REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW i jak właściwie je wybrać?

Piotr Łukasik
Prawnik, doktorant
O tym, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków warto posiadać, nie należy chyba przekonywać.
O tym, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków warto posiadać, nie należy chyba przekonywać.

REKLAMA

REKLAMA

Istnieje obecnie wiele rodzajów ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w ofertach. Oczywiście istnieją ubezpieczenia, które musimy posiadać, czyli tzw. obowiązkowe. Oprócz tych jednak, możemy dodatkowo zawrzeć umowy ubezpieczenia o charakterze dobrowolnym. Do tego typu ubezpieczenia należy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jest to ubezpieczenie oferowane osobom przezornym, którym zależy na finansowej rekompensacie zaistniałej, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, szkodzie. Ubezpieczenie to ma na celu możliwie jak największe zniwelowanie uszczerbku, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku powstał. Oczywiście nic nie zrekompensuje doznanej szkody i cierpienia. Warto jednak pamiętać o tym, że różnego rodzaju wypadki zdarzają się bardzo często. Jeżeli już się on zdarzy, każdy możliwy ekwiwalent będzie niezwykle cenny.

REKLAMA

Oprócz tego warto pamiętać, że w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia możliwe jest poniesienie obrażeń, które będą wymagały np. rehabilitacji. Pieniądze wówczas bardzo się przydadzą, gdyż jak wiemy nie we wszystkim można liczyć na służbę zdrowia.

Przeczytaj również: Jakich świadczeń możemy się spodziewać z ubezpieczenia NNW?

Ubezpieczenie NNW jest też bardzo atrakcyjne, ze względu na niewielką składkę. Dlatego tak ważne jest aby wykupili ją uczniowie, studenci, osoby czynne zawodowo, które są narażone na ewentualny wypadek.

REKLAMA

O tym, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków warto posiadać, nie należy chyba przekonywać. Zawierając jednak umowę ubezpieczenia powinno się jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby jak najlepiej dopasować ofertę do naszych potrzeb.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują obecnie wiele gotowych pakietów, które są dopasowane do poszczególnych klientów. Ubezpieczenie dla turystów, studentów, kierowców, etc. Nawet wówczas jednak należy dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, aby upewnić się, że są to warunki nas satysfakcjonujące. Wybierając ubezpieczenie NNW należy zwrócić uwagę na zasięg ubezpieczenia, a więc czy odszkodowanie zostanie wypłacone gdy wypadek będzie miał miejsce za granicą, czy tylko w kraju. Jest to ważne zwłaszcza dla osób często wyjeżdżających.
Należy też zwrócić uwagę na wyłączenia, a więc sytuacje, w których ubezpieczenia nie otrzymamy. Są one najczęściej wymienione w umowę, jednak warto się o nie dokładnie dopytać, aby nie miały miejsce rozczarowania.

Polecamy serwis: Windykacja

Warto upewnić się co do sumy gwarantowanej, a więc kwoty, która zostanie wypłacona w wypadku zaistnienia szkody oraz sposobu w jaki będzie ona liczona. Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć dopiero wówczas, gdy będziemy mieć odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
92 218 zł dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jak zdobyć pieniądze?

16 lipca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi nabór w ramach programu dofinansowania projektów gospodarki o obiegu zamkniętym. Budżet wynosi 10 mln zł, a maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu to 92 218 zł.

Generator wideo od TikToka (TikTok Symphony AI). Jak wykorzystać w firmie? Cyfrowe awatary - Twój ulubiony twórca będzie mówił po polsku?

TikTok chce ugruntować swoją pozycję w świecie reklam w mediach społecznościowych. Proponuje markom, aby wykorzystywały cyfrowe awatary mówiące w wielu językach. Po to, aby ich przekaz był jeszcze bardziej dopasowany do klientów w poszczególnych regionach. Ma być taniej niż w przypadku zatrudniania influencerów czy aktorów z konkretnych krajów. 

Tamara Czartoryska: za kolekcję Czartoryskich zapłacili polscy podatnicy

W 2016 roku polski Skarb Państwa kupił kolekcję sztuki od Fundacji XX Czartoryskich za pół miliarda złotych. Gdy środki ze sprzedaży trafiły do nowej Fundacji Czartoryskich w Liechtensteinie, mówiło się nawet o grabieży majątku narodowego. Dziś Tamara Czartoryska wspomina skandal sprzed lat.

CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

REKLAMA

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

REKLAMA

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

REKLAMA