REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Coraz więcej seniorów w sieci – czas zmienić podejście do reklamy?

Kamil Rogala
Korzystanie z Internetu w domu jest ciągle najpopularniejsze – tą drogą łączy się z siecią prawie 95 procent badanych.
Korzystanie z Internetu w domu jest ciągle najpopularniejsze – tą drogą łączy się z siecią prawie 95 procent badanych.

REKLAMA

REKLAMA

Od lat uważano, że Internet to miejsce dla ludzi młodych i aktywnych. Z czasem jednak popularność sieci bardzo wzrosła, a internautami nie są już tylko młodzi ludzie. Okazuje się, że największa jest dynamika przyrostu internautów po sześćdziesiątce. Już co dwudziesty surfujący w sieci skończył 60 lat. Poznajmy więcej statystyk na ten temat.

Warto zacząć od początku, a mianowicie od tego, ilu jest internautów w Polsce. Otóż w naszym kraju udział internautów to przeszło 54 procent całej populacji. Ponadto coraz większą grupą są osoby, które korzystają z Internetu już od przeszło pięciu lat. Jest to już prawie jedna czwarta wszystkich Polaków i zarazem połowa surfujących po sieci. W porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku, to o 6 punktów procentowych więcej.

REKLAMA

Bez zmian pozostał zaś czas, jaki spędzamy przed monitorem. Do codziennego surfowania po sieci przyznaje się przeszło 72 procent ankietowanych. Prawie co czwarty internauta wchodzi do Internetu kilka razy w ciągu tygodnia. Co ciekawe, wśród aktywnych internautów nie przybywa osób, które łączą się z siecią za pomocą urządzeń mobilnych. Coraz mniejszą popularnością cieszą się za to kafejki internetowe, do których przychodzi zaledwie 0,4 procenta badanych.

Zobacz również: SPAM - Polska w niechlubnej dziesiątce krajów rozsyłających najwięcej spamu

REKLAMA

Korzystanie z Internetu w domu jest ciągle najpopularniejsze – tą drogą łączy się z siecią prawie 95 procent badanych. O jeden punkt procentowy zwiększył się udział osób które wchodzą do sieci w pracy. W tym roku do surfowania podczas wykonywania swojego zawodu przyznało się 21,1 procent ankietowanych. Co ciekawe, nie zmienił się rozkład płci internautów – z siecią ciągle łączy się równo 50 procent kobiet i tyle samo mężczyzn.

Z najnowszych badań wynika, że również niewiele zmieniła się struktura wieku. W porównaniu do analogicznego okresu z roku 2010, o jeden punkt procentowy zwiększył się udział seniorów. Jak już wspomnieliśmy, już co dwudziesty internauta ma ponad 60 lat. Warto zauważyć, że dynamika przyrostu najstarszych użytkowników sieci jest największa. Warto również zwrócić uwagę na to, że wciąż dominującą, przeszło 40-procentową grupą użytkowników stanowią osoby ze średnim wykształceniem. Na drugim miejscu z wynikiem 27 procent znalazły się osoby z wyższym wykształceniem. Internauci z wykształceniem podstawowym i zasadniczym stanowią 32 procent ankietowanych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto również wspomnieć o tym, że wciąż największą świadomością wśród internautów cieszy się Google. Znajomość największej na świecie wyszukiwarki potwierdziło blisko 60 procent wszystkich badanych. To nadal dużo, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem Google zanotowało dwuprocentowy spadek. O wiele większy spadek zanotowała Nasza-Klasa.pl. W zeszłym roku znajomość portalu deklarowała 42,5 procenta internautów, w tym już tylko 29,3. W tym samym czasie największy konkurent - Facebook zwiększył swoje grono o 12,4 punktów procentowych.

Sprawdź też: Telefon z tradycyjną klawiaturą – jaki wybrać?

Po co komu potrzebne są takie dane? Otóż przede wszystkim firmom, które świadomie mogą modyfikować swoją ofertę, a przede wszystkim reklamę biorąc pod uwagę zmieniające się trendy w użytkowaniu Internetu. Miejmy nadzieję, że statystyki te potraktuje poważnie każda firma zwiększając tym samym swoje obroty oraz pozycję w sieci.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA