| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG: polskie hutnictwo osiąga światowy poziom

MG: polskie hutnictwo osiąga światowy poziom

Otwarcie odnowionej walcowni ArceloMittal w Krakowie dowodzi, że polskie hutnictwo może odnieść światowy sukces – uważa Waldemar Pawlak, minister gospodarki.

- Ta inwestycja jest doskonałym przykładem wysokiego poziomu technologii i innowacyjnego spojrzenia na przemysł. Pokazuje, że dzięki modernizacji infrastruktury hutniczej i nowoczesnym urządzeniom można odnieść światowy sukces - powiedział szef resortu podczas uroczystego otwarcia odnowionej walcowni AcelorMittal w Krakowie.

MG podaje, że wicepremier zwiedził zmodernizowaną halę produkcyjną, obserwując proces wytwarzania blach na różnych etapach obróbki. Zapoznał się także z nowoczesnym cyfrowym systemem sterowania, który umożliwia pełną wizualizację i automatyzację produkcji.

– To co mogę tu obserwować jest dowodem na to, że zastosowanie nowoczesnych i precyzyjnych urządzeń zapewnia najwyższą jakość końcowego produktu - zauważył.

Podczas uroczystości otwarcia nowej inwestycji, wicepremier zwrócił uwagę na ogromny potencjał wytwórczości hutniczej, jako gałęzi przemysłu.

- Jestem przekonany, że modernizacja walcowni zimnej zapewni produkcję najwyższej jakości blach, które będą wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym i w budownictwie - dodał.

Zapewnił także, że inwestycje AcerolMittal mogą liczyć na wsparcie ze strony polskiego rządu.

MG/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 600 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »