| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Najlepsze lokaty terminowe – ranking z października 2011

Najlepsze lokaty terminowe – ranking z października 2011

Z najnowszego rankingu depozytów wiele można dowiedzieć się o lokatach terminowych. Który bank zaproponuje nam najwyższe oprocentowanie lokaty? Na której lokacie odsetki nie są naliczane z kapitalizacją dzienną?

Część z nas pewnie pamięta hasło „Październik miesiącem oszczędności”. Można wziąć je sobie do serca i właśnie w październiku założyć lokatę terminową. Żeby ułatwić wybór przygotowaliśmy ranking najlepszych 40 lokat terminowych oferowanych przez polskie banki. Kryterium oceny jak zawsze był zysk „po podatku”, jaki lokata przynosi swojemu posiadaczowi.

Najlepsze lokaty lokaty 1-miesięczne

Na najwyższym stopniu na podium pojawiła się lokata 100-dniowa Alior Banku, oprocentowana na 6,03% - dzięki temu, że mamy prawo zerwać lokatę w dowolnym momencie bez potrącania odsetek, można śmiało umieścić ją w tym zestawieniu. Na drugim miejscu znalazła się Dobolokata Inteligo (3,7%). Na trzecim uplasował się ubiegło miesięczny zwycięzca – Polbank EFG i jego Lokata El Dorado (4,5%), a na trzecim - Get Bank i jego Lokata z Codziennym Zyskiem (3,65%).

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, znaczna większość lokat 1-miesięcznych to oferty z naliczaniem odsetek na koniec okresu umownego.

Interesują Cię lokaty? Sprawdź, gdzie dostaniesz najlepszy procent!

Najlepsze lokaty 3, 6 i 12-miesięczne

Czołówka zestawienia lokat 3-miesięcznych nie uległa zmianie. Podobnie jak we wrześniu, tak i teraz numerem jeden została, oferowana jedynie klientom otwierającym Konto Zarabiające, Lokata Powitalna Meritum Banku (6,83%). Drugą pozycję utrzymała Lokata na start (6,04%), którą można założyć w Getin Online, a trzecią – Lokata 100-dniowa Alior Banku (6,03%).

Pozycję numer jeden w zestawieniu lokat 6-miesięcznych obronił FM Bank i jego FM Lokata z kapitalizacją dzienną (7,51%). Na miejsce drugie awansował (z szóstej pozycji) Bank Pocztowy z Lokatą Internetową, której oprocentowanie od 3 października zostało podwyższone do 6% (co odpowiada 7,5% na lokacie tradycyjnej). Trzecie miejsce zajął zaś Meritum Bank ze swoją Lokatą Internetową z dzienną kapitalizacją (5,87%).

Pierwsze miejsce w rankingu lokat terminowych, zawieranych na 12 miesięcy, okupuje Lokata z Gwarancją na zmianę przepisów podatkowych Meritum Banku (5,9%). Na drugiej pozycji – ex aequo – znajdują się: FM Bank z FM Lokatą z kapitalizacją dzienną (5,85%) i Idea Bank oraz jego Lokata Idealna (5,85%). Trzecią pozycję zajęła Dobolokata banku Inteligo (6,9%), a tuż za podium znalazła się najnowsza propozycja depozytowa tego banku – igo lokata.

To pierwsza lokata z oferty Inteligo, w przypadku której zakładający ją klient nie musi mieć konta w tym banku. Dodać jeszcze trzeba, że wszystkie lokaty 3, 6 i 12-miesięczne to oferty z dzienną kapitalizacją odsetek.

Porównaj oferty 67 lokat!

Jaką lokatę wybrać?

To zależy od tego, na jaki okres chcemy powierzyć nasze pieniądze bankowi. Osoby, zainteresowane lokatą, zakładaną na krótki okres, „skazane są” praktycznie tylko na kapitalizację standardową. Z drugiej strony – w przypadku lokat, otwieranych na dłuższe okresy, mamy do czynienia z kapitalizacją dzienną.

To drugie rozwiązanie wydaje się być lepsze – zyskiem z lokaty nie musimy dzielić się z fiskusem, a – jak znaki na niebie i ziemi wskazują – sytuacja ta wiecznie trwać nie będzie. Korzystajmy więc, dopóki jeszcze możemy, tym bardziej, że na rynku lokat jest naprawdę z czego wybierać.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

inEwi

inEwi to wygodna aplikacja do Zarządzania Czasem Pracy. Gwarantuje łatwą i precyzyjną kontrolę wszelkich aspektów ewidencji czasu pracy Twojego zespołu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »