REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ubezpieczenie na życie, a NNW – sprawdź czym różnią się od siebie te ubezpieczenia

Piotr Łukasik
Prawnik, doktorant
Ubezpieczenie NWW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ma zupełnie inny cel.
Ubezpieczenie NWW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ma zupełnie inny cel.

REKLAMA

REKLAMA

Funkcjonując w życiu codziennym jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Aby ich uniknąć zawieramy umowy ubezpieczenia, które mają na celu łagodzenie skutków wystąpienia ewentualnych skód. Ze względu na to, że istnieje jednak wiele rodzajów ubezpieczeń, czasami zdarza się, że mylimy te rodzaje. Tak może być w przypadku ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Istota ubezpieczenia na życie jest ochrona osób uprawnionych, na wypadek śmierci osoby zawierającej umowę ubezpieczenia. Tak więc zakres umowy jest ściśle określony. Oczywiście może mieć on rożne rodzaje, ale istotą ubezpieczenia jest to, aby po śmierci osoby ubezpieczonej, osoby mu bliskie nie pozostały bez środków do życia.

REKLAMA

Umowa takiego ubezpieczenia może obejmować tylko wypłatę określonej sumy pieniężnej po śmierci ubezpieczającego określonym osobom. Może również zawierać elementy oszczędnościowo – inwestycyjne. W takim przypadku następuje gromadzenie pieniędzy, czy tez ich inwestowanie. Wszystkie te rodzaje ubezpieczenia na życie mają jednak podstawowy cel, a więc bezpieczeństwo finansowe bliskich ubezpieczającego po jego śmierci. 

Przeczytaj również: Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera

REKLAMA

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ma zupełnie inny cel. Jest to dobrowolne ubezpieczenie wykupowane w celu zabezpieczenia się na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu w wyniku zaistnienia nagłego zdarzenia. Ubezpieczenie to ma na celu zabezpieczenie finansowe przede wszystkim osoby, która się ubezpiecza. Ochrania ją przed niekorzystnymi następstwami szkody jakiej doznała w wyniku wystąpienia wypadku. Zakres tego ubezpieczenia jest dość szeroki, może bowiem obejmować między innymi niemożność pracy, koszty rehabilitacji, zabiegów itp.

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często oferują do umów opisanych wyżej ubezpieczeń pakiety dodatkowe, przez które obydwa typu ubezpieczenia mogą się mylić. Bardzo często przy umowach NWW pojawia się także wypadek śmierci, a przy umowach ubezpieczenia na wypadek śmierci, szkody takie jak poważna choroba, czy inny nieszczęśliwy wypadek. Dlatego też zawierając umowę ubezpieczenia warto dokładnie określić o jaki typ ochrony nam chodzi, gdyż dzięki temu umowa zostanie lepiej dopasowana do naszych wymagań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Windykacja

Jeżeli zależy na na ochronie rodziny na wypadek naszej nagłej śmierci odpowiednia umową będzie umowa ubezpieczenia na życie. Natomiast jeśli zależy na na ubezpieczeniu na wypadek kontuzji, lepszym wyjściem będzie ubezpieczenie NNW

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

REKLAMA

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA