| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Nieoczekiwane ożywienie byków

Aktualizacja: 08.02.2011

Napływ słabych danych z Niemiec, donoszących o niespodziewanym spadku zamówień w przemyśle w grudniu, spowodował, że nastąpiła konsolidacja kursu EUR/USD wokół wartości 1,3506. Wieczorem do ataku przystąpił jednak popyt, który kontynuował napór dzisiaj rano. Trudno jednoznacznie ocenić, kto stoi za takim zachowaniem, ale nieoficjalnie wskazuje się na azjatyckie banki, chociaż istnieją również zwolennicy zwykłego odreagowania. »

Akcjonariat pracowniczy opłacalny dla polskich firm?

Aktualizacja: 08.02.2011

Akcjonariat pracowniczy jako rozwiązanie przynoszące zyski zarówno firmom i pracownikom? Jego zalety w Polsce i na świecie były jednym z tematów konferencji „Prywatyzacja pracownicza a rozwój przedsiębiorstw”. Spotkanie z udziałem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka odbyło się 7 lutego 2011 r. w Warszawie. »

Ustawa żłobkowa do podpisu przez prezydenta

Aktualizacja: 08.02.2011

Ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3 trafi do podpisu prezydenta. Sejm przyjął poprawki Senatu. Nowe rozwiązania zawarte w projekcie zakładają, że opieka nad dziećmi będzie realizowana przez żłobek, klub dziecięcy, dziennego opiekuna oraz nianię. »

Inwestorzy traktują po macoszemu rynki wschodzące

Aktualizacja: 07.02.2011

Na przełomie stycznia i lutego fundusze inwestycyjne lokujące na rynkach wschodzących poniosły największe od trzech lat straty. Odpłynęło z nich ponad 7 mld USD. Inaczej przedstawia się sytuacja z lokatami w regionie EMEA, czyli na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, do których należy również Polska – 20. tydzień z rzędu wzbogacały się one o nowe środki. »

Jaka sytuacja na rynku pracy?

Aktualizacja: 07.02.2011

Bezrobocie rejestrowane w styczniu zwiększyło się wobec grudnia 2010 r. o 0,8 pkt proc. i na koniec miesiąca wyniosło 13,1 proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku (styczeń 2009 - grudzień 2008) odnotowano identyczny wzrost bezrobocia (z 12,1 proc. do 12,9 proc.). Wzrost stopy bezrobocia nastąpił we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w lubuskim oraz warmińsko-mazurskim (o 1,3 pkt proc.). Najmniejszy zaś w małopolskim, mazowieckim, podkarpackim i wielkopolskim. »

Notowania złotego zależne od danych z USA

Aktualizacja: 04.02.2011

Dziś rano euro nie przejawiał większych wahań względem dolara. Wydaje się, że inwestorzy odetchnęli z ulgą po wczorajszym wystąpieniu szefa Europejskiego Banku Centralnego. Z jego wypowiedzi wynikało, że groźba podwyżek stóp procentowych ze strony ECB nie jest realna. »

Główne zmiany podatkowe w 2011 roku - szkolenie

Aktualizacja: 02.02.2011

Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber) oraz CTN Polska Sp. z o. o. zapraszają na szkolenie poświęcone najważniejszym zmianom w prawie podatkowym jakie obowiązują od początku 2011 roku. Szkolenie odbędzie się 22 lutego 2011 roku w Warszawie. Szczegóły poniżej. »

Mniej formalności dla przedsiębiorców?

Aktualizacja: 04.02.2011

Sejm kontynuuje prace na projektem ustawy Ministerstwa Gospodarki dotyczącym zniesienia barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Koszty administracyjne ponoszone przez przedsiębiorców w Polsce to prawie 78 mld zł. »

Zmiany ograniczą dostęp do zamówień publicznych?

Aktualizacja: 04.02.2011

Wykluczenie wykonawcy z powodu zakończenia współpracy, za które zamawiający go obwinia - przewiduje poselski projekt nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych. Zmiany mogą ograniczyć firmom dostęp do zamówień, ponieważ okoliczności wypowiedzenia umowy kształtuje sam zamawiający. »

Żywność w Indiach droższa o przeszło 17%

Aktualizacja: 03.02.2011

Po analizie rynku opcji można dojść do wniosku, że zniżki na giełdzie wydają się coraz mniej prawdopodobne amerykańskim inwestorom. Pod koniec stycznia o 0,55 zmieniła się relacja liczby otwartych pozycji, zakładających spadek zmienności, do pozycji prognozujących wzrost. Jeszcze 21 stycznia wynosiła ona 0,45, wyznaczając 9-miesięczne minimum. »

Ustawa żłobkowa coraz bliżej

Aktualizacja: 03.02.2011

27 stycznia br. Senat, po wniesieniu poprawek, przyjął ustawę o opiece nad dziećmi do lat 3. Ustawa trafiła z powrotem do Sejmu. Senatorowie zaproponowali m.in. zobowiązanie Ministerstwa Pracy do monitorowania realizacji ustawy i wprowadzenie możliwości przyznawania dotacji gminom na organizację opieki nad niepełnosprawnymi lub wymagającymi szczególnej opieki dziećmi do lat trzech. »

Gopodarce żywnościowej będzie lepiej?

Aktualizacja: 03.02.2011

Rząd zapowiada wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki żywnościowej. W tym celu Rada Ministrów planuje przeprowadzenie w latach 2011-2014 programu zwiększającego jej szanse w warunkach globalizacji i integracji europejskiej. »

Dziś dzień handlowca - sprawdź, jakie są zarobki w handlu!

Aktualizacja: 02.02.2011

Wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w handlu w porównaniu do innych branż kształtowały się raczej na niskim poziomie – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak. Mediana płac dla całej branży wyniosła 3 050 PLN i była o prawie 2 000 PLN niższa niż w IT. »

W poniedziałek amerykańskie byki przejęły ster

Aktualizacja: 02.02.2011

Wydaje się, że nadszedł dobry czas dla byków. Egipski dyktator jest bliski rezygnacji ze stanowiska prezydenta, aktywność gospodarcza poszczególnych krajów przeważnie wzrasta, na giełdzie pobijane są coraz to nowe rekordy, a ceny surowców pozostają czułe na zmiany. Gdzie tkwi haczyk? »

Stosujesz testy w swojej firmie? Według jakich standardów i czy masz uprawnienia?

Aktualizacja: 02.02.2011

Instytut Rozwoju Biznesu, Pracownia Testów Psychologicznych PTP i Polska Fundacja Badań nad Zarządzaniem przeprowadziły badanie ankietowe na temat stosowania testów w polskich firmach, a w szczególności – jak są wybierane, przez kogo użytkowane, do czego służą. Wyniki badania będą zaprezentowane podczas wspólnej konferencji "Testy w biznesie. Standardy a praktyka", 11 marca 2011 roku w Centrum Konferencyjnym Instytutu w Serocku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK