Pięć podmiotów zainteresowanych GSM 1800
REKLAMA
"Wnioski wskazują, że chętnych jest więcej niż dostępnych częstotliwości, a w takim wypadku ustawa nakazuje przeprowadzenie przetargu. W nim mogą wystąpić również inne podmioty niż te, które się deklarowały. Te wnioski służą tylko zbadaniu rynku" - powiedział Strzałkowski.
Dodał, że nie jest jeszcze ustalony termin, kiedy rozpocznie się postępowanie przetargowe. URTiP ma na zakończenie postępowania osiem miesięcy od czasu wpłynięcia pierwszego wniosku o przyznanie częstotliwości, czyli od 9 maja, kiedy swój wniosek złożyła Netia Mobile.
Procedura przetargowa obejmie przeprowadzenie 30-dniowych konsultacji warunków przetargu, po których zakończeniu prezes URTiP jest zobowiązany w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości. Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają minimum 45 dni na złożenie swoich ofert.
Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości. Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800 nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. URTiP zapowiada, że warunki drugiego przetargu będą dla operatorów korzystniejsze.
REKLAMA
REKLAMA