REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ubezpieczenie na życie, a NNW – sprawdź czym różnią się od siebie te ubezpieczenia

Piotr Łukasik
Prawnik, doktorant
Ubezpieczenie NWW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ma zupełnie inny cel.
Ubezpieczenie NWW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ma zupełnie inny cel.

REKLAMA

REKLAMA

Funkcjonując w życiu codziennym jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Aby ich uniknąć zawieramy umowy ubezpieczenia, które mają na celu łagodzenie skutków wystąpienia ewentualnych skód. Ze względu na to, że istnieje jednak wiele rodzajów ubezpieczeń, czasami zdarza się, że mylimy te rodzaje. Tak może być w przypadku ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Istota ubezpieczenia na życie jest ochrona osób uprawnionych, na wypadek śmierci osoby zawierającej umowę ubezpieczenia. Tak więc zakres umowy jest ściśle określony. Oczywiście może mieć on rożne rodzaje, ale istotą ubezpieczenia jest to, aby po śmierci osoby ubezpieczonej, osoby mu bliskie nie pozostały bez środków do życia.

REKLAMA

Umowa takiego ubezpieczenia może obejmować tylko wypłatę określonej sumy pieniężnej po śmierci ubezpieczającego określonym osobom. Może również zawierać elementy oszczędnościowo – inwestycyjne. W takim przypadku następuje gromadzenie pieniędzy, czy tez ich inwestowanie. Wszystkie te rodzaje ubezpieczenia na życie mają jednak podstawowy cel, a więc bezpieczeństwo finansowe bliskich ubezpieczającego po jego śmierci. 

Przeczytaj również: Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera

REKLAMA

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ma zupełnie inny cel. Jest to dobrowolne ubezpieczenie wykupowane w celu zabezpieczenia się na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu w wyniku zaistnienia nagłego zdarzenia. Ubezpieczenie to ma na celu zabezpieczenie finansowe przede wszystkim osoby, która się ubezpiecza. Ochrania ją przed niekorzystnymi następstwami szkody jakiej doznała w wyniku wystąpienia wypadku. Zakres tego ubezpieczenia jest dość szeroki, może bowiem obejmować między innymi niemożność pracy, koszty rehabilitacji, zabiegów itp.

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często oferują do umów opisanych wyżej ubezpieczeń pakiety dodatkowe, przez które obydwa typu ubezpieczenia mogą się mylić. Bardzo często przy umowach NWW pojawia się także wypadek śmierci, a przy umowach ubezpieczenia na wypadek śmierci, szkody takie jak poważna choroba, czy inny nieszczęśliwy wypadek. Dlatego też zawierając umowę ubezpieczenia warto dokładnie określić o jaki typ ochrony nam chodzi, gdyż dzięki temu umowa zostanie lepiej dopasowana do naszych wymagań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Windykacja

Jeżeli zależy na na ochronie rodziny na wypadek naszej nagłej śmierci odpowiednia umową będzie umowa ubezpieczenia na życie. Natomiast jeśli zależy na na ubezpieczeniu na wypadek kontuzji, lepszym wyjściem będzie ubezpieczenie NNW

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA