REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Innowacyjność, Ceny

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Promowanie działań innowacyjnych – część II

W części 1 artykułu poznaliśmy możliwości jakie daje Unia Europejska polskiej gospodarce w rozwoju innowacyjności. Poniżej zaprezentowane zostaną kolejne działania PO IG dedykowane sektorowi MSP.

Promowanie działań innowacyjnych - część I

Głównym problemem polskich przedsiębiorstw jest niski poziom innowacyjności, co z kolei przekłada się na wolniejszy wzrost gospodarczy całości kraju. Odpowiedzią na niską innowacyjność polskiej gospodarki miały stanowić środki unijne i promowanie działań innowacyjnych.

Innowacje w biznesie wspierane przez dział HR

Budowanie organizacji uczącej się (ang. Learning organization) potrafiącej nieustannie zdobywać nową wiedzę, rozpowszechniać ją w swoich strukturach i natychmiast wykorzystywać do tworzenia nowych technologii i produktów to jedno z największych wyzwań jakie stoją obecnie przed działem HR.

Jak uniknąć błędów przy tworzeniu polityki cenowej firmy

Właściwe ustalanie poziomu cen produktów i usług jest jednym z warunków przetrwania i rozwoju przedsiębiorstwa. Ceny muszą umożliwiać skuteczne konkurowanie, jednocześnie świadcząc o wartości oferowanych produktów i zapewniając firmie maksymalny poziom zysków.

REKLAMA

Wsparcie sektora MSP: inkubatory przedsiębiorczości

Inkubatory przedsiębiorczości stały się symbolem wspierania małego biznesu w regionach. Chodzi w nich bowiem o pomoc, wsparcie, utrzymanie przy życiu nowych firm w bardzo trudnym dla nich okresie „wylęgania”.

Miary oceny sytuacji majątkowej – wskaźnik upłynnienia środków obrotowych

Środki obrotowe to składniki zmieniające swoją postać w krótkim czasie w trakcie przechodzenia przez poszczególne fazy procesu gospodarczego. Zwykle zużywa się je w jednym okresie rozliczeniowym.

Miary oceny sytuacji majątkowej – wskaźniki zdolności do regulowania należności i zobowiązań firmy

Wyliczanie i systematyczna (najlepiej w odstępach miesięcznych) obserwacja wskaźnika zdolności do regulowania zobowiązań (Nz), umożliwia obserwację czy zadłużenie się nie pogłębia.

Miary oceny sytuacji majątkowej – wskaźniki rotacji zapasu magazynowego

Wskaźnik rotacji zapasu magazynowego (Rd), umożliwia określenie ile dni potrzeba, aby nastąpiła całkowita wymiana towaru w magazynie.

REKLAMA

Właściciele BMW i Porsche mogą skorzystać z alternatywnej stacji obsługi

Wybór między autoryzowanym serwisem, a warsztatem to najczęstszy dylemat właścicieli samochodów, których fabryczna gwarancja właśnie wygasa.

Jak prześwietlić dewelopera

Kupno mieszkania to często jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Kupując mieszkanie rozważamy zazwyczaj wszystkie za i przecie, dzięki temu mamy poczucie, ze wybraliśmy najlepszą opcję. Gdy już znajdziemy odpowiednie M, to przed dokonaniem transakcji powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów w umowie z deweloperem.

Opłata paliwowa od 1 stycznia 2010 r.

Od 1 stycznia 2010 r., w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 20 listopada 2009 r. o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. Nr 223, poz. 1776), nastąpi zmiana wysokości opłaty paliwowej, co będzie miało wpływ na cenę paliw - zwłaszcza olejów napędowych.

Ceny energii cieplnej mogą gwałtownie wzrosnąć

Polska jest przedstawiana przez Komisję Europejską jako pozytywny przykład kraju, w którym około 70 proc. ciepła w miastach dostarczane jest ze scentralizowanych systemów ciepłowniczych, bardziej przyjaznych środowisku niż ciepło z indywidualnych pieców grzewczych. Jednak nie wykluczone, że w 2013 roku nastąpi skokowy wzrost cen ciepła sieciowego o około 22 proc.

Rekordowe ceny złota ucieczką od ryzyka

Po krótkim odpoczynku, notowania złota znów znalazły się na rekordowo wysokim poziomie. Dziś za uncję trzeba było płacić nawet 1092 dolary. Do kolejnej psychologicznej bariery mamy więc zaledwie 8 dolarów – podaje Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance.

Może spaść dynamika cen konsumpcyjnych

Ministerstwo Finansów podaje, że w listopadzie roczna dynamika cen konsumpcyjnych może spaść do 103,1.

Będzie łatwiej uniknąć podwójnego opodatkowania

Przedsiębiorcom, którzy prowadzą interesy za granicą będzie łatwiej uniknąć podwójnego opodatkowania.

Kto winduje ceny złota

Przebicie przez cenę złota poziomu okrągłego 1000 USD za uncję sprawiło, że temat inwestowania w metale szlachetne wrócił na łamy mediów. Branże, które odpowiadają za 80 proc. popytu na złoto kurczą się w dwucyfrowym tempie, a mimo to cena kruszcu rośnie. Kto za tym stoi?

Kredyty do wyboru

Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, że istnieje kilka rodzajów kredytu. W zależności od tego jakie mamy zapotrzebowanie, jakie dofianansowanie jest nam potrzebne i na jaki cel, umowa kredytu będzie wyglądać inaczej. Warto zapoznać się z krótką charakterystyką każdego z nich.

REKLAMA