REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacja na zakup działki dla firmy

pieniądze na zakup firmowej działki
pieniądze na zakup firmowej działki

REKLAMA

REKLAMA

Czy przedsiębiorca może uzyskać dofinansowanie na zakup działki budowlanej, na której zostałby wybudowany lokal przeznaczony na prowadzenie działalności gospodarczej? Kiedy można kupić nieruchomosć za unijne pieniądze?

Zakup działki przeznaczonej pod budowę, a także nieruchomości zabudowanej może być dofinansowany ze środków unijnych pod warunkiem, że stanowi on maksymalnie do 10 proc. całkowitych kosztów możliwych do sfinansowania w ramach projektu (tzw. kosztów kwalifikowanych). Wyższy udział procentowy dopuszczalny jest w projektach związanych z ochroną środowiska naturalnego, za specjalną zgodą Instytucji Zarządzającej w Programach Regionalnych, tj. Urzędu Marszałkowskiego.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Cena nabycia nieruchomości nie może przekroczyć wartości rynkowej gruntu, a jego wartość powinna być potwierdzona operatem szacunkowym sporządzonym przez uprawnionego rzeczoznawcę. Ponadto trzeba uzasadnić, że nieruchomość jest niezbędna do realizacji projektu i będzie wykorzystywana tylko do celów realizacji projektu.

W tym kontekście warto jeszcze raz podkreślić, że nie jest możliwe sfinansowanie projektu, którego wyłącznym celem jest zakup gruntu lub innej nieruchomości.

Dofinansowanie na rozwój firmy 2014 - 2015 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firmy mogą ubiegać się o wsparcie na inwestycje związane z  rozwojem przedsiębiorstwa w ramach Programów Regionalnych. Warunki jakie muszą spełnić, by takie wsparcie otrzymać, są określone przez każde z województw.

Całościowe informacje na temat zasad i warunków przyznawania dotacji można uzyskać w punktach informacyjnych Programów Regionalnych działających w poszczególnych województwach.

Dotacje unijne dla firmy transportowej

Szczegółowe informacje są dostępne są na stronach internetowych poszczególnych Programów:

 1. woj. dolnośląskie: http://rpo.dolnyslask.pl
 2. woj. kujawsko–pomorskie: http://www.mojregion.eu/
 3. woj. lubelskie: www.rpo.lubelskie.pl
 4. woj. lubuskie: www.lrpo.lubuskie.pl
 5. woj. łódzkie: www.rpo.lodzkie.pl
 6. woj. małopolskie: www.fundusze.malopolska.pl
 7. woj. mazowieckie: http://rpo.mazowia.eu
 8. woj. opolskie: http://rpo.opolskie.pl
 9. woj. podkarpackie: www.wrota.podkarpackie.pl
 10. woj. podlaskie: www.rpowp.wrotapodlasia.pl
 11. woj. pomorskie: www.dpr.woj-pomorskie.pl
 12. woj. śląskie: http://rpo.silesia-region.pl
 13. woj. świętokrzyskie: www.rpo-swietokrzyskie.pl
 14. woj. warmińsko–mazurskie: www.rpo.warmia.mazury.pl oknie
 15. woj. wielkopolskie: www.wrpo.wielkopolskie.pl
 16. woj. zachodniopomorskie: www.rpo.wzp.pl

Fundusze europejskie 2015

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

REKLAMA

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

REKLAMA