reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Marketing w wyszukiwarkach – co to są linki sponsorowane

Marketing w wyszukiwarkach – co to są linki sponsorowane

Dla małych i średnich firm, które podjęły już decyzję dotyczącą promocji swoich usług lub produktów w internecie, pozostaje wybór takiej formy reklamy, gdzie głównym i kluczowym założeniem jest uzyskanie jak najwyższych korzyści np. pozyskanie dużej liczby nowych klientów, zwiększenie sprzedaży produktów, przy poniesieniu stosunkowo niskich kosztów.

Formą reklamy spełniającą obietnicę w postaci nowych klientów i niskiego poziomu budżetu na zakup reklamy są linki sponsorowane.

Co to jest – linki sponsorowane?

To reklama w postaci tekstu wyświetlanego w wyróżnionym miejscu wśród wyników wyszukiwania, pojawiających się po wpisaniu przez internautę w wyszukiwarce danego zapytania. Reklama rozliczana jest na podstawie ilości kliknięć wykonanych przez użytkowników – Cost Per Click.

Komu pokazuje się reklama w wyszukiwarce?

Głównym założeniem reklamy linków sponsorowanych jest promocja, kierowana tylko do tych internautów, którzy w danym momencie poszukują za pomocą wyszukiwarki informacji na temat produktów i usług, które firma chce reklamować.
W jakich wyszukiwarkach można zrealizować kampanię linków sponsorowanych?

Do dyspozycji Firmy chcącej promować się w wyszukiwarkach są następujące przestrzenie reklamowe:

  • Google,
  • Onet,
  • Netsprint.

Polecamy również: Marketing w wyszukiwarkach – jakie korzyści niesie dla firm

Dlaczego linki sponsorowane są skuteczną formą reklamy?

1. Linki sponsorowane są formą reklamy, którą można przygotować w ciągu 1-2 dni i uruchomić zgodnie z terminem startu promocji (w przeciwieństwie do wyników organicznych pozycjonowania strony, gdzie na wynik oczekuje się kilka miesięcy).

2. Kontrola budżetu kampanii. Przy zakupie przestrzeni reklamowej w wyszukiwarce firma płaci wyłącznie za kliknięcia (ang. Cost per Click), a nie za możliwość wyświetlania swojej reklamy w wynikach wyszukiwania.

3. Odpowiada na określone potrzeby użytkowników. Oznacza to, że reklama pojawi się wyłącznie tym osobom, które w oknie wyszukiwarki wpiszą odpowiednie zapytanie.

4. Elastyczne zarządzanie kampanią.
W zależności od przynoszonych efektów i potrzeb firmy, kampania może być elastycznie modyfikowana, poprzez:
- zmianę budżetu kampanii,
- dodanie kolejnych słów kluczowych,
- dodanie kolejnych, alternatywnych tekstów reklamowych,
- zmianę stron docelowych kampanii.

5. Dostęp do statystyk kampanii.
Stały dostęp do statystyk np. Google Analytics umożliwia bieżącą analizę popularności kampanii, w tym danych słów kluczowych. Tym samym statystyki umożliwiają określenie konkurencyjności i potencjału słów kluczowych dla kampanii. Na podstawie zawartych w raportach informacji określane jest również zainteresowanie użytkowników poszczególnymi formami reklam oraz produktami / usługami.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama