REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Węgry otwierają hotele i siłownie dla zaszczepionych

Węgry/ W przyszłym tygodniu otwarcie teatrów, hoteli i siłowni dla zaszczepionych
Węgry/ W przyszłym tygodniu otwarcie teatrów, hoteli i siłowni dla zaszczepionych
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Węgry zapowiadają otwarcie w przyszłym tygodniu teatrów, hoteli, basenów i siłowni dla zaszczepionych.

Otwarcie tylko dla zaszczepionych

Otwarcie pod koniec przyszłego tygodnia wielu miejsc, w tym teatrów, hoteli, pływalni i siłowni, dla osób, które są chronione przed koronawirusem poprzez szczepienie lub przebycie Covid-19, zapowiedział premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

REKLAMA

"Po zaszczepieniu 4 mln (osób), co moim zdaniem nastąpi w środę-czwartek w przyszłym tygodniu, otworzymy szeroki wachlarz usług dla osób, która mają zaświadczenie o ochronie (przed koronawirusem poprzez szczepienie lub przebycie Covid-19)" - powiedział Orban.

Co zostanie otwarte?

Wśród miejsc, które będzie można odwiedzić z zaświadczeniem, są teatry, imprezy taneczne i muzyczne, cyrki, kina, siłownie, pływalnie, kąpieliska publiczne, lodowiska, ogrody zoologiczne, wesołe miasteczka, muzea, biblioteki, a także imprezy sportowe. Będzie też można otworzyć dla osób z zaświadczeniem hotele i sale restauracji oraz kawiarń.

Jednocześnie skrócona zostanie godzina policyjna która zamiast godz. 21 będzie się zaczynać od 22.

Szczepienia dla osób w wieku 16 - 18 lat

REKLAMA

Orban zapowiedział też, że po zaszczepieniu wszystkich chętnych rozpocznie się szczepienie osób w wieku 16-18 lat - dostaną oni szczepionkę Pfizera. Wtedy też będą mogli przyjechać na Węgry na szczepienie Węgrzy mieszkający w innych krajach świata.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Według danych, które przekazał Orban, liczba osób zaszczepionych dotąd co najmniej jedną dawką szczepionki przekroczyła już 3,5 mln. Węgierskie władze uzależniają kolejne etapy otwierania kraju od liczby osób zaszczepionych.

Na Węgrzech powoli opada trzecia fala epidemii koronawirusa - zmniejsza się liczba zgonów na Covid-19 i nowych zakażeń koronawirusem. Spada też liczba aktywnych zakażeń koronawirusem, a także chorych wymagających hospitalizacji i podłączenia do respiratora. Od początku pandemii wykryto 761 tys. infekcji koronawirusem i zmarło 26 tys. cierpiących na Covid-19.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA