| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Inwestorzy obojętni na dzisiejsze publikacje

Aktualizacja: 15.02.2011

Opublikowane dzisiaj dane makroekonomiczne nie stanowiły dla inwestorów dużej zachęty do działania. Notowania poszczególnych spółek zachowywały się ospale. Trend panujący na giełdzie utrzymuje się, a dzisiejsze informacje stanowiły zbyt słaby impuls do zmian. »

Firmy będą miały mniej obowiązków?

Aktualizacja: 15.02.2011

Ministerstwo Gospodarki zapowiada uproszczenie 26 najbardziej uciążliwych obowiązków informacyjnych, z którymi na co dzień zmagają się przedsiębiorcy. Zniesienie trudności może przynieść oszczędności rzędu 3 mld złotych dla gospodarki. »

VAT zatapia polskie porty?

Aktualizacja: 15.02.2011

Obniżenie przez 23-proc. VAT konkurencyjności polskich portów to argument, który według Ministerstwa Gospodarki, powinien wystarczyć do stosowania preferencyjnej stawki zerowej. Póki co, rywalizacja o zlecenia przeładunkowe pozostaje utrudniona. »

Do końca lutego pracownik musi otrzymać PIT-11

Aktualizacja: 28.02.2018

Do końca lutego pracodawcy i inni płatnicy muszą przekazać podatnikom (a także urzędowi skarbowemu podatnika) PIT-11. »

Polskie firmy chętniej inwestują za granicą

Aktualizacja: 14.02.2011

Bezpośrednie inwestycje polskich firm za granicą wyniosły w grudniu 2010 roku 1,1 mld euro - podał NBP. Przedsiębiorcy coraz częściej wydają pieniądze poza ojczystym krajem. »

Eksport nadal mocny

Aktualizacja: 14.02.2011

Eksport wzrósł w skali roku o o 19,1 proc., a import o 25,8 proc. - wynika z danych NBP. W grudniu 2010 roku eksport wyniósł 9,8 mld euro, a import 10,9 mld euro. »

Nad kontynentem zawisło widmo euro-demonów

Aktualizacja: 11.02.2011

Wzrost rentowności 10-letnich obligacji rządu Portugalii przyczynił się do krótkotrwałego naruszenia szczytu z listopada ur. na poziomie 7,576 proc. Może być to zinterpretowane jako brak wiary inwestorów w powodzenie szczytu strefy euro, który jest zaplanowany na pierwszą połowę marca. Europejczycy nieufnie odnoszą się do zaproponowanych przez Niemcy i Francję reform. »

Instytucje wdrażające nie lubią firm

Aktualizacja: 11.02.2011

Regionalne Programy Operacyjne są dalekie od doskonałości, a jakość obsługi musi zostać poprawiona - wynika z raportu "Przedsiębiorcy kontra unijne procedury" przygotowanego przez PKPP Lewiatan. »

Emisje przemysłowe problemem dla firm

Aktualizacja: 11.02.2011

Zmniejszenie o połowę pyłów i gazów do 2016 roku zakłada dyrektywa o emisjach przemysłowych. Brak wdrożenia unijnych rozwiązań wiąże się z wysokimi karami. »

Huśtawka nastrojów złotego

Aktualizacja: 10.02.2011

Wczoraj przed południem nastąpiło osłabienie złotego, które po południu przeszło w krótkotrwałe umocnienie. Naszej walucie nie pomogła ani sprzedaż 2-letnich obligacji, która przebiegła pomyślnie, ani zniżka dolara. »

Poręczenia i gwarancje dla MSP?

Aktualizacja: 10.02.2011

Najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące poręczeń i gwarancji finansowych dla sektora MSP oraz formy wspierania przedsiębiorczości w Polsce były tematem konferencji pt. „Systemy gwarancyjne w krajach UE – poszukiwanie optymalnego rozwiązania”. Debata odbyła się 9 lutego 2011 r. w Warszawie. »

Dyktat zamawiających dla wykonawców?

Aktualizacja: 10.02.2011

Projekt zmian w ustawie Prawo zamówień publicznych zawiera nową przesłankę wykluczenia wykonawców z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Eksperci ostrzegają, że jej wprowadzenie spowoduje uzależnienie wykonawców od woli zamawiających. »

Złoty coraz słabszy

Aktualizacja: 09.02.2011

Dziś rano Andrzej Kaźmierczak z Rady Polityki Pieniężnej nie szczędził słów krytyki polskiemu rządowi. Ekonomista wyraził swoje obawy, związane z brakiem potrzebnych reform w sektorze finansów publicznych i wysoką rentownością 10-letnich obligacji, która wzrosła już do 6,5 proc., zbliżając się niebezpiecznie do kluczowych 7 proc. – tak wysoka rentowność uchodzi za problematyczną dla wielu krajów. Niewykluczone, że ta wypowiedź zaszkodziła złotemu. »

Firmy informatyczne muszą być konkurencyjne

Aktualizacja: 09.02.2011

Perspektywy polskiej branży informatycznej oraz wpływ Internetu na rozwój gospodarczy Europy to główne tematy dyskusji w ramach XVIII Forum Gospodarczego. Spotkania odbyły się 3 – 4 lutego 2011 r. w Toruniu. »

Od czerwca zmiany w NIK

Aktualizacja: 09.02.2011

Od 2 czerwca wchodzą w życie zmiany dotyczące zasad funkcjonowania Najwyższej Izby Kontroli. Obok nowego sposobu dokumentowania, kadencyjności dyrektorów i wicedyrektorów oraz audytu zewnętrznego przeprowadzona zostanie reorganizacja izby. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Pasieczna

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK