REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bogdan Sosnowski: technologia przyśpieszy innowacje w biznesie

Bogdan Sosnowski: Nowe kompetencje na nowe czasy
Bogdan Sosnowski: Nowe kompetencje na nowe czasy

REKLAMA

REKLAMA

Realia rynku pracy w tym roku zostały zdominowane przez wpływ COVID-19, najbardziej istotnym czynnikiem kreującym te zmiany jest technologia.

Technologia wymusza zmianę branży

50% pracowników dotyczyć będzie wyzwanie przekwalifikowania się do roku 2025 – to informacja wynikająca z raportu World Economic Forum „The future of Jobs Report 2020”. Choć realia rynku pracy w tym roku zostały w zdecydowanej mierze zdominowane przez wpływ COVID-19, najbardziej istotnym czynnikiem kreującym te zmiany jest technologia. Raport przewiduje stałe przyspieszenie wdrażania innowacji w biznesie.  To z kolei wymagać będzie nowych kompetencji od pracowników.

REKLAMA

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Rynek pracy

Masowe bezrobocie, które pojawi się ze względu na przyspieszenie technologiczne, będzie dotyczyło bardzo szerokiego grona pracowników z różnych branż. Najważniejszą dziś rzeczą jest zbudowanie strategii własnego rozwoju oraz zarządzanie sobą w zakresie kompetencji. Już od kilku lat obserwujemy przyspieszający rozwój sztucznej inteligencji, która jest znakiem tzw. 4 Rewolucji Przemysłowej.  W tym kontekście coraz ważniejsze staje się budowanie świadomości,  wdrażanie programów rozwoju liderów i zespołów - mówi Bogdan Sosnowski, Partner Zarządzający MagnaTalenta.

Nowe kompetencje

World Economic Forum przedstawia listę kompetencji, które będą najbardziej pożądane w 2025 roku. Poza kompetencjami technologicznymi wymienia się w nim takie obszary jak kreacja, innowacja, przywództwo i medialny wpływ.

Pierwszy raz pojawiły się obsazary związane z inteligencją emocjonalną – odpornością, elastycznością i tolerancją na stres - wylicza Sosnowski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co może zrobić lider, który jest inicjatorem zmian?

REKLAMA

Po pierwsze budować zaangażowanie całego  zespołu poprzez współpracę. Kolejnym elementem jest stworzenie programu aktywnego uczenia i dobrze skonstruowana strategia pozyskiwania wiedzy. Cieszy fakt, że 89% firm w Polsce widzi konieczność dostosowania pracowników do nowych realiów[1]. Żeby mogło się to wydarzyć na tak dużą skalę, potrzebny jest dziś nowy sposób przekazywania wiedzy i motywowanie zespołu do rozwoju - dodaje.

Bogdan Sosnowski - pracuje z liderami i zespołami, rozwijając kompetencje przyszłości. Praktyk z zapleczem dydaktycznym, trener, doradca, mówca inspiracyjny, specjalizuje się w strategii i wdrażaniu zmian, rozwoju liderów i budowaniu zespołów. 11 lat budował od podstaw kanał Doradców B2B u jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. W tym czasie zrealizował wszystkie zakładane cele ilościowe, wartościowe i jakościowe w każdym kwartale. Zarządzał zespołem 750 Doradców Biznesowych, prowadząc go do pierwszego miejsca na rynku. Zaprojektował i przeprowadził programy szkoleniowe dla kilkudziesięciu firm. Występuje na scenach Brian Tracy International, Sales Angels, National Sales Congress, I Love Sales&Marketing, Przedsiębiorczość Kobiet,NSC Hotels, Zafirmowani - Alior Bank, Akademia Paradyż, Forum Inteligentnego Rozwoju.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

 

[1] The future of Jobs Report 2020

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA