reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Księgarnia > Księgarnia internetowa i inne wyzwania epoki cyfryzacji

Księgarnia internetowa i inne wyzwania epoki cyfryzacji

Księgarnia internetowa, czyli sprzedaż książek w Internecie to nie tylko stosunkowo niedrogi, nowoczesny i wygodny sposób na biznes. Jest to również pomysł opłacalny.

Wstęp

 W 2012 roku prawie jedna trzecia wszystkich książek została zakupiona przez Internet. Wyraźny wzrost tego rodzaju zakupów wiąże się z coraz większą liczbą gospodarstw domowych z dostępem do sieci internetowej, a odsetek ten bez wątpienia wzrośnie. Rynek w Polsce wciąż nie uległ także zupełnej profesjonalizacji. Obecnie w Polsce funkcjonuje tylko około 600 księgarni internetowych. Stwarza to dogodną okazję dla pasjonatów i książkowych przedsiębiorców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w przestrzeni wirtualnej.

Niektórych jednak przed realizacją swojej wizji powstrzymuje brak doświadczenia.. Dlatego zebraliśmy w tym miejscu pomocne informacje i wskazówki, które mogą posłużyć jako wprowadzenie do założenia własnej księgarni internetowej i wskazać inne rodzaje działalności księgarskiej w Internecie.

Zobacz także: Biznes w Internecie.

Aukcje internetowe

Najpierw należy zdefiniować rodzaj internetowej działalności, którą się zajmiemy. Można zacząć od sprzedaży książek na popularnych serwisach aukcyjnych, jak np. Ebay lub Allegro. Pamiętaj jednak, że część funduszy trzeba będzie przeznaczyć na opłaty manipulacyjne za wystawianie przedmiotów.

Pisarz i księgarz w jednej osobie

Inną możliwością przeznaczoną dla księgarzy, którzy są nie tylko odbiorcami literatury, ale też piszą jest założenie własnego wydawnictwa i sklepu internetowego. Napisane przez siebie utwory można sprzedawać wysyłkowo. Wpierw trzeba je poddać składowi – książki w formie e-booka lub pliku z tekstem wraz z okładką przesyła się do drukarni. Koszt wydrukowania kilku egzemplarzy papierowych nie wynosi więcej niż 100 zł.

Pisarz, do którego należy mini-księgarnia, po uzyskaniu popularności czytelników, może rozpocząć poszukiwania innych autorów, którzy zgodzą się na wydawanie pod jego szyldem. Należy podpisać z nimi umowy. Po zakończeniu formalności można zacząć sprzedaż ich publikacji za pośrednictwem własnej strony. Wydane własnym sumptem książki można następnie wysyłać do innych księgarni w Polsce, które zajmą się sprzedażą i promocją.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Umowa partnerska

Kolejnym sposobem na zaznajomienie się z rynkiem książek w sieci jest prowadzenie własnej strony internetowej lub bloga o literaturze. Gdy liczba odwiedzających nasz portal internautów będzie odpowiednio wysoka, można zacząć polecać odpowiednie książki użytkownikom. Jeśli wybrana przez nas forma reklamy  przyjmie się, warto się zastanowić nad podpisaniem umowy partnerskiej z firmą dostarczającą książki. Umożliwi nam to zarabianie bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej.

Sprawdź: Marketing w Internecie.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama