Jak firma może wpisać się na listę podmiotów wykonujących działalność lobbingową?
REKLAMA
REKLAMA
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa (Dz. U. Nr 169, poz. 1414 ze zm.) prowadzi rejestr podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową. Informacje zawarte w rejestrze podlegają udostępnieniu w Biuletynie Informacji Publicznej, z wyjątkiem adresów osób fizycznych (art. 10 ust. 5 ustawy).
REKLAMA
Jakie dokumenty?
REKLAMA
Dokumenty, które należy złożyć w sprawie wpisu na listę podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową szczegółowo określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 lutego 2006 r. w sprawie rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową (Dz. U. Nr 34, poz. 240). Są to:
1. kserokopie stron dowodu osobistego, potwierdzone za zgodność - w przypadku osób fizycznych niebędących przedsiębiorcą, wykonujących zawodową działalność lobbingową na podstawie umowy cywilnoprawnej;
2. aktualny wyciąg z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej - w przypadku przedsiębiorców wykonujących zawodową działalność lobbingową;
3. urzędowy formularz, podpisany przez zgłaszającego lub osoby upoważnione do jego reprezentowania. Zgłoszenie można także wnosić na formularzach stanowiących wydruki komputerowe lub będących kserokopiami urzędowego formularza.
Polecamy: Kiedy potrzebna jest koncesja lub zezwolenie?
Opłaty
Do zgłoszenia należy dołączyć dowód wpłaty w wysokości 100 zł.
Wnioski
Wnioski o wpis do rejestru można składać za pośrednictwem poczty na adres MSWiA ul. Batorego 5; 02 - 591 Warszawa, bądź osobiście w Kancelarii Departamentu Administracji Publicznej MSWiA (ul. Wspólna 2/4, IV piętro, pokój numer 4001).
Zaświadczenie o wpisie do rejestru
Organ prowadzący rejestr wydaje na żądanie podmiotu wpisanego do rejestru zaświadczenie o wpisie do rejestru. Wydanie zaświadczenia podlega opłacie skarbowej w wysokości 17 złotych.
Stosownie do art. 11 ust. 8 ustawy o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa zaświadczenie jest ważne 3 miesiące od dnia wydania.
Wykreślenie z rejestru następuje na podstawie:
- wniosku podmiotu wpisanego do rejestru lub osób upoważnionych do jego reprezentowania, czytelnie podpisanego, złożonego organowi prowadzącemu rejestr, wskazującego na zaprzestanie wykonywania zawodowej działalności lobbingowej oraz zawierającego dane określone w części A formularza zgłoszenia i numer kolejny wpisu w rejestrze;
- przekazanego przez sąd prawomocnego orzeczenia zakazującego wykonywania zawodowej działalności lobbingowej;
- od wykreślenia z rejestru nie pobiera się opłaty.
Polecamy: Jak złożyć wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorstw składowych?
Źródło: MSWiA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA