REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego?

Subskrybuj nas na Youtube
9% posiadaczy konta osobistego rozważa zmianę banku.
9% posiadaczy konta osobistego rozważa zmianę banku.

REKLAMA

REKLAMA

Czy jesteśmy lojalnymi klientami? Aż 47 proc. Polaków posiada konto tylko w jednej, wybranej instytucji finansowej. Eksperci podkreślają, że 94% posiadaczy rachunków osobistych nie zmieniło banku przez ostatni rok.

Co można zyskać, zmieniając bank?

REKLAMA

Zmiana banku to całkiem dobry pomysł, bo w ofertach kont osobistych możemy ostatnio przebierać. Nastał dobry czas dla tego rodzaju produktów, o czym świadczą coraz ciekawsze usługi dodatkowe i promocje. Na posiadaniu konta można nawet zarobić. Przykładowo, w wybranej ofercie jesteśmy w stanie odzyskać 3 procent wartości wydatków na zakupy, za które zapłaciliśmy kartą debetową w sklepach spożywczych, supermarketach i stacjach benzynowych w całej Polsce. Niektóre banki oferują także korzystanie z bezpłatnego pakietu assistance lub premie pieniężne za założenie rachunku. Przed podpisaniem umowy i przeniesieniem ROR-u do innego banku warto zapoznać się dokładnie z pełną ofertą kilku instytucji, ponieważ nie wszystkie informacje znajdziemy w reklamach.

Opłaty za usługi

Opłaty to zazwyczaj pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę przy wyborze konta osobistego. Warto przyjrzeć się im bliżej i przeanalizować dokładnie całą tabelę opłat. Może kryć się w niej wiele „haczyków” i ukrytych kosztów. Banki udostępniają takie dokumenty w swoich oddziałach i na stronach internetowych. Oprócz opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku opłaca się sprawdzić, jaką opłatę bank pobierze za przelew internetowy, wydanie karty debetowej oraz jej obsługę, a także za wypłatę z bankomatu. Korzystanie z bankomatów danego banku zazwyczaj jest bezpłatne, ale nie zaszkodzi zapoznać się z cennikiem opłat za wypłaty z bankomatów innych banków, a także z bankomatów za granicą. Dobrze jest zweryfikować, czy bank posiada rozbudowaną sieć placówek i bankomatów oraz czy ich lokalizacja odpowiada naszym potrzebom. W przypadku kart debetowych duże znaczenie ma to, jakie możliwości daje karta – czy oferuje zniżki na zakupy w określonych sklepach lub usługi partnerów.

Dowiedz się także: Jak uniknąć płacenia zbyt wysokich rat kredytu we frankach?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Limit w koncie

Dostępność limitu w koncie to kolejna kwestia warta sprawdzenia. Wiele osób nie potrafi obejść się bez takiego limitu, warto więc upewnić się przed założeniem rachunku, czy ta opcja jest dostępna, jak wysoki limit mamy szansę otrzymać, jakiej wysokości oprocentowanie będzie naliczone za wykorzystanie limitu, a także w jakim cyklu naliczane będą odsetki. Niektóre banki umożliwiają korzystanie z nieoprocentowanego limitu w rachunku przez 7 dowolnych dni w miesiącu rozliczeniowym.

Polecamy serwis: Kredyty

Warunki korzystania z konta osobistego

REKLAMA

Na koniec dobrze jest rozważyć jeden z najważniejszych czynników, determinujących nasz wybór, czyli warunki korzystania z samego konta oraz z dodatkowych usług. Najczęściej istnieje konieczność zapewnienia określonej kwoty miesięcznych wpływów, czasem całych zarobków. Niektóre banki wymagają również dokonania w ciągu miesiąca określonej liczby transakcji kartą. Warto zwrócić uwagę, jakie będą sankcje za niedotrzymanie wyznaczonych przez bank warunków.

Po dokładnym prześwietleniu bankowych ofert nie pozostaje nic innego, jak tylko dopełnić formalności. Korzystanie z dobrze dopasowanego do naszych potrzeb konta osobistego może przynieść wymierne korzyści finansowe.

Ciszewski Financial Communications

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

REKLAMA