REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Blog firmowy element obowiązkowy w komunikacji marketingowej

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Blogi firmowe to nieprzemijający trend w internetowej komunikacji marketingowej. Prowadzony z wyczuciem i zaangażowaniem, pozwala przedsiębiorstwu zaprezentować się w oczach klientów jako organizacja przejrzysta i wiarygodna. W aspekcie wizerunkowym, blog daje o wiele większe możliwości niż klasyczna reklama. Eksperci powszechnie wskazują, że blog to nie żadna tajna broń, jednak w praktyce jest doskonała. Przy niewielkim nakładzie sił, można osiągnąć naprawdę zadawalające efekty.

Blogi firmowe


Blogi prowadzone przez firmy to komercyjne rozwinięcie prywatnych dzienników internetowych. Choć w marketingu stosowane są od dawna, to wiele firm wciąż albo je pomija w komunikacji marketingowej, albo nie wykorzystuje ich całego potencjału. A ten jest ogromny. Współczesne społeczeństwa są już zmęczone klasyczną reklamą. Blogi to miejsca, gdzie korporacje mogą prezentować treści, które nie są informacjami promocyjnymi lub komunikatami PR. Właściwie jest to podstawowa zasada blogów - wartościowe treści, które nie są czystą kompilacją tekstów reklamowych. Blogi doskonale wpisują się w najnowszy trend marketingowy w Internecie - content marketing. Dzięki nieco mniej oficjalnemu stylowi komunikacji, jaki jest preferowany na blogach, firma może się zaprezentować klientom jako organizacja przejrzysta i wiarygodna. Jednakże należy pamiętać, o unikaniu specjalistycznej terminologii, ponieważ blogi mają na celu odwoływanie się do jak najszerszej grupy klientów. Blogi powinny skupiać się nie na bezpośredniej promocji produktów firmy, ale raczej pewnego stylu życia, który jest z nimi związany.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Ponadto, dzięki przemyślanej strategii działania, z pomocą bloga możemy uzyskać lepszą identyfikację pracowników z firmą, skutecznie wpłynąć na ich motywację oraz przedstawić się pozytywnie w oczach absolwentów. Młodzi ludzie poszukując pierwszego miejsca zatrudnienia, często kierują się w większym stopniu warunkami i atmosferą pracy niż finansami. Blog to właśnie idealne miejsce do przedstawienia firmowej wizji w tym zakresie. Poprzez opisanie karier pracowników, systemów motywacyjnych czy szerokich możliwości do dalszej edukacji obecnych członków zespołu, stworzymy obraz firmy, która przywiązuje uwagę do rozwoju młodych ludzi.

Potencjał blogów firmowych doskonale wykorzystują największe światowe koncerny.

Eksperci wskazują, że blog firmowy to przede wszystkim doskonałe narzędzie do kreowania pożądanego wizerunku przedsiębiorstwa. Pozwala kreować obraz firmy nie tylko w oczach klientów, inwestorów, dostawców czy podwykonawców, ale także pracowników. Koncern globalny, jakim jest niewątpliwie Daimler, prezentuje się jako wiodąca firma na światowym rynku motoryzacyjnym. Buduje skutecznie swą wiarygodność oraz obraz przedsiębiorstwa, które jest pionierem nowoczesnych technologii w branży motoryzacyjnej. Na firmowym blogu tego samochodowego potentata nie brak artykułów, które charakteryzują filozofię działania firmy i produktów przez nią oferowanych. Możemy także przeczytać o perspektywach wzrostu, nowych technologiach i udziale firmy w jej rozwoju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Real Time Marketing - trend przyszłości i wyzwanie dla firm

 


Blog firmowy - zalety na wszystkich frontach

REKLAMA


Utworzenie bloga firmowego pozwala firmie zwiększyć siłę oddziaływania na grupę docelową. Firmowa strona główna ma najczęściej charakter bardzo statyczny - rzadko się zmienia. Blog to narzędzie dynamiczne, na którym na bieżąco aktualizowane są wszystkie informacje. Na blogu można także publikować wszelkie komunikaty, które nie mieszczą się na firmowej stronie.

Blog firmowy to także większa rozpoznawalność firmy w wyszukiwarce. Na frazy związane z profilem jej działalności, internauta w wynikach otrzymuje kilka stron związanych z daną marką. Ponadto treści publikowane na blogu, będą miały istotny wpływ na pozycję strony firmowej w wynikach wyszukiwania.

Zobacz: Niższe opłaty interchange od 2014 r.

Podsumowanie

Na fali popularności wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, wiele firm albo zrezygnowało z prowadzenia bloga, albo po prostu zaniedbało ten obszar promocji. Niesłusznie. Blog firmowy to wciąż bardzo skuteczne narzędzie. Pozwala nie tylko wykreować pożądany wizerunek, ale także stworzyć pewną wspólnotę z klientami. Przy pomocy firmowego bloga możemy nawiązać prawdziwy kontakt z odbiorcami. Istotną zaletą blogów jest także fakt, że można na nich prezentować teksty, wykraczające tematyką poza dziedzinę, w której funkcjonuje firma na rynku. Eksperci słusznie wskazują, że to element obowiązkowy w komunikacji marketingowej.

Zobacz: Rodzaje utworów chronionych prawem autorskim

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA