reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Po Euro 2012 Polska będzie kontynuować inwestycje

Po Euro 2012 Polska będzie kontynuować inwestycje

Nie oddzielajmy projektu Euro 2012 od całości programu inwestycyjnego w kraju – powiedział Olgierd Dziekoński, podsekretarz stanu podczas dwudniowej konferencji CEE Financial Hub w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Międzynarodowe spotkanie inwestorów i ekspertów gospodarczych zdominowane było w tym roku przez problematykę światowego kryzysu gospodarczego. Najważniejszym tematem była specyfika sytuacji w Europie Środkowej i Wschodniej.

Podczas dyskusji na temat inwestycji infrastrukturalnych w Polsce wiceminister Olgierd Dziekoński przyznał, że decyzja o organizacji w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 spowodowała pewne "przesunięcia akcentów" w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. Program będzie realizowany do 2013 roku - zgodnie z perspektywą finansową budżetu UE. W związku z organizacją mistrzostw niektóre inwestycje będą potrzebne wcześniej.

Zaznaczył jednak, że po 2012 nie czeka nas "zapaść w inwestycjach". Dodał, że na efekty nowej ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym trzeba poczekać, bowiem takie projekty poprzedzone są analizami alternatywnych sposobów finansowania. Obecnie dostępne są środki europejskie - dlatego inwestorzy chętnie korzystają z takiego sposobu finansowania.

Jarosław Pasek, dyrektor departamentu funduszy UE powiedział z kolei, że zakładane wydatki na program budowy dróg i autostrad to 126 mld zł oraz około 110 mld zł na program infrastruktura i środowisko.

Natomiast Marcin Herra, prezes spółki PL 2012 dodał, że wiele z projektów infrastrukturalnych uległo przyśpieszeniu dzięki konieczności przygotowania inwestycji przed Euro 2012. Ekonomiści przewidują, że w perspektywie kilku lat po mistrzostwach, nakłady poczynione na ich organizacje mogą przyczynić się do wzrostu produktu krajowego brutto w wysokości 27 mld zł, co stanowiłoby ok. 2 procent przyrostu PKB.

MI/IN

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama