REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co można i dlaczego warto się ubezpieczać?

Piotr Łukasik
Prawnik, doktorant
Ubezpieczyć można przedmioty materialne, a więc przedmioty produkowane, półprodukty, surowce oraz inne materiały znajdujące się w przedsiębiorstwie.
Ubezpieczyć można przedmioty materialne, a więc przedmioty produkowane, półprodukty, surowce oraz inne materiały znajdujące się w przedsiębiorstwie.

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą zależy na stabilności i spokojnym prowadzenie działalności. Formą takiego zabezpieczenia są ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują obecnie ubezpieczenia od wielu ryzyk, aby jak najlepiej dopasować się do klienta.

Prowadząc działalność warto wiedzieć co można ubezpieczyć, aby zminimalizować ryzyko. Oczywiście ubezpieczenie powinno obejmować przedmioty, które znajdują się we władaniu przedsiębiorcy, tudzież czynności które wykonuje. Dlatego też ubezpieczyć można np. wykonanie kontraktów.

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorca prowadzący działalność w zakresie produkcji i wysyłki pojemników może ubezpieczyć zawierane kontrakty. Jeżeli więc nie zostałyby one wykonane lu byłby wykonane nienależycie, ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu kontrahentowi odszkodowanie.

Ubezpieczyć można przedmioty materialne, a więc przedmioty produkowane, półprodukty, surowce oraz inne materiały znajdujące się w przedsiębiorstwie. Można je ubezpieczyć od wielu ryzyk, a więc szkód spowodowanych przez kataklizmy, od kradzieży, czy zniszczenia przy produkcji. Przedsiębiorca może ubezpieczyć pracowników oraz ich mienie. Może się również ubezpieczyć na wypadek szkód osobowych wywołanych u pracownika (np. wypadków przy pracy).

Firmy ubezpieczające cały czas rozszerzają swoje oferty i umożliwiają coraz nowsze rodzaje ochrony, np. ubezpieczenie w przypadku szkody wywołanej przez wózki widłowe lub powstałej przez pomieszanie rzeczy wadliwych z prawidłowymi (np. śrubek). 

Przeczytaj również: W jaki sposób korzystnie rozliczyć najem?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Umowy ubezpieczenia są często oferowane określonym kategoriom przedsiębiorców. Zakłady ubezpieczeń mogą reglamentować określone ubezpieczenia, np. dla przedsiębiorców zajmujących się określoną dziedziną przemysłu lub osiągających określony zysk roczny.

Oprócz tego istnieją sytuacje za które ubezpieczyciele nie ponoszą odpowiedzialności. Wśród nich znajdują się między innymi zapłaty kar umownych, szkody wywołane atakami terrorystycznymi, czy wywołane poprzez zaniedbanie, niedopełnienie obowiązków lub rażące niedbalstwo. Dlatego tez zawierając umowę należy dokładnie sprawdzić wszelkie wyłączenia odpowiedzialności, aby w ewentualnej kryzysowej sytuacji nie doszło do rozczarowania.

Polecamy serwis Windykacja

Zawierając umowę ubezpieczenia konieczne jest oczywiście płacenie składki. Ta będzie zależeć od rodzaju, czy wartości ubezpieczanej rzeczy, czasu trwania umowy oraz okresu na jaki zakład ubezpieczeń udziela ochrony.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA