| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie zakupy > Jakie pakiety medyczne dla użytkowników konta osobistego są dostępne w Polsce?

Jakie pakiety medyczne dla użytkowników konta osobistego są dostępne w Polsce?

Decyzja o skorzystaniu z pakietu medycznego, oferowanego przez bank, nie powinna być podjęta pochopnie – przypominają eksperci. W jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa może odmówić pokrycia kosztów opieki lekarskiej? Na jakie wydatki narażamy się, wybierając daną ofertę? Zobaczmy, co mamy do wyboru na rynku.

Jak namówić potencjalnego klienta do założenia konta? W ostatnim czasie banki były bardzo pomysłowe. Kusiły np. płaceniem za samo posiadanie rachunku. Nie dość, że klient miał konto za darmo, mógł jeszcze na nim zarobić. Musiał tylko aktywnie z niego korzystać, np. dużo płacić kartą debetową. W ostatnich miesiącach coraz większą popularnością cieszą się pakiety medyczne. Nie są to jednak usługi oferowane w cenie konta. Trzeba za nie dodatkowo zapłacić.

Pakiety medyczne znają przede wszystkim pracownicy prywatnych firm. Pracodawcy dodają je do wynagrodzenia w ramach świadczeń socjalnych. Ci, którym firma płaci za prywatną opiekę medyczną, wyliczają jej zalety: dzięki niej jest szybciej i wygodniej niż w państwowej służbie zdrowia.

Prywatna służba zdrowia nie wszędzie jest standardem. Banki postanowiły wypełnić tę lukę i zarobić na tym. Szacuje się, że w tym roku wydatki Polaków na prywatne leczenie sięgną 30 mld zł, a w następnych latach mają dynamicznie rosnąć. Dla banków to łakomy kąsek.

Taka usługa może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zanim się na nią zdecydujemy, warto dobrze ją prześwietlić. Zwłaszcza, że na rynku istnieje konkurencja. Świadczenie medyczne proponuje już osiem banków. Porównajmy cenę usługi, jej zakres oraz liczbę i lokalizację placówek, w których będziemy mogli korzystać z usług lekarzy. Warto przyjrzeć się też kosztom i funkcjonalności samego konta bankowego, którego posiadanie warunkuje korzystanie z pakietu medycznego.

Dowiedz się także: Jakie warunki trzeba spełniać, żeby skorzystać z ulgi na Internet?

Co banki oferują klientom? Pakiety można wykupić tylko dla siebie albo dla całej rodziny. Zwykle oferowane są one w kilku wariantach, a więc różnią się od siebie zakresem usługi. Te podstawowe dają nielimitowany dostęp do lekarza pierwszego kontaktu oraz ograniczoną ilość wizyt do wybranych specjalistów. Przykładowo Lukas Bank w pakiecie podstawowym Opieka Medyczna Zdrowie oferuje nielimitowaną opiekę internisty, pediatry i lekarza rodzinnego, a także nieograniczony dostęp do chirurga ogólnego, chirurga dziecięcego, ginekologa i urologa. Klient może też korzystać z całodobowej pomocy ambulatoryjnej i pielęgniarskiej. W skład podstawowego pakietu wchodzą podstawowe badania: laboratoryjne (biochemiczne, hematologia, badanie moczu, RTG klatki piersiowej i kończyn) i czynnościowe (EKG spoczynkowe, audiometria, spirometria). Można też dostać zniżkę przy korzystaniu z usług stomatologa i na szczepienia ochronne. W pakiecie rozszerzonym klient dodatkowo otrzymuje nielimitowaną opiekę lekarzy specjalistów: alergologa, chirurga naczyniowego, dermatologa, diabetologa, endokrynologa, gastroenterologa, kardiologa, laryngologa, nefrologa, neurologa, okulisty, ortopedy, proktologa, pulmonologa i reumatologa, wizyty domowe oraz szerszy zakres badań ambulatoryjnych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »