| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Co przyniesie szczyt państw strefy euro?

Co przyniesie szczyt państw strefy euro?

Dzisiaj rano okazało się, że indeksy CPI i PPI w Chinach są nieco wyższe od oczekiwań, przez co już niebawem Ludowy Bank Chin może zareagować na te dane konkretnymi decyzjami, ale największe zainteresowanie wzbudziło inne wydarzenie. Japonię nawiedziło groźne trzęsienie ziemi, w wyniku czego na tokijskiej giełdzie odnotowano spadki i nastąpiło osłabienie jena. Mimo sytuacji w kraju już przed godz. 9.00 japońska waluta zdołała odrobić straty.

To między innymi efekt zapewnień Banku Japonii, iż uczyni wszystko, aby ustabilizować rynki finansowe. Nastroje zaczęły poprawiać się nie tylko w Japonii – odreagowanie było widoczne także na parze EUR/USD oraz w notowaniach złotego, chociaż nasza waluta odrabiała głównie straty, które poniosła dzisiaj po ujawnieniu informacji z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dzisiaj kluczowe będą wieści z Brukseli, gdzie odbędzie się szczyt państw strefy euro, a także publikacje danych makro z USA. Warto też będzie zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Arabii Saudyjskiej. Wczoraj wieczorem władze brutalnie rozpędziły tamtejszą demonstrację, tymczasem na dzisiaj zapowiedziany został tzw. Dzień Gniewu, który może przynieść kolejne zamieszki. Niemniej wydaje się, że sytuacja w tym kraju pozostaje pod kontrolą i nie istnieje ryzyko większej destabilizacji politycznej. Analiza techniczna sugeruje, iż dzisiaj mamy szanse na odreagowanie ostatniego ruchu.

O poranku dotknęliśmy oporu w rejonie 4,03. Rynek w krótkim okresie zaszedł za daleko, a ruch nie został w zadowalającym stopniu potwierdzony przez dzienne wskaźniki. Obserwowana teraz korekta spadkowa ma szanse przedłużyć się. Niewykluczone, że uda nam się wrócić poniżej poziomu 4,00. W perspektywie początku przyszłego tygodnia kluczowy będzie test okolic 3,98. Warto pamiętać o tym, że rynek może grać pod publikację inflacji CPI w Polsce, którą poznamy we wtorek, 15-go marca.

Dowiedz się także: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Rynek dotarł o poranku do oporu na wartości 2,92 po tym, jak wczoraj złamany został poziom 2,90. To tutaj znajduje się teraz wsparcie, chociaż jego znaczenie nie jest aż tak duże. Kluczowe znaczenie mają okolice 2,88, które możemy testować najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Polecamy serwis: Inwestycje

Do testu okolic 1,3745 na razie nie doszło – ostatnie minimum wypadło w okolicach 1,3773. Dzienne wskaźniki dają sygnały sprzedaży, która nastąpi w perspektywie kilku kolejnych dni. Dzisiaj jednak możemy mieć do czynienia z próbą powrotu ponad opór na 1,3860, a w perspektywie poniedziałku rano – z testowaniem okolic 1,39.

Po wczorajszym złamaniu poziomu 1,6130, teraz będzie on silnym oporem. Wsparcie stanowi strefa 1,6000-1,6030, która na razie spełnia swoją rolę. Dzienne wskaźniki generują wyraźne sygnały sprzedaży, co sprawia, że w przyszłym tygodniu rynek powinien sforsować w dół rejon 1,60. W krótkiej perspektywie możliwe jest jednak odreagowanie w stronę wspomnianego oporu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK