reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Testy w biznesie – jak i po co są stosowane

Aktualizacja: 13.09.2010

Testy są wykorzystywane w firmach do różnych celów – nie tylko np. w rekrutacji i nie tylko przez dyplomowanych psychologów. Jak duża jest skala tego zjawiska, w tym proceder nielegalnego wykorzystywania testów, o nie zawsze znanych własnościach psychometrycznych? Jakie kryteria są stosowane przy wyborze testów w zależności od celów? Jakie są źródła ich pochodzenia? Czy, wreszcie, nie wyciąga się zbyt daleko idących wniosków z uzyskiwanych wyników? »

Mniejsze obciążenia dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.09.2010

Zapowiedź przedstawienia w październiku br. Radzie Ministrów ustawy o zmniejszaniu obciążeń dla przedsiębiorców i obywateli padła podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zmiany uproszczą przepisy i ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce – powiedział wiceminister Rafał Baniak. »

Eksport musi zwolnić

Aktualizacja: 13.09.2010

Saldo rachunku bieżącego w lipcu br. wyniosło 1,539 mld euro i miało wartość ujemną. Eksport wzrósł o 16% w stosunku do poprzedniego roku - wynika z raportu NBP. Co dzieje się z eksportem? »

Gaz łupkowy z Krynicą w tle

Aktualizacja: 10.09.2010

W ramach XX Forum Ekonomicznego w Krynicy zorganizowany został panel „Implikacje strategiczne oraz znaczenie międzynarodowe wydobycia gazu łupkowego w Polsce”. Jak przedstawia się prognoza wydobycia gazu łupkowego w Polsce? »

Innowacyjność niedostępna?

Aktualizacja: 10.09.2010

Zwiększenie dostępu do finansowania badań i rozwoju także wsparcia przedsiębiorców innowacyjnych wymaga nowelizacji ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej - wynika z analizy przeprowadzonej przez Departament Rozwoju Gospodarki Ministerstwa Gospodarki. »

Orlen wśród największych

Aktualizacja: 09.09.2010

PKN Orlen oraz Mol to dwa przedsiębiorstwa z branży energetycznej, które pozostają liderami rankingu największych firm Europy Środkowej. Nagroda dla najlepszej firmy środkowoeuropejskiej według CE TOP 500 powędrowała do węgierskiego Gedeon Richter działającego na rynku farmaceutycznym. »

Indie zachęcane do inwestowania w Polsce

Aktualizacja: 09.09.2010

„Polsko-Indyjskie Forum Inwestycyjne” umożliwiło premierowi Donaldowi Tuskowi zachęcanie zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Jednocześnie premier przypomniał o stabilnej pozycji krajowej gospodarki w okresie kryzysu. »

Bezrobocie spadło

Aktualizacja: 09.09.2010

Stopa bezrobocia na koniec sierpnia spadła w porównaniu do lipca br. o 0,1 pkt proc. i wynosi obecnie 11,3 proc. - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ubiegłym miesiącu bezrobocie spadło w dziewięciu województwach - najsilniej w łódzkim i wielkopolskim (o 0,2 pkt proc.), wzrosło tylko w województwie mazowieckim o 0,1 pkt proc. »

Więcej dotacji dla innowacyjności

Aktualizacja: 09.09.2010

Od 2 listopada 2010 r. uruchomiony zostanie przez Ministerstwo Gospodarki nabór wniosków od przedsiębiorców ubiegających się o dofinansowanie. Będzie on miał charakter dodatkowy. »

Czy będziemy płacić nowy podatek pielęgnacyjny

Aktualizacja: 08.09.2010

Senatorowie PO chcą wprowadzić podatek pielęgnacyjny. Nowe obciążenie w wysokości 1% wynagrodzenia płaciliby wszyscy pracujący. Miałoby ono być przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym stałej opieki. Zasiłek pielęgnacyjny, w postaci czeków, przysługiwałby jednak tylko osobom niesprawnym. »

XX Forum Ekonomiczne w Krynicy

Aktualizacja: 08.09.2010

W dniach 8-11 września 2010 r. odbywa się XX Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój. Tegoroczną nowością jest poruszanie zagadnień prawnych, w szczególności podczas szczytu Ministrów Sprawiedliwości Grupy Wyszehradzkiej. »

Rewolucja w rekrutacji?

Aktualizacja: 08.09.2010

Problemy z pozyskaniem odpowiedniego pracownika deklaruje 61 procent firm. Niekompetentni kandydaci czy wadliwy proces rekrutacji? »

Prywatyzacja wymaga usprawnienia

Aktualizacja: 08.09.2010

Prywatyzacja przyspieszona i usprawniona - takie są założenia przyjętych przez Radę Ministrów rozwiązań, których celem jest dostosowanie zasad rządzących prywatyzacją do reguł funkcjonowania rynku kapitałowego. »

Zmiany w ustawie o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 08.09.2010

Nowelizacja ustawy o towarach paczkowanych została przyjęta przez Radę Ministrów. Jej główne założenia dotyczą uszczegółowienia listy podmiotów, które podlegają kontroli okręgowych urzędów miar. Pod okiem organów administracji znajda się także importerzy towarów paczkowanych. »

Konkurencyjność przedsiębiorstw a współpraca z Niemcami

Aktualizacja: 07.09.2010

Polsko-niemieckie rozmowy gospodarcze  odbyły się 1 września 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki. Wzięli w nich udział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak po spotkaniu z ministrem gospodarki i technologii Niemiec Rainerem Brϋderle. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski. Wzajemne obroty handlowe osiągnęły wartość ponad 48 mld euro, z czego eksport wyniósł ponad 26 mld euro. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama