REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Social Media Video – rewolucja w mobilnym marketingu

REKLAMA

Krótkie filmy video zyskują coraz większość popularność w Internecie. Największe serwisy społecznościowe (Twitter, Instagram, Facebook), idąc śladem YouTube, dały firmom możliwość udostępniania na swoich profilach krótkich materiałów video. Social Media Video to szansa dla firm i marek na zwiększenie skuteczności w komunikacji marketingowej, szczególnie wobec internautów przywiązanych do smartfonów.

Video na Facebooku

Facebook oferuje użytkownikom dwa sposoby publikowania treści video na swoich profilach. Pierwszy polega na zamieszczeniu filmu na serwerze Facebooka. Obrazy można publikować nie tylko w postach, ale także w dziale „Filmy”. W drugim przypadku, mamy możliwość udostępnienia linku do filmu zamieszczonego na innym portalu. Większość linków skierowana jest do takich serwisów, jak YouTube czy Vimeo. Jednak, jak wynika z badań, pomimo większej popularności tego drugiego sposobu wśród administratorów (właścicieli) profili, filmy video opublikowane bezpośrednio na Facebooku mogą liczyć na większe zainteresowanie i zaangażowanie (większy współczynnik engagement rate). Mogą liczyć także na dwukrotnie większą liczbę komentarzy. Wynika to w głównej mierze z faktu, że filmy zamieszczone bezpośrednio na Facebooku łatwiej ogląda się na urządzeniach mobilnych.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Twitter ćwierka filmami video

Od jakiegoś czasu miłośnicy Twittera mają możliwość udostępniania innym użytkownikom swoich produkcji video. W tym celu Twitter stworzył specjalną aplikację Vine. Długość publikowanych filmów jest dostosowana do charakteru całego serwisu i wynosi 6 sekund. Z tej możliwości korzystają już nie tylko firmy, ale także dziennikarze i publicyści.

Krótkie kino akcji na Instagramie

REKLAMA

W ostatnim czasie także Instagram zaoferował swoim użytkownikom możliwość prezentowania krótkich filmów video (do 15 sekund). Aplikacja Instagrama oferuje o wiele więcej możliwości niż twitterowy Vine. Filmy przygotowane przez aplikację Instargrama nie zapętlają się. Program dla systemu iOS ma także funkcję stabilizacji obrazu. Ponadto aplikacja zawiera stopklatkę i 13 filtrów. Przy pomocy jednego z nich można poprawić nagrany film. Usługa video w serwisie Instagram od samego początku cieszy się ogromną popularnością, pomimo że to tylko lepsza kopia aplikacji Vine. Bardzo chętnie korzystają z niej nawet największe marki na świecie. Firma Burberry na Instagramie przy pomocy piętnastosekundowych filmów zaprezentowała swój pokaz kolekcji 2013/2014 z Londynu. Ponadto na kanale Burberry znajdziemy klasyczne filmy promocyjne oraz filmy zza kulis pokazów mody.

Z kolei firma Nike prezentuje, na przykład ciekawe filmiki zza kulis wielkich wydarzeń sportowych. Znajdziemy tam, między innymi autentyczny film ze stadionowego tunelu, pokazujący wychodzących na mecz piłkarzy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kredyty na start

Social Media Video – szansa dla firm i marek

Możliwość udostępniania krótkich filmów video bezpośrednio na swoich profilach w najbardziej popularnych serwisach społecznościowych to olbrzymia szansa dla firm i marek. To bardzo atrakcyjny kanał w komunikacji marketingowej w zakresie strategii Content Marketing. Przedsiębiorcy z pomocą krótkich filmików video mogą skuteczniej dotrzeć z komunikatem reklamowym do bardzo atrakcyjnej grupy społecznej. Z badań wynika, że większość użytkowników takich serwisów, jak Facebook czy Twitter to młodzi ludzie, otwarci na wszelkie nowości, dla których styl życia związany jest mocno z konsumpcją rzeczy i wrażeń. Wspólnota użytkowników serwisów społecznościowych to jedna grupa internautów, która kierowana modą, co jakiś czas przenosi sympatie z jednego serwisu do drugiego. Nieliczni korzystają z kilku jednocześnie. Firmy, wykorzystując większość serwisów społecznościowych w komunikacji marketingowej, mogą „ustrzelić” całą tę grupę.

Blog firmowy element obowiązkowy w komunikacji marketingowej

Social Media Video – nowe wyzwanie

Wprowadzenie możliwości publikowania na swoich profilach krótkich wiadomości w formacie video to nowe wyzwanie dla firm i marek. Do tej pory długość filmów reklamowych była determinowana głównie budżetem (rzadziej kreatywnością). Obecnie, ograniczenie to wynika z charakteru serwisów. Twitter, chcąc zachować swą dynamiką działania, ograniczył długość udostępnianych filmów do 6 sekund. To zmusza firmy do wykazania się pomysłowością. Nie jest łatwo zrealizować sześciosekundowy film, który będzie atrakcyjny dla odbiorcy. Na dodatek film, poza emocjami, musi zawierać także pierwiastek informacyjny. Eksperci wskazują, że w przypadku filmików w serwisach społecznościowych, najważniejsze są pierwsze 3 sekundy. Jeśli uda się w tym czasie zachwycić i zaciekawić użytkownika, można mieć nadzieję, że obejrzy on przekaz do końca.

Real Time Marketing - trend przyszłości i wyzwanie dla firm

Podsumowanie

Filmy video to przyszłość Internetu. To stwierdzenie jak mantrę powtarzają wszyscy eksperci. Możliwość udostępniania bezpośrednio na profilach firmowych krótkich materiałów video w takich serwisach, jak Twitter czy Instagram to kolejny krok na drodze popularyzacji treści w tym formacie. To także ogromna szansa dla firm i marek w zakresie mobilnej komunikacji marketingowej, ponieważ te serwisy są bardzo popularne wśród zwolenników mobilnego Internetu. To także doskonały instrument promocyjny dla wszelkiego rodzaju artystów.

Bitcoin czyli wirtualna waluta

Autor: Grupa TENSE

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA