reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Rynek kredytów > Najtańsze kredyty hipoteczne – ranking z listopada 2011

Najtańsze kredyty hipoteczne – ranking z listopada 2011

Zanim podpiszemy umowę z instytucją kredytującą, powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej o kredytach hipotecznych, proponowanych przez konkurencję. Wiedza o kredycie hipotecznym jest równie ważna co wybór mieszkania. Czym różnią się między sobą oferty najlepszych kredytów hipotecznych?

Przygotowując ranking, eksperci finansowi przyjrzeli się kredytom hipotecznym w złotych i w euro w wysokości 250 000 zł, udzielonych klientowi, posiadającemu 50% wkładu własnego, spłacającego zobowiązanie w ratach równych przez 30 lat. Poniżej prezentujemy oferty z cross-sellingiem, tj. takie, w których klient otrzymuje korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego pod warunkiem skorzystania z innych produktów, oferowanych przez bank (np. ROR-u, karty kredytowej czy ubezpieczenia).

Do którego banku udać się po kredyt złotowy?

Powinniśmy zadłużać się w walucie, w której zarabiamy. Dlatego też najpierw przyjrzyjmy się kredytom, udzielanym w tej właśnie walucie. Czołówkę banków, udzielających kredytów w rodzimej walucie, tworzą Credit Agricole Bank Polska, eurobank i Deutsche Bank.

Nie szukaj kredytu hipotecznego na ślepo! Sprawdź porównanie 24 ofert!

Rata kredytu hipotecznego, zaciągniętego u zwycięzcy rankingu – w Credit Agricole Bank Polska – uszczupli nasz domowy budżet o 883 zł miesięcznie. Korzystając z oferty tego banku, nie zapłacimy prowizji za udzielenie kredytu, a marża wyniesie 1,1%. Skorzystanie z tak korzystnych warunków nie jest obwarowane zbyt wygórowanymi warunkami. Wystarczy posiadać (lub założyć) w Credit Agricole konto, na które będzie wpływało wynagrodzenie oraz wykupić polisę ubezpieczeniową na życie.

U zdobywcy drugiego miejsca – eurobanku – prowizja za udzielenie kredytu wyniesie 0%, marża – 1,00%, a miesięczna rata kredytu przewyższy tą, jaką zapłacimy u zdobywcy pierwszego miejsca, o 5,05 zł. Całość zuboży nasz portfel o 888,05 zł.

W Deutsche Banku, zajmującym trzecią lokatę, rata kredytu wyniesie 892 zł. Bank nie pobierze od nas prowizji za udzielenie kredytu, a marża wyniesie 1,00%. U zdobywców drugiego i trzeciego miejsca również nie trzeba spełniać trudnych do osiągnięcia kryteriów, aby otrzymać kredyt na opisanych powyżej zasadach – w obu przypadkach wystarczy posiadanie (lub założenie) konta osobistego i zakupienie karty kredytowej.

Kredyt w obcej walucie

Z kredytem, który nie jest udzielony w złotym, łączy się ryzyko walutowe. Czym ono jest, nie trzeba chyba tłumaczyć – wszyscy chyba pamiętamy, co działo się nie tak dawno, kiedy kursy walut rosły i rosły… Różnica w wysokości raty między najtańszym kredytem w złotych i w euro wynosi 226 zł, co w skali roku daje ponad 2,7 tys. zł.

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów w euro zajął także Credit Agricole Bank Polska. Rata kredytu wynosi tutaj 657 zł, prowizja za udzielenie kredytu – 0%, a marża – 1,5%. Skorzystanie z tej oferty także wiąże się z kupnem innych produktów banku – tych samych, co w przypadku kredytu w PLN.

Pragniesz przenieść się w końcu na swoje? Sprawdź oferty kredytów hipotecznych!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Ostaszewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama