| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Dotacje unijne – przegląd źródeł finansowania (cz.2)

Dotacje unijne – przegląd źródeł finansowania (cz.2)

Zanim przedsiębiorca sięgnie po dotację, warto aby zapoznał się ze źródłami, z których płyną unijne pieniądze. Przedstawiamy przegląd funduszy unijnych i wybrane konkursy, w których aktualnie można składać wnioski o dofinansowanie.

Warto też wspomnieć o Poddziałaniu 1.1.1. „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”, tzw. szybkiej ścieżce w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, którego rozpoczęcie zostanie ogłoszone 1 marca br. O dofinansowanie projektów związanych opracowaniem i wdrożeniem wyników prac B+R do bieżącej aktywności gospodarczej ubiegać się będą mogły mikro, małe i średnie firmy. Środki przeznaczone na wsparcie w ramach zakończonego już etapu konkursu wynosiły 750 mln zł.

Zadaj pytanie na FORUM!

Rola firmy doradczej przy pozyskaniu dotacji i rozliczeniu projektu

Wnioskowanie o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich jest złożonym procesem, w którym przyszłego beneficjenta może wspomóc doświadczona firma doradcza.

Do jej zadań należy nie tylko wsparcie przy wyborze odpowiedniego konkursu, ale też przygotowanie wniosku, co odciąży beneficjenta od biurokratyczno-formalnej części projektu. Na tym rola instytucji doradczej się jednak nie kończy. Bieżące zarządzanie oraz rozliczenie zakończonego projektu, stanowiące podstawę do uzyskania refundacji środków przeznaczonych na jego realizację, również wchodzą w zakres kompetencji doświadczonego doradcy. W przypadku wystąpienia trudności, firma doradcza opracowuje i wdraża programy naprawcze.

Dołącz do nas na Facebooku!

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK