| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pośrednictwo finansowe > Jak założyć firmę pośrednictwa finansowego - pomysł

Jak założyć firmę pośrednictwa finansowego - pomysł

Osoby poszukujące pomysłu na biznes, którego rozkręcenie nie niesie za sobą konieczności dokonania wysokich inwestycji na początkowym etapie i ponoszenia znacznych kosztów miesięcznych, powinny w pierwszej kolejności rozważyć wszelkie formy pośrednictwa handlowego. Ekspert omawia branżę pośrednictwa finansowego.

Pośrednik finansowy może być ekspertem od:

1. finansowania działalności gospodarczej;
2. kredytów hipotecznych;
3. ubezpieczeń (określonych rodzajów ubezpieczeń);
4. pożyczek oddłużeniowych;
5. pożyczek prywatnych;
6. leasingu.

Jest to oczywiście tylko przykładowe wyliczenie. Dodatkowo możliwe jest poszerzenie zakresu usług o czyszczenie BIG, antywindykację, doradztwo i wsparcie w negocjacjach przy restrukturyzacji kredytów i pożyczek.

Wielu początkujących pośredników rozpoczyna od współpracy z brokerem, oferującym dostęp do bogatej oferty produktów finansowych po to, aby poznać rynek i w przyszłości postawić na współpracę z tymi tylko instytucjami finansowymi, których oferta cieszy się największym zainteresowaniem. Brokerzy zachęcają do współpracy argumentując, że dzięki wielkiemu wolumenowi sprzedaży zapewniają swoim partnerom lepsze warunki, niż te, które może uzyskać pośrednik finansowy działający samodzielnie. Nie zawsze jest to prawda. Warto jednak rozważyć taką współpracę, jeżeli brakuje nam czasu na zdobywanie kontaktów biznesowych. Możemy ponadto działać jako pośrednicy w ramach jednego z wielu systemów franczyzowych.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kampanie SEO

Kampanie SEO to agencja marketingowa z ponad 10-letnim doświadczeniem, którą tworzą doświadczeni i kreatywni eksperci.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »