| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Praca w motoryzacji

Praca w motoryzacji

Większość Polaków jest skłonna zmienić pracę, jeśli dostanie propozycję wyższego wynagrodzenia. W branży motoryzacyjnej szansę na rozwój i dobre zarobki mają przede wszystkim dobrze wykwalifikowani specjaliści.

Średnie wynagrodzenie specjalistów i managerów w Polsce od dłuższego czasu utrzymuje się na tym samym poziomie. W zeszłym roku firmy z branży motoryzacyjnej oferowały pracownikom wyższe wynagrodzenia niż przedsiębiorstwa z innych branż. Managerowie i specjaliści co najmniej od roku zarabiają prawie 9,5 tys. zł, a kadra zarządzająca – około 18 tys. zł. Wynagrodzenia kadry zarządzającej uzależnione są przeważnie od odpowiedzialności na danym stanowisku. Na najwyższe zarobki mogą liczyć osoby odpowiedzialne za finanse, sprzedaż i marketing.

Mimo trudnej sytuacji branża motoryzacyjna jest według Polaków jednym z najbardziej atrakcyjnych sektorów na rynku pracy. Przedsiębiorstwa, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród pracowników i kandydatów to m.in. Toyota Motor Manufacturing Polska, Volkswagen Poznań oraz Mercedes-Benz Polska. Jak wynika z najnowszej edycji badania Randstad Award 2013 są one cenione jako stabilne firmy oferujące interesującą pracę i możliwości rozwoju.

Obecnie najwięcej ofert pracy można znaleźć w województwach: dolnośląskim, śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. W dzisiejszych czasach nie warto ograniczać się do szukania pracy w obrębie jednego województwa. Kandydaci na stanowiska wyższego szczebla powinni nie tylko rozwijać swoje możliwości, pogłębiać specjalistyczną wiedzę i korzystać ze szkoleń branżowych, ale także zwiększać swoją elastyczność i mobilność. Od specjalistów i managerów wymagane są również takie cechy jak umiejętność kierowania ludźmi, zaangażowanie, proaktywność i kreatywność.

Zobacz: Dotacje i mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK