REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Które banki specjalizują się w bankowości internetowej?

Bankowość internetowa funkcjonuje w Polsce od jedenastu lat.
Bankowość internetowa funkcjonuje w Polsce od jedenastu lat.

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze konto internetowe w Polsce powstało 11 lat temu. Od tamtej pory dostęp do konta osobistego przez Internet stał się czymś naturalnym. Jednak rachunek internetowy to specjalność nielicznych.

Do grona e-banków niedawno dołączył BGŻOptima, uzupełniając tym samym rynek, tworzony przez mBank (właściciel – BRE Bank), Inteligo (właściciel – PKO BP) i innych, dostępnych jedynie internetowo (np. banki samochodowe – Toyota Bank, Volkswagen Bank). Wkrótce Alior Bank uruchomi Alior Sync – internetową wersję swoich usług. Na rynku prężnie działa Getin Online, platforma e-produktów holdingu Getin Noble Bank.

REKLAMA

Historia bankowości internetowej w Polsce

Na szczególną uwagę zasługuje najstarszy z e-banków, mBank. Oferuje on pełną gamę produktów, począwszy od kont osobistych, na kredytach hipotecznych skończywszy. Z jego usług mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi.

Złotą zasadą mBanku jest możliwość działania poprzez tzw. otwartą umowę produktową. Pozwala ona na złożenie wniosku o kredyt czy konto poprzez system bankowości elektronicznej oraz jego sfinalizowanie bez ruszania się sprzed ekranu komputera.

Chcesz zmienić konto? Zmień je na lepsze – sprawdź i porównaj dziesiątki kont!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Web 3.0 w bankowości internetowej

REKLAMA

Coraz silniejsza infrastruktura sieciowa w Polsce, dostępna nawet za darmo (Aero2), spowodowała gwałtowny rozwój tego sektora bankowości. Powstał m.in. Getin Online, oferujący swoje produkty jedynie poprzez witrynę internetową (konta osobiste, lokaty, konta oszczędnościowe, karty kredytowe, kredyty samochodowe, gotówkowe, hipoteczne, usługi telefonii komórkowej).

Niedawno Alior Bank ogłosił, że stworzy Alior Sync, analogiczny system obsługi internetowej swoich produktów, dostępnych jedynie poprzez tę platformę. Start zaplanowano na 2012 rok. Prezes Aliora, Wojciech Sobieraj, zapowiada rewolucję i wprowadzenie Web 3.0 do bankowości elektronicznej. Zważywszy na to, że nikt nie wierzył w 2008 roku, pośród szalejącego kryzysu i upadających banków, w sukces Alior Banku (który wystartował 28 października 2008 roku), możemy spodziewać się ciekawego pojedynku wśród e-banków.

Polecamy serwis: Lokaty

Bank internetowy dla oszczędnych

„BGŻOptima to pierwszy internetowy bank w Polsce, specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu” – możemy przeczytać o beniaminku rynkowym z grupy Banku BGŻ. Jest to prawda – dotąd ciężko było spotkać bank typowo oszczędnościowy, a co dopiero taki, zajmujący się tego typu produktami jedynie poprzez Internet.

Warunkiem skorzystania z bogatej oferty jest założenie rachunku oszczędnościowego (dla klientów indywidualnych lub firmowego). Następnie możemy wybierać z szerokiej gamy produktów oszczędnościowych o wysokim oprocentowaniu, np. z lokaty jednodniowej oprocentowanej w wysokości 6,48% w skali roku, z dzienną kapitalizacją (odpowiednik 8% na zwykłej lokacie terminowej).

Młody bank pod lupą

Rewolucja powoli zaczynała przeradzać się w ewolucję. Jednak z letargu rynek wyrwało wejście BGŻOptima. Teraz pozostaje nam poczekać na nowe dziecko Wojciecha Sobieraja. Czy Alior Sync rzeczywiście zrewolucjonizuje rynek e-bankowości? Co unikatowego tak naprawdę będzie oferował? Patrząc na historię Alior Banku i biorąc pod lupę jego szeroką ofertę konta osobistego, przed bankowością internetową w Polsce rysuje się świetlana przyszłość.

Eksperci TotalMoney.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA