reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Wdrożenie outsourcingu > Jakie są korzyści z outsourcingu funkcji szkoleniowej? część III

Jakie są korzyści z outsourcingu funkcji szkoleniowej? część III

Elastyczność działania klienta to jeden z elementów, które wpływają na decyzję o outsourcingu. Innym z ważnych punktów jest również elastyczność rozwiązań, które mogą być zaproponowane i wprowadzone przez zewnętrznego dostawcę. Dzięki temu przedsiębiorstwo, w szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej, nie jest przypisane do jednego, sztywnego, schematu działania, a może korzystać z elastycznych i dopasowanych do niego rozwiązań, jak również może w każdej chwili zmienić ustalony schemat działania na nowy.

Wraz z rozwojem i powiększaniem się firmy, skala proponowanych rozwiązań z zakresu outsourcingu również będzie ewoluowała. W odróżnieniu od dużych przedsiębiorstw, które przenoszą osoby z innych działów lub zatrudnią kolejnego specjalistę ds. szkoleń w chwili, gdy firma zatrudni 1000 kolejnych pracowników, w przypadku posiadania stałego dostawcy, proces ten jest wspierany w sposób ciągły, tak aby zapewnić stałą i wysoką jakość usług, bez względu na liczbę pracowników, do których są one skierowane.

Będąc częścią rynku szkoleń, zewnętrzny dostawca zapewnia nie tylko profesjonalne podejście swoich Konsultantów przy doborze odpowiednich programów i zasobów, ale również szeroką sieć kontaktów wśród firm szkoleniowych, trenerów i freelancerów, co owocuje takim doborem rozwiązania do potrzeb klienta, które będzie realizowało w 100% jego cele szkoleniowe i strategiczne.

Wśród różnych proponowanych usług, zewnętrzni dostawcy szkoleń często zajmują się bardzo przydatnym działaniem, a mianowicie monitorowaniem rynku i dostarczaniem swoim klientom raportów z tzw. benchmarkingu. W przypadku osób zatrudnionych w dziale szkoleń na stałe nie spotkałem się osobiście z tego typu działaniem jeszcze ani razu w naszym kraju. Tego typu informację to nie tylko dane o najnowszych rozwiązaniach i ofertach dostępnych na rynku, ale przede wszystkim przegląd tego, w którym rynek zmierza kierunku i jak ewoluuje podejście do zadań pełnionych przez funkcję szkoleniową w organizacji. Dzięki takim informacjom, firma-Klient jest zawsze na bieżąco z głównymi tendencjami rynkowymi i może za nimi podążać.

Przeczytaj także: Jakie procesy szkoleniowe możemy outsourcować?

Outsourcing to również uproszczenie procesu zarządzania szkoleniami : jeden kontakt jako Key Account, jedna faktura, która konsoliduje wydatki na wszystkie firmy szkoleniowe, jedna infolinia do odpowiedzi na zapytania ze strony Klientów. Często jest to również dostarczenie rozwiązań szkoleniowych po preferencyjnych cenach i warunkach, które firma zewnętrzna jest w stanie wynegocjować z firmami szkoleniowymi.

Polecamy serwis Manager

Zewnętrzny dział szkoleniowy to również rozwiązywanie innych trudności związanych ze szkoleniami : rozwiązanie kwestii, których rozwiązanie byłoby trudne lub wręcz niemożliwe wewnątrz firmy, bez pomocy z zewnątrz. Archiwizacja informacji to nie tylko dostęp w każdej chwili, ale również możliwość odtworzenia historii szkoleń danego pracownika, ponieważ wszystkie dane znajdują się na stałe w jednym miejscu.

Podsumowując, należy stwierdzić, że outsourcing funkcji szkoleniowej jest nowoczesny i korzystnym rozwiązaniem dla różnego typu przedsiębiorstw i to nie tylko w obszarze działań krótkoterminowych (redukcji kosztów organizacji szkoleń), ale przede wszystkim z obszarze działań długoterminowych lub strategicznych, przedsiębiorstwa.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Konrad Gurbała

Specjalista z zakresu szkoleń i rozwoju pracowników, właściciel firmy Nowe Modele Biznesowe – outsourcingu działu szkoleń.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wśród różnych proponowanych usług, zewnętrzni dostawcy szkoleń często zajmują się bardzo przydatnym działaniem, a mianowicie monitorowaniem rynku i dostarczaniem swoim klientom raportów z tzw. benchmarkingu.
Wśród różnych proponowanych usług, zewnętrzni dostawcy szkoleń często zajmują się bardzo przydatnym działaniem, a mianowicie monitorowaniem rynku i dostarczaniem swoim klientom raportów z tzw. benchmarkingu.

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama