REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zdobyć pieniądze na wakacje?

 Comperia.pl
Porównywarka finansowa nr 1
Lato to wymarzony czas na złapanie chwili oddechu i uwolnienie się od problemów życia codziennego.
Lato to wymarzony czas na złapanie chwili oddechu i uwolnienie się od problemów życia codziennego.

REKLAMA

REKLAMA

Czy można odpocząć bez posiadania odpowiednich oszczędności? Jeżeli marzy Ci się urlop z prawdziwego zdarzenia, ale nie zdążyłeś odłożyć wystarczających środków na wakacje, nie jest jeszcze za późno. Ekspert radzi, jak łatwo i szybko zdobyć pieniądze na wyjazd.

REKLAMA

Osoby pracujące przez cały rok zasługują na wypoczynek, aby mogły nabrać sił na kolejne miesiące zmagań z wyzwaniami życiowymi. Dlatego też wakacyjny wyjazd jest tak ważny, a dla niektórych stanowi wręcz wartość samą w sobie. Jeśli brakuje nam funduszy na ten cel, to dobrze jest zapoznać się z ofertą banków, które chętnie pożyczą nam pieniądze. Form takiej pożyczki może być kilka, a każda z nich jest warta rozpatrzenia.

REKLAMA

Zacznijmy od debetu w koncie osobistym, który sprowadza się do tego, że bank udostępnia klientowi określony limit kredytowy do wykorzystania w ramach rachunku bankowego. Takowy z reguły bywa przyznawany klientom, których z bankiem łączy dłuższa, przynajmniej kilkumiesięczna „znajomość”. To na podstawie historii salda bankowcy decydują o wysokości pożyczanej kwoty (na ogół stanowiącej kilkakrotność regularnego wpływu na konto). Taki debet automatycznie spłacany jest z pieniędzy, które wpływają na konto. Jeżeli na obciążone debetem konto nie wpływają w terminie, który klient zadeklaruje w umowie żadne kwoty, to po pewnym czasie (na ogół od 1 do 14 dni) bank zacznie upominać się o swoje. Zazwyczaj automatycznie blokuje ów debet oraz nalicza opłaty karne za niewywiązywanie się z umowy.

Bardziej funkcjonalnym instrumentem jest karta kredytowa. Umożliwia ona zaciągnięcie bezodsetkowego kredytu na okres do około 50 dni, a jego wysokość oraz oprocentowanie zależą od rodzaju „kredytówki”. Im bardziej prestiżowy (czyt. droższy) jest nasz plastik, tym większy limit dostępnych środków zyskujemy, ale też tym większe opłaty pociąga to za sobą (za przyznanie lub/i roczne użytkowanie oraz niekiedy za ubezpieczenia). Owe ubezpieczenia (wypadkowe i majątkowe) są szczególnie przydatne podczas zagranicznych podróży – można ubezpieczyć się np. od utraty bagażu lub opóźnionego lotu. Ponadto warto pamiętać, że nie opłaca się wypłacać środków z bankomatów za pomocą takiej karty, a wyjeżdżający za granicę muszą być świadomi faktu, że na każdej transakcji tracą, ze względu na koszty przewalutowania środków.

Przeczytaj także: Jakie promocje deweloperzy przygotowali na lato?

Takich przykrości unikną ci, którzy na wakacje udadzą się z żywą gotówką. Takową bank udostępni pod postacią zwykłego (niestety przeważnie dość wysoko oprocentowanego) kredytu gotówkowego, którego zaletą jest to, że można go przeznaczyć na dowolny cel. Oczywiście trzeba wykazać się zdolnością kredytową, a ta nieodłącznie wiąże się z umową o pracę i przedstawieniem oświadczenia o osiąganych dochodach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis:

REKLAMA

Na bardziej korzystne warunki takiego rozwiązania mogą zazwyczaj liczyć przedstawiciele konkretnych grup społecznych oraz ci, którzy korzystali wcześniej (lub są gotowi uczynić to teraz) z innych produktów danego banku. Najtańsze kredyty przyznawane są stałym klientom o dużych wpływach na konto. Regułą jest też fakt, że w okresie przedwakacyjnym można natknąć się na promocje oferty takich kredytów – są one tańsze ze względu na brak prowizji czy obowiązkowej składki ubezpieczeniowej.

Dla osób, będących właścicielami nieruchomości i gotowych odpowiednio wcześnie wystarać się o pieniądze na wakacje, dobrym rozwiązaniem wydaje się być pożyczka hipoteczna. Otrzymana w ten sposób od banku kwota zazwyczaj może być znacznie większa od wyżej omówionych produktów bankowych, a koszty jej spłacania na ogół są znacznie mniejsze. Owo niższe oprocentowanie takiej pożyczki możliwe jest dzięki ustanowieniu zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości, której właścicielem jest pożyczkobiorca. Oczywiście ta nieruchomość nie może być zadłużona, a klient musi odpowiednio wcześnie (w niektórych bankach procedury przyznania pożyczki trwają nawet kilka tygodni) wnioskować o pieniądze na upragnione wakacje. Jeżeli się spóźni, to z urlopu nici…

Ostatecznie, jeśli nie mamy zdolności kredytowej, a żadna z bliskich nam osób nie jest skłonna, by pożyczyć nam pieniądze, to zawsze można zostać latem w domu, wolny czas spędzając np. ze znajomymi lub wśród zieleni. A dłuższy wyjazd do ciepłych krajów zafundować sobie, gdy już uda nam się odłożyć potrzebną kwotę. Zwolenników takiego urlopu, przesuniętego na późną jesień, przybywa, wbrew wymowie całkiem znanego dowcipu: „Szef pyta podwładnego: Kowalski, lubicie ciepłą wódkę i spocone kobiety? - Nie... - To dobrze, zatem pojedziecie na urlop w listopadzie...”

Paweł Puchalski

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA