6.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz Działanie 8.1/8.2 Innowacyjna Gospodarka. Pierwszy z nich skierowany jest do osób bezrobotnych, które nie były zatrudnione przez okres minimum 12 miesięcy.

W jego ramach możemy otrzymać bezzwrotną pożyczkę w wysokości 40 tysięcy złotych oraz dodatkowo wsparcie pomostowe wypłacane przez 6 miesięcy. Jednym z warunków uzyskania pożyczki jest posiadanie 10 procent wnioskowanej kwoty. Drugi z programów skierowany jest do młodych przedsiębiorców, którzy poszukują pieniędzy na internetowe startupy. Co prawda w tym przypadku kwoty dofinansowania są znacznie wyższe, sięgają kilkuset tysięcy złotych, jednak selekcja projektów jest również znacznie bardziej rygorystyczna.

Zobacz: Obowiązki prawne sklepu internetowego

Kapitał z urzędu pracy

Alternatywą dla unijnych pieniędzy są dofinansowania z powiatowych urzędów pracy. W tym przypadku możemy się ubiegać o kwotę 18 tysięcy złotych.

Warunki otrzymania pieniędzy są różne dla każdego z urzędów, jednak w większości przypadków dotyczą okresu bycia zarejestrowanym jako osoba bezrobotna.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Fundusze i banki

Trzecią grupę instytucji, od których można pozyskać kapitał są Fundusze Mikroprzedsiębiorczości oraz banki. Fundusz Mikro, jako organizacja non-profit działająca od 1994 roku udziela pożyczek na własny biznes. Kwota jaką możemy uzyskać to 7 tysięcy złotych , pod warunkiem, że posiadamy trzech poręczycieli. Niewątpliwą zaletą jest to, że pieniądze otrzymujemy szybko i bez przesadnych formalności.

Szukając kapitału na rozpoczęcie działalności możemy także wnioskować o pożyczkę do Banku Gospodarstwa Krajowego. Wnioskodawcą powinna być osoba bezrobotna, która nie przekroczyła 25. roku życia lub 27. jeżeli posiada wyższe wykształcenie. Kwota pożyczki nie przekracza 40 tysięcy złotych, a okres spłaty wynosi 36 miesięcy.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Ręczkowska

Specjalista w zakresie księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »