| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > Szkody na osobie > Ubezpieczenie na życie, a NNW – sprawdź czym różnią się od siebie te ubezpieczenia

Ubezpieczenie na życie, a NNW – sprawdź czym różnią się od siebie te ubezpieczenia

Funkcjonując w życiu codziennym jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Aby ich uniknąć zawieramy umowy ubezpieczenia, które mają na celu łagodzenie skutków wystąpienia ewentualnych skód. Ze względu na to, że istnieje jednak wiele rodzajów ubezpieczeń, czasami zdarza się, że mylimy te rodzaje. Tak może być w przypadku ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Istota ubezpieczenia na życie jest ochrona osób uprawnionych, na wypadek śmierci osoby zawierającej umowę ubezpieczenia. Tak więc zakres umowy jest ściśle określony. Oczywiście może mieć on rożne rodzaje, ale istotą ubezpieczenia jest to, aby po śmierci osoby ubezpieczonej, osoby mu bliskie nie pozostały bez środków do życia.

Umowa takiego ubezpieczenia może obejmować tylko wypłatę określonej sumy pieniężnej po śmierci ubezpieczającego określonym osobom. Może również zawierać elementy oszczędnościowo – inwestycyjne. W takim przypadku następuje gromadzenie pieniędzy, czy tez ich inwestowanie. Wszystkie te rodzaje ubezpieczenia na życie mają jednak podstawowy cel, a więc bezpieczeństwo finansowe bliskich ubezpieczającego po jego śmierci. 

Przeczytaj również: Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków ma zupełnie inny cel. Jest to dobrowolne ubezpieczenie wykupowane w celu zabezpieczenia się na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu w wyniku zaistnienia nagłego zdarzenia. Ubezpieczenie to ma na celu zabezpieczenie finansowe przede wszystkim osoby, która się ubezpiecza. Ochrania ją przed niekorzystnymi następstwami szkody jakiej doznała w wyniku wystąpienia wypadku. Zakres tego ubezpieczenia jest dość szeroki, może bowiem obejmować między innymi niemożność pracy, koszty rehabilitacji, zabiegów itp.

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często oferują do umów opisanych wyżej ubezpieczeń pakiety dodatkowe, przez które obydwa typu ubezpieczenia mogą się mylić. Bardzo często przy umowach NWW pojawia się także wypadek śmierci, a przy umowach ubezpieczenia na wypadek śmierci, szkody takie jak poważna choroba, czy inny nieszczęśliwy wypadek. Dlatego też zawierając umowę ubezpieczenia warto dokładnie określić o jaki typ ochrony nam chodzi, gdyż dzięki temu umowa zostanie lepiej dopasowana do naszych wymagań.

Polecamy serwis: Windykacja

Jeżeli zależy na na ochronie rodziny na wypadek naszej nagłej śmierci odpowiednia umową będzie umowa ubezpieczenia na życie. Natomiast jeśli zależy na na ubezpieczeniu na wypadek kontuzji, lepszym wyjściem będzie ubezpieczenie NNW

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant - Eksperci

Vaillant - producent pieców, kotłów olejowych, kotłów gazowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »