REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego?

9% posiadaczy konta osobistego rozważa zmianę banku.
9% posiadaczy konta osobistego rozważa zmianę banku.

REKLAMA

REKLAMA

Czy jesteśmy lojalnymi klientami? Aż 47 proc. Polaków posiada konto tylko w jednej, wybranej instytucji finansowej. Eksperci podkreślają, że 94% posiadaczy rachunków osobistych nie zmieniło banku przez ostatni rok.

Co można zyskać, zmieniając bank?

REKLAMA

Zmiana banku to całkiem dobry pomysł, bo w ofertach kont osobistych możemy ostatnio przebierać. Nastał dobry czas dla tego rodzaju produktów, o czym świadczą coraz ciekawsze usługi dodatkowe i promocje. Na posiadaniu konta można nawet zarobić. Przykładowo, w wybranej ofercie jesteśmy w stanie odzyskać 3 procent wartości wydatków na zakupy, za które zapłaciliśmy kartą debetową w sklepach spożywczych, supermarketach i stacjach benzynowych w całej Polsce. Niektóre banki oferują także korzystanie z bezpłatnego pakietu assistance lub premie pieniężne za założenie rachunku. Przed podpisaniem umowy i przeniesieniem ROR-u do innego banku warto zapoznać się dokładnie z pełną ofertą kilku instytucji, ponieważ nie wszystkie informacje znajdziemy w reklamach.

Opłaty za usługi

Opłaty to zazwyczaj pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę przy wyborze konta osobistego. Warto przyjrzeć się im bliżej i przeanalizować dokładnie całą tabelę opłat. Może kryć się w niej wiele „haczyków” i ukrytych kosztów. Banki udostępniają takie dokumenty w swoich oddziałach i na stronach internetowych. Oprócz opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku opłaca się sprawdzić, jaką opłatę bank pobierze za przelew internetowy, wydanie karty debetowej oraz jej obsługę, a także za wypłatę z bankomatu. Korzystanie z bankomatów danego banku zazwyczaj jest bezpłatne, ale nie zaszkodzi zapoznać się z cennikiem opłat za wypłaty z bankomatów innych banków, a także z bankomatów za granicą. Dobrze jest zweryfikować, czy bank posiada rozbudowaną sieć placówek i bankomatów oraz czy ich lokalizacja odpowiada naszym potrzebom. W przypadku kart debetowych duże znaczenie ma to, jakie możliwości daje karta – czy oferuje zniżki na zakupy w określonych sklepach lub usługi partnerów.

Dowiedz się także: Jak uniknąć płacenia zbyt wysokich rat kredytu we frankach?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Limit w koncie

Dostępność limitu w koncie to kolejna kwestia warta sprawdzenia. Wiele osób nie potrafi obejść się bez takiego limitu, warto więc upewnić się przed założeniem rachunku, czy ta opcja jest dostępna, jak wysoki limit mamy szansę otrzymać, jakiej wysokości oprocentowanie będzie naliczone za wykorzystanie limitu, a także w jakim cyklu naliczane będą odsetki. Niektóre banki umożliwiają korzystanie z nieoprocentowanego limitu w rachunku przez 7 dowolnych dni w miesiącu rozliczeniowym.

Polecamy serwis: Kredyty

Warunki korzystania z konta osobistego

REKLAMA

Na koniec dobrze jest rozważyć jeden z najważniejszych czynników, determinujących nasz wybór, czyli warunki korzystania z samego konta oraz z dodatkowych usług. Najczęściej istnieje konieczność zapewnienia określonej kwoty miesięcznych wpływów, czasem całych zarobków. Niektóre banki wymagają również dokonania w ciągu miesiąca określonej liczby transakcji kartą. Warto zwrócić uwagę, jakie będą sankcje za niedotrzymanie wyznaczonych przez bank warunków.

Po dokładnym prześwietleniu bankowych ofert nie pozostaje nic innego, jak tylko dopełnić formalności. Korzystanie z dobrze dopasowanego do naszych potrzeb konta osobistego może przynieść wymierne korzyści finansowe.

Ciszewski Financial Communications

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA