REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Urząd Pracy przyjazny dla biznesu

Joanna Nadolska
Urząd Pracy przyjazny dla biznesu
Urząd Pracy przyjazny dla biznesu
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Nie masz gotówki na start biznesu, weź kredyt: korzystne warunki, bez poręczyciela, 0%... Kolory, dynamika, przekaz podprogowy… - tym mami nas reklama. A gdy przychodzi do spłaty… to Nowak łapie się za głowę! A tu proszę - jest dotacja, której nie trzeba „oddawać”. Wystarczy mądrze zaplanować i umotywować wydatek, a pieniądze będą na koncie. PUP docenia przedsiębiorczych i kreatywnych.

Od pucybuta do milionera - znamy to…

19.100 zł - suma ta stanowi maksymalną kwotę dotacji, a za nią zakupimy już zestaw exclusive do czyszczenia butów, najlepszą jakością usługi przyciągając tłumy i pretendując tym samym do wysokiego miejsca na liście najbogatszych w kraju. To żart oczywiście, ale dobrze obrazuje, że nie trzeba obracać setkami tysięcy, by otworzyć dochodowy biznes, dobrze rokujący na przyszłość. Pomysł, biznesplan, motywacja to trop, którym powinien iść każdy przedsiębiorca, w szczególności początkujący.
Dla bezrobotnego droga do sukcesu może mieć swój początek w Urzędzie Pracy. Poniżej poszczególne jej „przystanki”:

REKLAMA

1. Formalności konieczne przy starcie
• zarejestruj się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy
• pobierz formularz wniosku
• zapoznaj się z regulaminem przyznawania dotacji
• sporządź biznesplan i wypełnij wniosek
• znajdź poręczyciela stanowiącego zabezpieczenie dla dotacji

Zobacz: Jakie są procedury wydawania zezwoleń przewoźnikom międzynarodowym?

2. Tryb składania wniosku
• złóż w Urzędzie Pracy wniosek wraz z załącznikami
• czekaj 30 dni na odpowiedź z Urzędu Pracy o przyznaniu dotacji bądź odmowie

3. Podpisanie umowy
• odpowiadając na wezwanie przyjdź wraz z poręczycielem do Urzędu Pracy w celu podpisania umowy
• sprawdź stan konta – dotację dostajesz przelewem

Dalszy ciąg materiału pod wideo

4. Kwalifikowalne wydatki
• w ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy, dokonaj wydatków przewidzianych we wniosku o dotację
• zarejestruj działalność

5. Rozliczenie otrzymanej dotacji
• przedłóż w Urzędzie Pracy faktury VAT, rachunki i umowy będące dowodem na wydanie dotacji zgodnie z wnioskowanym przeznaczeniem (na rozliczenie się z dotacji masz termin – 60 dni) jak również dokument potwierdzający rejestrację firmy

Zobacz: Wtórne postępowanie upadłościowe - porada

6. Epilog umowy
• nie chcesz zwracać dotacji wraz z odsetkami - prowadź działalności przynajmniej przez 12 miesięcy
• „u finiszu” przedstaw do Urzędu Pracy dokumenty przedstawiające stan faktyczny w firmie na potwierdzenie prowadzenia działalności

Szerzej na temat dotacji dla biznesu z Urzędu Pracy w poradniku: Dotacje na biznes z Urzędu Pracy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA