REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie promocje deweloperzy przygotowali na lato?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Bartosz Turek
Bartosz Turek
analityk
Latem trudniej jest znaleźć przecenione mieszkanie, zwłaszcza że ceny na rynku pierwotnym w ciągu roku spadły o około 4-5%.
Latem trudniej jest znaleźć przecenione mieszkanie, zwłaszcza że ceny na rynku pierwotnym w ciągu roku spadły o około 4-5%.

REKLAMA

REKLAMA

Deweloperzy prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć klienta do swojej oferty. Eksperci są zdania, że rynek wymusił na nich spadek cen. Konkurencja jest coraz większa, a chętnych na zakupy mimo to brakuje. Co można zyskać, kupując nowe mieszkanie?

Już od roku sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym przestała dynamicznie rosnąć. Potwierdzają to wyniki dużych, giełdowych graczy. W ich przypadku poziom sprzedaży w drugim kwartale był o 6% niższy niż w najlepszym od lat czwartym kwartale zeszłego roku. Jak jest teraz? - Latem w biurach sprzedaży deweloperów nie widać tłumów, co jest zjawiskiem naturalnym, mimo że ostatnie lata od tego odzwyczaiły - zauważa Włodzimierz Wielogórski, manager ds. rynku pierwotnego w Home Broker.

REKLAMA

Nowe mieszkania potaniały o 4 – 5%

Ma to odzwierciedlenie w cenach lokali. Na pięciu największych rynkach nowe mieszkania oferowane są w cenie niższej o średnio 4 – 5% względem analogicznego okresu przed rokiem. Jest to także wynik wzmożonej konkurencji. Trzeba bowiem zauważyć, że nabywcy jeszcze nigdy nie mieli do wyboru tak przepastnej oferty nowych mieszkań. Stan taki, w połączeniu z ograniczonymi możliwościami zakupowymi Polaków, powoduje, że między deweloperami musi dochodzić do konkurencji cenowej. - W takiej sytuacji promocje jako element wsparcia sprzedaży schodzą na drugi plan – zauważa Włodzimierz Wielogórski, manager ds. rynku pierwotnego w Home Broker.

Dowiedz się także: Czy sytuacja na rynku mieszkaniowym poprawi się?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mieszkanie „last minute”

Nie oznacza to jednak, że latem nie można odnaleźć na rynku ofert lepszych od standardowych. Najprostszą formą wsparcia sprzedaży są oczywiście rabaty. Stosuje je gros deweloperów. Przeważnie jednak rabaty nie przekraczają kilku procent. Na tym tle wyróżnia się firma Robyg. Co tydzień przecenianych jest po kilka lokali, a obniżki mogą sięgnąć nawet 20%.

Polecamy serwis: Kredyty

Komórka lub garaż za pół ceny

Chętnie deweloperzy oferują tańsze lub darmowe pomieszczenia przynależne (np. garaż). Często ich zakup jest obowiązkowy przy transakcji nabycia mieszkania, co nie zawsze spotyka się z przychylnością kupujących, korzystających z komunikacji miejskiej. Warto przy tym pamiętać, że nieraz koszt budowy komórki lokatorskiej lub garażu jest ułamkiem ceny ofertowej pomieszczenia. Oba te czynniki bez wątpienia powodują, że ze specjalnych ofert deweloperów nie znikają promocje na pomieszczenia przynależne. Obecnie mogą być one o kilkadziesiąt procent tańsze, na przykład w inwestycji Osiedle Leśnej Polanki dewelopera Warsaw Trust Development oraz Murapol w Bielsku-Białej. W projekcie firmy PBG DOM na ulicy Złotowskiej 51 w Poznaniu do kawalerek i mieszkań dwupokojowych można kupić garaż za pół ceny. Zakup większych nieruchomości w tej inwestycji premiowany jest darmowym miejscem na samochód. Identycznie działa promocja w Ożarowie Mazowieckim, gdzie projekt realizuje J.W. Construction. Tam trzeba kupić mieszkanie większe niż 50 m kw., aby otrzymać miejsce postojowe za darmo. Jeszcze dalej idzie Murapol w inwestycji Orle Gniazdo. Niezależnie od wielkości zakupów można tam liczyć na darmowe pomieszczenia przynależne – identycznie jak w przypadku wybranych lokali z inwestycji Mozaika Mokotów firmy Layetana Developments Polska.

Samochód na dwa lata w zamian za zakupy

Na rynku można też znaleźć bardziej wyszukane promocje. Na przykład firma J.W. Construction udostępniła możliwość spotkania z handlowcem firmy poza biurem sprzedaży - w miejscu i czasie, wyznaczonym przez potencjalnego kupującego. Firma Warsaw Trust Development organizuje natomiast swoim nabywcom przeprowadzkę, a w tym czasie Ci na koszt firmy mogą wyjechać na wakacje. Deweloper Murapol udostępnia natomiast na dwa lata nabywcom wybranych inwestycji miejski samochód marki Suzuki. Przez ten okres muszą oni jedynie pokrywać jkoszt zakupu paliwa. Ta sama firma w tyskim projekcie oferuje darmowy system „inteligentnego mieszkania” – co dotyczy droższych mieszkań. Pozwala on na sterowanie oświetleniem, dźwiękiem, alarmami i innymi instalacjami w domu.

wsp. Robert Latuszek

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

REKLAMA

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

REKLAMA

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

REKLAMA