reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Praca w motoryzacji

Praca w motoryzacji

Większość Polaków jest skłonna zmienić pracę, jeśli dostanie propozycję wyższego wynagrodzenia. W branży motoryzacyjnej szansę na rozwój i dobre zarobki mają przede wszystkim dobrze wykwalifikowani specjaliści.

Średnie wynagrodzenie specjalistów i managerów w Polsce od dłuższego czasu utrzymuje się na tym samym poziomie. W zeszłym roku firmy z branży motoryzacyjnej oferowały pracownikom wyższe wynagrodzenia niż przedsiębiorstwa z innych branż. Managerowie i specjaliści co najmniej od roku zarabiają prawie 9,5 tys. zł, a kadra zarządzająca – około 18 tys. zł. Wynagrodzenia kadry zarządzającej uzależnione są przeważnie od odpowiedzialności na danym stanowisku. Na najwyższe zarobki mogą liczyć osoby odpowiedzialne za finanse, sprzedaż i marketing.

Mimo trudnej sytuacji branża motoryzacyjna jest według Polaków jednym z najbardziej atrakcyjnych sektorów na rynku pracy. Przedsiębiorstwa, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród pracowników i kandydatów to m.in. Toyota Motor Manufacturing Polska, Volkswagen Poznań oraz Mercedes-Benz Polska. Jak wynika z najnowszej edycji badania Randstad Award 2013 są one cenione jako stabilne firmy oferujące interesującą pracę i możliwości rozwoju.

Obecnie najwięcej ofert pracy można znaleźć w województwach: dolnośląskim, śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. W dzisiejszych czasach nie warto ograniczać się do szukania pracy w obrębie jednego województwa. Kandydaci na stanowiska wyższego szczebla powinni nie tylko rozwijać swoje możliwości, pogłębiać specjalistyczną wiedzę i korzystać ze szkoleń branżowych, ale także zwiększać swoją elastyczność i mobilność. Od specjalistów i managerów wymagane są również takie cechy jak umiejętność kierowania ludźmi, zaangażowanie, proaktywność i kreatywność.

Zobacz: Dotacje i mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama