reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Bogdan Sosnowski: technologia przyśpieszy innowacje w biznesie

Bogdan Sosnowski: technologia przyśpieszy innowacje w biznesie

Realia rynku pracy w tym roku zostały zdominowane przez wpływ COVID-19, najbardziej istotnym czynnikiem kreującym te zmiany jest technologia.

Technologia wymusza zmianę branży

50% pracowników dotyczyć będzie wyzwanie przekwalifikowania się do roku 2025 – to informacja wynikająca z raportu World Economic Forum „The future of Jobs Report 2020”. Choć realia rynku pracy w tym roku zostały w zdecydowanej mierze zdominowane przez wpływ COVID-19, najbardziej istotnym czynnikiem kreującym te zmiany jest technologia. Raport przewiduje stałe przyspieszenie wdrażania innowacji w biznesie.  To z kolei wymagać będzie nowych kompetencji od pracowników.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Rynek pracy

Masowe bezrobocie, które pojawi się ze względu na przyspieszenie technologiczne, będzie dotyczyło bardzo szerokiego grona pracowników z różnych branż. Najważniejszą dziś rzeczą jest zbudowanie strategii własnego rozwoju oraz zarządzanie sobą w zakresie kompetencji. Już od kilku lat obserwujemy przyspieszający rozwój sztucznej inteligencji, która jest znakiem tzw. 4 Rewolucji Przemysłowej.  W tym kontekście coraz ważniejsze staje się budowanie świadomości,  wdrażanie programów rozwoju liderów i zespołów - mówi Bogdan Sosnowski, Partner Zarządzający MagnaTalenta.

Nowe kompetencje

World Economic Forum przedstawia listę kompetencji, które będą najbardziej pożądane w 2025 roku. Poza kompetencjami technologicznymi wymienia się w nim takie obszary jak kreacja, innowacja, przywództwo i medialny wpływ.

Pierwszy raz pojawiły się obsazary związane z inteligencją emocjonalną – odpornością, elastycznością i tolerancją na stres - wylicza Sosnowski.

Co może zrobić lider, który jest inicjatorem zmian?

Po pierwsze budować zaangażowanie całego  zespołu poprzez współpracę. Kolejnym elementem jest stworzenie programu aktywnego uczenia i dobrze skonstruowana strategia pozyskiwania wiedzy. Cieszy fakt, że 89% firm w Polsce widzi konieczność dostosowania pracowników do nowych realiów[1]. Żeby mogło się to wydarzyć na tak dużą skalę, potrzebny jest dziś nowy sposób przekazywania wiedzy i motywowanie zespołu do rozwoju - dodaje.

Bogdan Sosnowski - pracuje z liderami i zespołami, rozwijając kompetencje przyszłości. Praktyk z zapleczem dydaktycznym, trener, doradca, mówca inspiracyjny, specjalizuje się w strategii i wdrażaniu zmian, rozwoju liderów i budowaniu zespołów. 11 lat budował od podstaw kanał Doradców B2B u jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. W tym czasie zrealizował wszystkie zakładane cele ilościowe, wartościowe i jakościowe w każdym kwartale. Zarządzał zespołem 750 Doradców Biznesowych, prowadząc go do pierwszego miejsca na rynku. Zaprojektował i przeprowadził programy szkoleniowe dla kilkudziesięciu firm. Występuje na scenach Brian Tracy International, Sales Angels, National Sales Congress, I Love Sales&Marketing, Przedsiębiorczość Kobiet,NSC Hotels, Zafirmowani - Alior Bank, Akademia Paradyż, Forum Inteligentnego Rozwoju.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

 

[1] The future of Jobs Report 2020

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama