reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jakie ubezpieczenie przedsiębiorca może zaoferować swoim pracownikom?

Jakie ubezpieczenie przedsiębiorca może zaoferować swoim pracownikom?

Przedsiębiorcy coraz częściej ubezpieczają swoich pracowników od różnych ryzyk dotyczących życia i zdrowia ubezpieczonego, jego samego albo też jego rodziny. Celem tego typu ubezpieczeń jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz uzyskanie odszkodowania pieniężnego w razie zajścia ewentualnego wypadku. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych stale się rozszerza i obejmuje coraz więcej przypadków.

Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje śmierć ubezpieczonego (naturalną lub wskutek nieszczęśliwego wypadku) i na życzenie ubezpieczającego, może obejmować tylko ten rodzaj ryzyka.
Firmy ubezpieczeniowe dają przedsiębiorcom możliwość poszerzenia zakresu ubezpieczenia podstawowego poprzez zawarcie ubezpieczeń dodatkowych. Możliwe jest więc ubezpieczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem przy pracy lub komunikacyjnym, chorobą, taką jak np. zawał serca.

Przedsiębiorca może ubezpieczyć swoich pracowników także na wypadek kłopotów zdrowotnych powodujących trwałą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji lub trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowanym nieszczęśliwym wypadkiem przy pracy.

Przeczytaj również: Jak zmieniły się składki ZUS w 2011 roku? - krok po kroku

Duże firmy umożliwiają zaawansowaną opiekę medyczną swoich pracowników. Możliwe jest ubezpieczenie pracowników, a także członków ich rodzin, dzięki czemu mogą oni korzystać z usług medycznych realizowanych za pośrednictwem prywatnych placówek medycznych.

Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie możliwość elastycznego dopasowania zakresu ubezpieczenia do potrzeb ubezpieczonych oraz jak najmniej formalności. Ochrona ubezpieczeniowa jest udzielana na określonym terytorium, a więc nie tylko w Polsce, ale np. w Unii Europejskiej, a nawet na całym świecie. Świadczenia wypłacane przez firmy ubezpieczeniowej są wolne od podatku dochodowego i spadkowego.

Polecamy serwis Umowy

Zawierając umowę ubezpieczeniową w wyniku której towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje szeroki wachlarz usług i duże ubezpieczenie należy pamiętać o dokładnym przeanalizowaniu umowy, co pozwoli na uniknięcie ewentualnych niejasności i nieporozumień spowodowanych zawarciem w umowie wyjątków lub wyłączeń. Np. Umowa ubezpieczeniowa może przewidywać wypłatę odszkodowania z powodu choroby wywołanej pracą, ale już nie przewidywać tej wypłaty, gdy na chorobę miały wpływ jeszcze inne, oprócz pracy, czynniki zewnętrzne.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Piotr Łukasik

Prawnik, doktorant

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Duże firmy umożliwiają zaawansowaną opiekę medyczną swoich pracowników.
Duże firmy umożliwiają zaawansowaną opiekę medyczną swoich pracowników.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KnowBox Szkolenia

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama