REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking kont oszczędnościowych – listopad 2015

 Comperia.pl
Porównywarka finansowa nr 1
Ranking kont oszczędnościowych – listopad 2015 / Fot. Fotolia
Ranking kont oszczędnościowych – listopad 2015 / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jedni wolą wydawać pieniądze, inni natomiast chcą je oszczędzać. Gdzie zatem obecnie najlepiej ulokować swoje środki finansowe? Oto ranking najlepszych kont oszczędnościowych w miesiącu listopadzie 2015 r.

Polecamy: IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

REKLAMA

Dzięki kontom oszczędnościowym możemy ulokować swoje pieniądze nie tylko w bezpiecznym miejscu, ale też takim, które z czasem będzie pomnażać gromadzone przez nas środki. Ich olbrzymią zaletą jest to, że po pierwsze zdeponowane na nich środki są zawsze do dyspozycji klienta, a po drugie oprocentowanie tychże instrumentów finansowych może z powodzeniem konkurować z najlepszymi lokatami bankowymi, występującymi w tzw. TOP5.

Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali ranking kont oszczędnościowych na listopad 2015 r. Szczegóły w tabeli.

Najlepsze konta oszczędnościowe

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Maksymalna kwota wpłaty

Wymagane konto

Getin Online / Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe (oferta dla aktywnych klientów)

4,00%

10 000 zł

tak

BOŚ

Konto Więcej za Mniej

4,00%

10 000 zł

tak

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

10 000 zł

tak

Bank SMART

SMART Procent

3,00%

50 000 zł

tak

BIZ Bank

Rachunek oszczędnościowy BIZ

3,00%

50 000 zł

nie

Idea Bank

Konto Zośka

3,00%

100 000 zł

tak

Idea Bank

Konto Zyskowne (aktywny klient)

3,00%

10 000 zł

tak

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe (nowe środki)

3,00%

100 000 zł

tak

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Obecnie najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie na poziomie 4 proc. w skali roku. Produkty tego typu dostępne są w Getin Noble Banku, GetinOnline oraz w BOŚ Banku. – Niestety, w każdym z tych podmiotów, aby móc cieszyć się z wysokiego oprocentowania rachunku oszczędnościowego, konieczne jest założenie i aktywne użytkowanie konta osobistego (wpływy i płatności kartą debetową). Istotną kwestią jest jeszcze to, że maksymalna kwota jaką można ulokować na wspomnianych rachunkach wynosi 10 tys. złotych – komentuje Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ukryte zagrożenia w bankowości mobilnej

REKLAMA

Trzecią pozycję w rankingu najlepszych kont oszczędnościowych zajmuje rachunek dostępny w Orange Finanse z oprocentowaniem równym 3,50 proc. w skali roku. Niestety, tak jak u wymienionych powyżej zwycięzców, można na nim ulokować 10 tys. złotych, a założyć go mogą wyłącznie posiadacze ROR.

Miejsca tuż za podium przypadły rachunkom oszczędnościowym z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. w skali roku. Tego typu instrumenty są dostępne w Banku SMART, BIZ Banku, Idea Banku oraz Banku Millennium. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Konta Zośka z Idea Banku oraz Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium, na których można ulokować nawet 100 tys. złotych. Co ciekawe, ta druga instytucja wysokim oprocentowaniem obejmuje wyłącznie nowe środki wpłacone przez klienta. Niestety, zarówno Idea, jak i Millennium wymagają założenia konta osobistego.

Względnie wysokie oszczędności można ulokować także w Banku SMART oraz BIZ Banku. Obydwa podmioty przyjmą od klienta środki w wysokości 50 tys. złotych. Interesujące jest jednak to, że rachunek oszczędnościowy w BIZ Banku otwierany w oddziale nie wymaga zakładania ROR, a otwierany w Internecie już tak. W Banku SMART z kolei wysokie oprocentowanie dotyczy wyłącznie nowych klientów.

Niskie stopy procentowe z powodu deflacji

- Konta oszczędnościowe to doskonałe rozwiązania dla osób, które z jednej strony chcą ulokować swoje pieniądze na atrakcyjnych warunkach, a z drugiej pragną utrzymać do nich stały dostęp. Warto jednak zaznaczyć, że najlepsze produkty wymagają spełnienia wielu dodatkowych wymagań: założenia i zasilania ROR, ulokowania nowych środków lub bycia nowym klientem danej instytucji – mówi Jacek Kasperczyk.

Źródło: Ranking opracowany przez Jacka Kasperczyka, analityka porównywarki finansowej Comperia.pl.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

Każda podwyżka najniższej krajowej to nowa fala bankructw. Teraz wypadają z rynku te, dla których ciężarem były ubiegłoroczne. Ile upadnie przez wzrost płacy minimalnej 2025 przekonamy się za rok

Przedsiębiorcy uważają, że tak dynamiczne podwyżki płacy minimalnej są na dłuższą metę zabójcze dla gospodarki. Tempa nie wytrzymują mikro i małe firmy, które przez trzy dekady były motorem napędowym polskiej gospodarki. Upadają i lada moment pociągną za sobą te większe i całe branże.

Co przyniesie rok 2025 w branży TSL?

Rok 2025 będzie przełomowy dla sektora transportu, spedycji i logistyki, przynosząc szereg zmian prawnych, technologicznych i operacyjnych. Nowe regulacje celne, wdrożenie innowacyjnych technologii oraz rosnące wymagania środowiskowe zmuszą firmy do adaptacji, by pozostały konkurencyjne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

REKLAMA

Szablon raportu ESG z omówieniem. Darmowy przewodnik dla MŚP

Darmowa publikacja dla małych i średnich przedsiębiorstw jest już gotowa. Można pobrać szablon raportu ESG z omówieniem. Rzecznik MŚP wspiera przedsiębiorców w raportowaniu niefinansowym.

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany?

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany? Prezes Związku Pracodawców BCC Łukasz Bernatowicz wskazał, kiedy kwestia niedziel handlowych będzie mogła zostać uregulowana na nowo.

REKLAMA