| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Poniedziałek pomyślny dla eurodolara

Poniedziałek pomyślny dla eurodolara

W poniedziałek, aż do końca dnia, dolar nieustannie umacniał się w stosunku do euro. Proces ten rozpoczął się już po północy. Wzrost kursu EUR/USD wyhamował tylko na chwilę, gdy na rynek napłynęła informacja o indeksie Chicago PMI.

Obecny poziom tego indeksu okazał się najlepszy od 30 lat. Dane za styczeń wyniosły 68,8 punktów i przebiły oczekiwania, które kształtowały się na poziomie 65 punktów. Jednak dobry odczyt zdołał zatrzymać wzrosty tylko na kilkanaście minut, a potem nastąpił powrót do zwyżek. Obecnie kurs EUR/USD zbliża się do szczytów z 27 stycznia na poziomie 1,3750. Jeśli impet obecnych wzrostów zostanie utrzymany, rynek nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem tego poziomu oporu i wyjściem na nowe szczyty.

Dowiedz się także: Na których rynkach finansowych nastąpi najbardziej dynamiczny rozwój w roku 2011?

Pierwsza sesja w tym tygodniu przyniosła również umocnienie złotego w stosunku do głównych walut. Spadki kursu EUR/PLN zostały zapoczątkowane w okolicach 3,9560. Kurs dotarł poniżej poziomu 3,9250, po czym doszło do powrotu w okolice 3,93.

Polecamy serwis: Inwestycje

Notowania USD/PLN rozpoczęły się w okolicy 2,91. Przez cały dzień, praktycznie bez większej korekty, kurs tej pary dotarł poniżej wartości 2,86. Podobnie jak w przypadku EUR/PLN, tu również mieliśmy do czynienia z odreagowaniem spadków i powrotem do 2,87. Zniżki na parach powiązanych z rodzimą walutą wydają się być naturalną korektą wzrostów, które obserwowaliśmy w drugiej połowie ubiegłego tygodnia. Najbliższe dni pokażą, czy okaże się ona powrotem do dalszego umacniania rodzimej waluty. Rynek znajduje się bowiem przy ważnych techniczne wsparciach, których przebicie może wyznaczyć kierunek notowań na najbliższy tydzień. W przypadku pary walutowej USD/PLN wsparcie leży na poziomie 2,86, a w przypadku EUR/PLN – na poziomie 3,93.

Bartosz Sawicki, Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W ciągu najbliższych dni wyjaśni się kwestia dalszego umacniania złotego względem głównych walut.
W ciągu najbliższych dni wyjaśni się kwestia dalszego umacniania złotego względem głównych walut.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »