REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Aktualności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zwolnieni do końca kwietnia

Do 30 kwietnia 2005 r. zostały zwolnione z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kas fiskalnych pewne grupy podatników.

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR:

Najwięcej zebrały fundusze zagraniczne

Marzec był dla funduszy Millennium kolejnym miesiącem wzrostu aktywów. Ponad 50 proc. całkowitego przyrostu aktywów przypadło na nowy Millennium SFIO Funduszy Zagranicznych.

Złoty mocniejszy niż we wtorek

Złoty umocnił się podczas środowego otwarcia, co analitycy tłumaczą odreagowaniem spadków z ostatnich dni. Na rynku obligacji panuje spokój, inwestorzy czekają na przetarg papierów 5-letnich.

REKLAMA

Lotos obniża cenę

Grupa Lotos obniża od środy, 20 kwietnia, hurtową cenę oleju napędowego o 40 zł na tysiąc litrów - poinformowało we wtorek biuro prasowe spółki.

Darowizny kościelne na konto

Darowizny kościelne powinny być przekazywane na rachunki bankowe kościołów - uznała wczoraj sejmowa Komisja Finansów Publicznych i przyjęła odpowiednią poprawkę do rządowego projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej oraz ustaw o PIT i CIT.

Polska na poziomie A3

W opracowywanym systematycznie ratingu Coface, określającym stopień wypłacalności poszczególnych krajów, Polska utrzymała poziom A3.

ZUS: Preferencje dla studentów

Rząd pracuje nad rozwiązaniem, które miałoby, przez obniżenie składek na ZUS, zachęcać studentów do zakładania i prowadzenia własnych firm. Nie jest jeszcze przesądzona jego forma.

REKLAMA

Kryzys ominął samochody dostawcze

Gdy rynek nowych samochodów osobowych przeżywa dziś kryzys, druga jego część - samochody dostawcze - wychodzi z niego obronną ręką.

Produkcja niższa o 3,7 proc.

Unia Europejska walczy z hałasem w pracy

Unia Europejska opowiada się przeciwko nadmiernemu hałasowi w pracy, który może prowadzić do poważnego uszkodzenia słuchu - poinformowała Komisja Europejska promując nową kampanię "Powstrzymać Hałas".

PAIiIZ liczy na dalszy wzrost inwestycji

Prezes Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Andrzej Zdebski liczy na to, że tendencja wzrostu napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych utrzyma się w kolejnych latach i realne jest dojście do 10 mld USD w 2006 roku.

Spadła produkcja przemysłowa

Produkcja przemysłowa w marcu 2005 roku spadła o 3,7 proc. rok do roku, po wzroście o 2,3 proc. w lutym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 10,2 proc. - poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

Presspublica ropoczęła due dilligence w Parkiecie

Presspublica rozpoczęła due dilligence w dzienniku "Parkiet". Termin złożenia ostatecznej oferty upływa 25 kwietnia - poinformował Piotr Frątczak, wiceprezes wydawcy Rzeczpospolitej.

Wzrosły ceny produkcji

Ceny produkcji przemysłowej w marcu 2005 roku wzrosły o 2,2 proc. w stosunku do marca 2004 roku, po wzroście o 3,2 proc. rdr w lutym.

TK uchylił nowelizację ustawy w sprawie czynszów

Trybunał Konstytucyjny (TK) uchylił nowelizację ustawy ograniczającą podwyżki czynszów w prywatnych kamienicach - poinformował prezes TK Marek Safjan.

Nerwowo na rynku walutowym

Po porannym silnym osłabieniu polska waluta odrobiła część strat, jednak na rynku nadal panuje nerwowa atmosfera.

Wkrótce Orange zastąpi Ideę

Centertel zawarł we wtorek umowę z Orange Brand Services, dzięki której będzie mógł świadczyć usługi pod marką Orange, chce dzięki nowej marce stać się liderem telefonii mobilnej w Polsce.

Czego nie wolno przywozić z zagranicznych wojaży

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na egzotyczne urlopy do Azji, Afryki, Ameryki Południowej. Lokalni sprzedawcy kuszą ich kupnem pamiątek ze zwierząt, roślin lub muszli.

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR:

Silna wyprzedaż złotego

Złoty od początku wtorkowej sesji traci na wartości, głównie za sprawą inwestorów zagranicznych, którzy zamykają pozycje w walutach rynków wschodzących.

Przedsiębiorcy w sieci

19,3 proc. osób prowadzących działalność gospodarczą oraz 31,5 proc. planujących jej założenie codziennie korzysta ze znajdujących się w sieci serwisów informacyjnych dla przedsiębiorstw i stąd czerpie wiedzę na temat prowadzenia i zarządzania przedsiębiorstwem - wynika z raportu „Przedsiębiorczość w internecie” opracowanego przez firmę badawczą Gemius S.A. przy współpracy Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Emerytury i renty na kredyt

Tylko w tym roku Fundusz Ubezpieczeń Społecznych będzie musiał zaciągnąć kredyty na bieżącą wypłatę świadczeń na kwotę 4,5 mld zł - ujawnił Jacek Piechota, minister gospodarki i pracy po zakończeniu posiedzenia Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno-Gospodarczych.

Zarzuty o złamanie procedur przy podziale funduszy strukturalnych

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego oraz Najwyższa Izba Kontroli zajmą się nieprawidłowościami przy podziale środków unijnych w Wielkopolsce. Główne zarzuty dotyczą braku przejrzystości i bezstronności politycznej przy rozdziale funduszy.

WSA. Zeznania sporządza doradca, podpisuje podatnik

Doradca podatkowy może tylko sporządzić zeznanie lub deklarację podatkową. Nie może jej jednak podpisać za podatnika.Takie stanowisko zajął wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, rozstrzygając spór między Krajową Radą Doradców Podatkowych a ministrem finansów.

Akcyza na używane auta. Jutro wypowie się Komisja Petycji PE

We wtorek kolejne spotkanie zarządu TP SA ze związkowcami

Kolejne spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i zarządu Telekomunikacji Polskiej SA zaplanowano na wtorek 19 kwietnia - poinformowała po poniedziałkowym spotkaniu szefowa krajowej sekcji pracowników telekomunikacji NSZZ "S" Elżbieta Pacuła.

Złe nastroje na rynku, możliwe krótkie umocnienie

Poniedziałek przyniósł osłabienie złotego, a kurs polskiej waluty dotarł do punktu oporu na poziomie 4,195 zł za euro.

W kwietniu spadnie stopa bezrobocia

Stopa bezrobocia w kwietniu spadnie do poziomu poniżej 19 proc. z 19,2 proc. w marcu - szacuje wiceminister gospodarki i pracy Piotr Kulpa.

Spadła rentowność bonów rocznych

Rentowność bonów rocznych na poniedziałkowej aukcji spadła do 5,330 proc. z 5,371 proc. na poprzednim przetargu.

Oprocentowanie depozytów

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR:

MF zaoferuje PS0310 za 2,5 mld zł

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w środę 20 kwietnia obligacje PS0310 o wartości 2,5 mld zł - podał resort w komunikacie.

Złoty rozpoczyna tydzień słabiej

Polska waluta w poniedziałek rano jest słabsza i w ciągu dnia będzie dominował spadkowy trend, jednak kurs euro/złoty nie powinien być wyższy niż 4,17.

Ponad 9 mln zł dla dwóch prezesów

PKN Orlen przygotowuje ekspertyzy prawne, dotyczące wypłaty odpraw dla byłych prezesów Zbigniewa Wróbla i Jacka Walczykowskiego w łącznej wysokości 9 mln 252 tys. zł.

Więcej kredytów dla firm

Nord/LB Bank Polska chce w ciągu najbliższych lat znaleźć się w pierwszej dziesiątce największych na naszym rynku banków korporacyjnych.

Można będzie wyjść z OFE

Jak dowiedziała się „GP”, OFE ustaliły wreszcie długo zapowiadaną procedurę pozwalającą na unieważnianie umów osobom w średnim wieku, którym przynależność do II filara uniemożliwia skorzystanie z wcześniejszej emerytury.

GUS: przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach w marcu

Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Główny Urząd Statystyczny informuje, iż:

Wzrosło wynagrodzenie w marcu

Przeciętne wynagrodzenie brutto w marcu 2005 roku wyniosło 2480,50 zł i wzrosło o 2,2 proc. wobec marca 2004 roku oraz wzrosło o 2,9 proc. wobec lutego 2005 roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

Złoty i obligacje bardzo zmienne

Kurs złotego oraz ceny obligacji są bardzo rozchwiane w piątek, i podążają raz w górę, raz w dół.

Grupa Lotos obniżyła cenę oleju opałowego

Grupa Lotos obniżyła od piątku hurtowe ceny oleju opałowego o 20 zł na tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki.

Wskaźnik Pengab wzrósł o 4,9 pkt.

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w kwietniu (w porównaniu z marcem) o 4,9 pkt. i wyniósł 33,6 pkt.

Bankowcy obniżają prognozę inflacji

Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja w grudniu 2005 roku wyniesie 3,0 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej prognozowali 3,23 proc.

Mogą być podstawy do obniżki stóp w kwietniu

Mogą być podstawy do obniżki przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych na kwietniowym posiedzeniu po danych o inflacji w marcu, RPP będzie jednak brała pod uwagę także inne wskaźniki makro przy podejmowaniu decyzji - ocenia Mirosław Pietrewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Nie trzeba płacić przedawnionych składek

Zmiana przepisów ustawy wydłużająca okres przedawnienia nie może spowodować, iż ubezpieczony będzie musiał płacić przedawnione składki.

Belka ma nadzieję na samorozwiązanie Sejmu

Minister skarbu zostaje

Sejm odrzucił w piątek wniosek o odwołanie ministra skarbu Jacka Sochy.

Belka: rząd dostał przyzwolenie na dalsze działanie

Niewyrażenie przez Sejm wotum nieufności ministrowi skarbu Jackowi Sosze oznacza udzielenie rządowi swego rodzaju przyzwolenia na dalsze normalne funkcjonowanie - ocenił premier Marek Belka.

Komórkowa ofensywa

Polski rynek telefonii komórkowej i szerokopasmowego dostępu do internetu cały czas będzie rósł ze względu na możliwości pozyskiwania nowych użytkowników.

Rusza program e-Podatki

Przystępujemy do realizacji strategicznego dla administracji skarbowej oraz dla przedsiębiorców, podatników indywidualnych i instytucjonalnych przedsięwzięcia e-Podatki, polegającego na stworzeniu elektronicznego systemu obsługi podatnika - poinformowało Ministerstwo Finansów.

Kto i jak może cytować papieża

Po śmierci Jana Pawła II coraz więcej instytucji kulturalnych, kościelnych i oświatowych przygotowuje różnego rodzaju uroczystości, podczas których prezentowane są fragmenty filmów o papieżu, papieskich przemówień oraz poezji. Nie w każdym jednak przypadku prawo autorskie na to zezwala.

REKLAMA