reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Eksploatacja > Ubezpieczenia komunikacyjne – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenia komunikacyjne – na co zwrócić uwagę?

Wiele firm nie wie jak podejść do ubezpieczeń komunikacyjnych. Postaram się oczywiście rozjaśnić ten temat. Kieruje artykuł dla każdego zainteresowanego tematem ubezpieczeń, ale zwłaszcza do młodych przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy muszą zdecydować się na konkretne ubezpieczenie.

OC, AC, NNW - najważniejsze informacje

Jak wszyscy pewnie wiedzą najważniejszym z ubezpieczeń komunikacyjnych jest OC. Polisa ta jest w Polsce obowiązkowa, a chroni ona nas w ten sposób, że w razie spowodowania przez nas wypadku, pokryte z niej będą koszty naprawy samochodu, bądź inne straty poszkodowanego. Jeśli spowodujemy jednak wypadek, nasze straty nie zostaną pokryte z tego ubezpieczenia. Potrzebne do tego będzie opłacenie składki AC.

Autocasco w przeciwieństwie do OC nie jest obowiązkowe i zależy tylko od nas czy je wykupimy. Pokrywa ono nasze straty gdy spowodujemy wypadek. Jest często lekceważone, jednak warto o tym pomyśleć. Kolejnym ubezpieczeniem jest NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Pokrywa ono ewentualne koszta leczenia w związku z wypadkami w ruchu drogowym, a także z sumy tego ubezpieczenia wypłacane jest odszkodowanie, w razie ewentualnych uszkodzeń ciała czy śmierci, naszej bądź pasażera.

Polecamy: Czym jest ubezpieczenie AC?

Czym się kierować przy wyborze ubezpieczeń?

W skrócie postaram się opowiedzieć jak wybierać te polisy. Zaczniemy od najczęściej wykupowanego, obowiązkowego OC. W przypadku tego ubezpieczenia staramy się raczej znaleźć jak najtańszego ubezpieczyciela. Takiego, który da nam jak najlepsze zniżki i jak najniższą cenę. Trochę inaczej sprawa ma się w przypadku AC czy NNW. W ich przypadku nie starajmy się znaleźć najtańszej oferty, a najlepszą. Z reguły im więcej za nie zapłacimy, tym bardziej kompleksowo jesteśmy chronieni i wyższe ewentualne odszkodowania. Warto oczywiście znaleźć takie, które najlepiej łączy cenę i jakość.

Warto też przeczytać opinie o wybranym przez nas ubezpieczycielu. Często zdarza się, że ludzie mają poważne problemy z uzyskaniem wypłat od niektórych ubezpieczycieli, którzy zamiast dbać o klienta, starają się na nim jak najwięcej zarobić. Bardzo ważnym jest, aby dogłębnie zapoznać się z tak zwanym OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Jest to dokument określający warunki każdego ubezpieczenia. Często pełne są one kruczków. Warto wiedzieć, żeby przez niedopełnienie jakichś formalności w terminie, nie stracić odszkodowania. Najlepiej kierować się zasadą ograniczonego zaufania do ubezpieczyciela.

Polecamy: Czym różnią się oferty kredytów samochodowych

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama