reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG: polskie hutnictwo osiąga światowy poziom

MG: polskie hutnictwo osiąga światowy poziom

Otwarcie odnowionej walcowni ArceloMittal w Krakowie dowodzi, że polskie hutnictwo może odnieść światowy sukces – uważa Waldemar Pawlak, minister gospodarki.

- Ta inwestycja jest doskonałym przykładem wysokiego poziomu technologii i innowacyjnego spojrzenia na przemysł. Pokazuje, że dzięki modernizacji infrastruktury hutniczej i nowoczesnym urządzeniom można odnieść światowy sukces - powiedział szef resortu podczas uroczystego otwarcia odnowionej walcowni AcelorMittal w Krakowie.

MG podaje, że wicepremier zwiedził zmodernizowaną halę produkcyjną, obserwując proces wytwarzania blach na różnych etapach obróbki. Zapoznał się także z nowoczesnym cyfrowym systemem sterowania, który umożliwia pełną wizualizację i automatyzację produkcji.

– To co mogę tu obserwować jest dowodem na to, że zastosowanie nowoczesnych i precyzyjnych urządzeń zapewnia najwyższą jakość końcowego produktu - zauważył.

Podczas uroczystości otwarcia nowej inwestycji, wicepremier zwrócił uwagę na ogromny potencjał wytwórczości hutniczej, jako gałęzi przemysłu.

- Jestem przekonany, że modernizacja walcowni zimnej zapewni produkcję najwyższej jakości blach, które będą wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym i w budownictwie - dodał.

Zapewnił także, że inwestycje AcerolMittal mogą liczyć na wsparcie ze strony polskiego rządu.

MG/IN

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Janiak

Prawnik, ekspert w zakresie prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama