REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co można i dlaczego warto się ubezpieczać?

Piotr Łukasik
Prawnik, doktorant
Ubezpieczyć można przedmioty materialne, a więc przedmioty produkowane, półprodukty, surowce oraz inne materiały znajdujące się w przedsiębiorstwie.
Ubezpieczyć można przedmioty materialne, a więc przedmioty produkowane, półprodukty, surowce oraz inne materiały znajdujące się w przedsiębiorstwie.

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą zależy na stabilności i spokojnym prowadzenie działalności. Formą takiego zabezpieczenia są ubezpieczenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują obecnie ubezpieczenia od wielu ryzyk, aby jak najlepiej dopasować się do klienta.

Prowadząc działalność warto wiedzieć co można ubezpieczyć, aby zminimalizować ryzyko. Oczywiście ubezpieczenie powinno obejmować przedmioty, które znajdują się we władaniu przedsiębiorcy, tudzież czynności które wykonuje. Dlatego też ubezpieczyć można np. wykonanie kontraktów.

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorca prowadzący działalność w zakresie produkcji i wysyłki pojemników może ubezpieczyć zawierane kontrakty. Jeżeli więc nie zostałyby one wykonane lu byłby wykonane nienależycie, ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu kontrahentowi odszkodowanie.

Ubezpieczyć można przedmioty materialne, a więc przedmioty produkowane, półprodukty, surowce oraz inne materiały znajdujące się w przedsiębiorstwie. Można je ubezpieczyć od wielu ryzyk, a więc szkód spowodowanych przez kataklizmy, od kradzieży, czy zniszczenia przy produkcji. Przedsiębiorca może ubezpieczyć pracowników oraz ich mienie. Może się również ubezpieczyć na wypadek szkód osobowych wywołanych u pracownika (np. wypadków przy pracy).

Firmy ubezpieczające cały czas rozszerzają swoje oferty i umożliwiają coraz nowsze rodzaje ochrony, np. ubezpieczenie w przypadku szkody wywołanej przez wózki widłowe lub powstałej przez pomieszanie rzeczy wadliwych z prawidłowymi (np. śrubek). 

Przeczytaj również: W jaki sposób korzystnie rozliczyć najem?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Umowy ubezpieczenia są często oferowane określonym kategoriom przedsiębiorców. Zakłady ubezpieczeń mogą reglamentować określone ubezpieczenia, np. dla przedsiębiorców zajmujących się określoną dziedziną przemysłu lub osiągających określony zysk roczny.

Oprócz tego istnieją sytuacje za które ubezpieczyciele nie ponoszą odpowiedzialności. Wśród nich znajdują się między innymi zapłaty kar umownych, szkody wywołane atakami terrorystycznymi, czy wywołane poprzez zaniedbanie, niedopełnienie obowiązków lub rażące niedbalstwo. Dlatego tez zawierając umowę należy dokładnie sprawdzić wszelkie wyłączenia odpowiedzialności, aby w ewentualnej kryzysowej sytuacji nie doszło do rozczarowania.

Polecamy serwis Windykacja

Zawierając umowę ubezpieczenia konieczne jest oczywiście płacenie składki. Ta będzie zależeć od rodzaju, czy wartości ubezpieczanej rzeczy, czasu trwania umowy oraz okresu na jaki zakład ubezpieczeń udziela ochrony.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA