| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Najlepsze lokaty terminowe – ranking z grudnia 2011

Najlepsze lokaty terminowe – ranking z grudnia 2011

Na rynku pojawiło się wiele nowych ofert lokat terminowych. Już niebawem o lokacie terminowej bez podatku Belki nie będzie mowy, więc banki zmieniają oferty dla tych, którzy chcą jeszcze zdążyć z założeniem depozytu. Możemy przyjrzeć się bliżej najnowszym lokatom terminowym w poniższym zestawieniu.

Grudzień. Koniec roku, a zarazem zbliżający się coraz większymi krokami koniec pewnej epoki w depozytach bankowych – lokat z dzienną kapitalizacją odsetek. Stanowią one niemal 100% w porównywanej przez ekspertów finansowych 40-tce najlepszych lokat terminowych, oferowanych przez polskie banki. Grudniowy ranking jest wart tego, by się z nim zapoznać także z innego powodu – początek grudnia obfitował w zmiany na rynku depozytów terminowych.

Przykłady? Z oferty Meritum Banku zniknęła lokata Meritum Zysku w Internecie czy Lokata Internetowa z dzienną kapitalizacją. Pojawiły się za to dwie nowe oferty Idea Banku: Lokata Praktyczna i Lokata Tax Free. Mimo tych zmian, kryterium oceny pozostało takie jak zawsze – jest nim zysk „po podatku”, jaki lokata przynosi swojemu posiadaczowi. Zapraszamy do zapoznania się z grudniowym rankingiem.

Lokaty na 1 miesiąc w nowej odsłonie

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, na pozycji lidera znalazła się Lokata „Codzienny Owoc” Volkswagen Banku (5,51%). Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowali się debiutanci w zestawieniu lokat 1-miesięcznych: Lokata Kapitalna 1-miesięczna Toyota Banku (5,50%) i Lokata (Nie) Codzienna Invest Banku (5,20%).

Tuż za podium spadł ubiegło miesięczny srebrny medalista – Polbank EFG i jego Lokata El Dorado. Na piątej pozycji zawitał kolejny debiutant: Lokata Praktyczna Idea Banku (4,50%). Już 7 z 10 lokat 1-miesięcznych w zestawieniu to oferty z dzienną kapitalizacją odsetek (w ubiegłym miesiącu było ich 4, a wcześniej stosunek lokat z dzienną kapitalizacją do lokat standardowych był odwrotny niż w grudniu – 7 na 10 lokat stanowiły produkty standardowe).

Zrób pierwszy krok do wielkiego zysku! Sprawdź najlepsze lokaty!

Lokaty na 3, 6 i 12 miesięcy po zmianach

W zestawieniu lokat 3-miesięcznych liderem nadal jest Meritum Bank ze swoją Lokatą Powitalną (6,83%), oferowaną nowym klientom banku. Drugie miejsce zajęła Lokata Optymalna (6,28%), dostępna w Get Banku, a na trzecim uplasował się Idea Bank i jego Lokata Praktyczna (6,00%).

Na pierwszym miejscu zestawienia lokat 6-miesięcznych znalazła się Lokata Last Minute II (6,32%) Getin Banku. To ciekawy produkt – jego maksymalna wysokość uzależniona jest od okresu, w którym zostanie założona.

Maksymalna kwota lokaty, założonej do 17 grudnia, wynosi 5 500 zł, a jeżeli klient zdecyduje się na założenie lokaty do 31 grudnia, wówczas maksymalna kwota depozytu wyniesie 4 500 zł.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK