| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Spokojny przebieg dnia na rynku walutowym

Spokojny przebieg dnia na rynku walutowym

W poniedziałek niewiele zmieniło się na rynku walutowym. Inwestorzy byli powściągliwi w swoich decyzjach również dlatego, że kalendarz makroekonomiczny nie obfitował w publikacje.

O godzinie 10.00 opublikowany został indeks Sentix dla strefy euro. Wskaźnik ten obrazuje nastroje wśród inwestorów finansowych. Wyniósł on w lutym 14,2 pkt., co jest rezultatem zarówno gorszym od prognoz wyników poszczególnych danych, jak i poprzedniego odczytu. Z kolei o 11.00 opublikowane zostały dane na temat inflacji producentów w Eurolandzie. Inflacja PPI wyniosła w lutym 0,8 proc. m/m oraz 6,6 proc. r/r, podczas gdy oczekiwano odpowiednio: 0,7 proc. m/m oraz 6,7 proc. r/r.

Dowiedz się także: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Powyższe dane te nie wpłynęły istotnie na kurs głównej pary walutowej. Notowania EUR/USD tylko na moment zeszły nieznacznie poniżej 1,4200 i już w drugiej części dnia ponownie wzrosły w okolice 1,4250. Zdecydowanie większej zmienności można spodziewać się w czasie jutrzejszej sesji, przede wszystkim ze względu na ważne publikacje makroekonomiczne.

Polecamy serwis: Inwestycje

W godzinach porannych złoty osłabił się w relacji do euro. Kurs EUR/PLN wzrósł do poziomu 4,0370. Jednak po południu notowania tej pary walutowej zdołały ponownie zejść poniżej 4,0200. Podobny przebieg miały dziś także notowania USD/PLN. Wciąż ważnym wsparciem pozostaje poziom 2,8200, którego pokonanie otworzyłoby drogę to silniejszej zniżki USD/PLN. Jutro Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Oczekujemy podwyżki głównej stopy procentowej o 25 pb. Taka decyzja mogłaby stać się impulsem do umocnienia złotego.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »