reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Rynek kredytów > Najtańsze kredyty hipoteczne – ranking z listopada 2011

Najtańsze kredyty hipoteczne – ranking z listopada 2011

Zanim podpiszemy umowę z instytucją kredytującą, powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej o kredytach hipotecznych, proponowanych przez konkurencję. Wiedza o kredycie hipotecznym jest równie ważna co wybór mieszkania. Czym różnią się między sobą oferty najlepszych kredytów hipotecznych?

Przygotowując ranking, eksperci finansowi przyjrzeli się kredytom hipotecznym w złotych i w euro w wysokości 250 000 zł, udzielonych klientowi, posiadającemu 50% wkładu własnego, spłacającego zobowiązanie w ratach równych przez 30 lat. Poniżej prezentujemy oferty z cross-sellingiem, tj. takie, w których klient otrzymuje korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego pod warunkiem skorzystania z innych produktów, oferowanych przez bank (np. ROR-u, karty kredytowej czy ubezpieczenia).

Do którego banku udać się po kredyt złotowy?

Powinniśmy zadłużać się w walucie, w której zarabiamy. Dlatego też najpierw przyjrzyjmy się kredytom, udzielanym w tej właśnie walucie. Czołówkę banków, udzielających kredytów w rodzimej walucie, tworzą Credit Agricole Bank Polska, eurobank i Deutsche Bank.

Nie szukaj kredytu hipotecznego na ślepo! Sprawdź porównanie 24 ofert!

Rata kredytu hipotecznego, zaciągniętego u zwycięzcy rankingu – w Credit Agricole Bank Polska – uszczupli nasz domowy budżet o 883 zł miesięcznie. Korzystając z oferty tego banku, nie zapłacimy prowizji za udzielenie kredytu, a marża wyniesie 1,1%. Skorzystanie z tak korzystnych warunków nie jest obwarowane zbyt wygórowanymi warunkami. Wystarczy posiadać (lub założyć) w Credit Agricole konto, na które będzie wpływało wynagrodzenie oraz wykupić polisę ubezpieczeniową na życie.

U zdobywcy drugiego miejsca – eurobanku – prowizja za udzielenie kredytu wyniesie 0%, marża – 1,00%, a miesięczna rata kredytu przewyższy tą, jaką zapłacimy u zdobywcy pierwszego miejsca, o 5,05 zł. Całość zuboży nasz portfel o 888,05 zł.

W Deutsche Banku, zajmującym trzecią lokatę, rata kredytu wyniesie 892 zł. Bank nie pobierze od nas prowizji za udzielenie kredytu, a marża wyniesie 1,00%. U zdobywców drugiego i trzeciego miejsca również nie trzeba spełniać trudnych do osiągnięcia kryteriów, aby otrzymać kredyt na opisanych powyżej zasadach – w obu przypadkach wystarczy posiadanie (lub założenie) konta osobistego i zakupienie karty kredytowej.

Kredyt w obcej walucie

Z kredytem, który nie jest udzielony w złotym, łączy się ryzyko walutowe. Czym ono jest, nie trzeba chyba tłumaczyć – wszyscy chyba pamiętamy, co działo się nie tak dawno, kiedy kursy walut rosły i rosły… Różnica w wysokości raty między najtańszym kredytem w złotych i w euro wynosi 226 zł, co w skali roku daje ponad 2,7 tys. zł.

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów w euro zajął także Credit Agricole Bank Polska. Rata kredytu wynosi tutaj 657 zł, prowizja za udzielenie kredytu – 0%, a marża – 1,5%. Skorzystanie z tej oferty także wiąże się z kupnem innych produktów banku – tych samych, co w przypadku kredytu w PLN.

Pragniesz przenieść się w końcu na swoje? Sprawdź oferty kredytów hipotecznych!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego powinno być poprzedzone dokładną kalkulacją. Fot. Fotolia
Zaciągnięcie kredytu hipotecznego powinno być poprzedzone dokładną kalkulacją. Fot. Fotolia

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202155.20 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama