reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Leasing krok po kroku: złożenie wniosku o finansowanie

Leasing krok po kroku: złożenie wniosku o finansowanie

Komplet wymaganych dokumentów może bardzo się różnić w zależności od firmy leasingowej. Głównie różnice wynikają z sytuacji finansowej firmy, która stara się o finansowanie, historii jej działalności, a także dotyczy to samego sprzętu i jego wartości.

W większości przypadków potrzebne są dokumenty założycielskie firmy (NIP, REGON, KRS lub EDG) i finansowe, to znaczy dokumenty roczne i okresowe wyniki finansowe firmy. Ponadto potrzebne są także dowody tożsamości osób upoważnionych do zaciągania zobowiązań.

Finansujący może poprosić również o przedstawienie zaświadczeń z ZUS, Urzędu Skarbowego i opinii z banków prowadzących rachunki osoby starającej się o finansowanie. Niemal każda firma leasingowa prosi o wypełnienie wniosków o zawarcie umowy leasingu, w których należy podać informacje dotyczące prowadzenia działalności. Zdarza się też, że firma prosi o podanie informacji, która dotyczy osobistego majątku oraz źródeł jego finansowania.

Polecamy: Czy przedmiot leasingu operacyjnego może być zlicytowany

Jan Kukliński dodaje, że w niestandardowych przypadkach finansujący może poprosić o dostarczenie innych dokumentów.

Z kolei od tego w jaki sposób zostały skompletowane wymagane dokumenty zależy jak szybko firma leasingowa podejmie decyzję. Prawidłowo przygotowany wniosek może przyspieszyć wydanie decyzji o finansowaniu.

Polecamy: Leasing konsumencki

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama