| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Dotacje unijne – przegląd źródeł finansowania (cz.2)

Dotacje unijne – przegląd źródeł finansowania (cz.2)

Zanim przedsiębiorca sięgnie po dotację, warto aby zapoznał się ze źródłami, z których płyną unijne pieniądze. Przedstawiamy przegląd funduszy unijnych i wybrane konkursy, w których aktualnie można składać wnioski o dofinansowanie.

Warto też wspomnieć o Poddziałaniu 1.1.1. „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”, tzw. szybkiej ścieżce w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, którego rozpoczęcie zostanie ogłoszone 1 marca br. O dofinansowanie projektów związanych opracowaniem i wdrożeniem wyników prac B+R do bieżącej aktywności gospodarczej ubiegać się będą mogły mikro, małe i średnie firmy. Środki przeznaczone na wsparcie w ramach zakończonego już etapu konkursu wynosiły 750 mln zł.

Zadaj pytanie na FORUM!

Rola firmy doradczej przy pozyskaniu dotacji i rozliczeniu projektu

Wnioskowanie o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich jest złożonym procesem, w którym przyszłego beneficjenta może wspomóc doświadczona firma doradcza.

Do jej zadań należy nie tylko wsparcie przy wyborze odpowiedniego konkursu, ale też przygotowanie wniosku, co odciąży beneficjenta od biurokratyczno-formalnej części projektu. Na tym rola instytucji doradczej się jednak nie kończy. Bieżące zarządzanie oraz rozliczenie zakończonego projektu, stanowiące podstawę do uzyskania refundacji środków przeznaczonych na jego realizację, również wchodzą w zakres kompetencji doświadczonego doradcy. W przypadku wystąpienia trudności, firma doradcza opracowuje i wdraża programy naprawcze.

Dołącz do nas na Facebooku!

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Prometeia

Grupa doradczo-inwestycyjna

Autor:

Kierownik ds. Dotacji UE; Prometeia Dotacje UE

Zdjęcia

Dotacje unijne – przegląd źródeł finansowania (cz.2)/Fot. Fotolia
Dotacje unijne – przegląd źródeł finansowania (cz.2)/Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

(PCPM)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »